У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
27 січня 2015 року справа № 823/19/15 м. Черкаси
Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Паламар П.Г., здійснивши підготовку до судового розгляду адміністративної справи за позовом управління Укртрансінспекції у Кіровоградській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів, -
ВСТАНОВИВ:
Управління Укртрансінспекції у Кіровоградській області (далі - позивач) звернулось до Черкаського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі - відповідач), в якому просить суд стягнути з відповідача на користь Державного бюджету України (р/р 31214201700001 в ГУ ДКСУ у Київській області, м.Київ, МФО 821018, код ЄДРПОУ 37955989) кошти у розмірі 12 370,17 грн., що еквівалентно 776,16 євро відповідно до офіційного курсу, встановленого Національним банком України на день проведення розрахунку, а саме: 28.07.2014.
Як вбачається з матеріалів позовної заяви, вказаний спір виник з публічно-правових відносин, у яких позивач є суб'єктом владних повноважень, і відповідно до ч.2 ст.17 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) належить до юрисдикції адміністративних судів та має розглядатися у порядку адміністративного судочинства. Згідно з п.2 ч.2 ст.18 та ч.1 ст.19 КАС України справа підсудна Черкаському окружному адміністративному суду.
Підстави для повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Суд звернув увагу, що позивач не звільнений від сплати судового збору. Однак, в порушення ч.3 ст.106 КАС України не надав суду доказів його сплати за подання цього позову. Водночас позивач подав клопотання про звільнення його від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що у позивача, як бюджетної установи, станом на час подачі позову на рахунках відсутні кошти для його сплати.
Частиною 1 ст.88 КАС України передбачено право суду, враховуючи майновий стан сторони, звільнити від оплати судових витрат повністю або частково, відстрочити або розстрочити їх сплату на визначений строк. Врахувавши докази незадовільного майнового стану позивача, суд дійшов висновку відстрочити йому сплату судового збору до прийняття судового рішення за наслідками вирішення спору.
Відповідно до п. п. 1 п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» розмір судового збору при поданні адміністративного позову фізичною чи юридичною особою, суб'єктом владних повноважень становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати за подання адміністративного позову немайнового характеру. Під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
У зв'язку з цим, керуючись ст.ст. 104-107, ст. 110, ст. 121 та ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,
УХВАЛИВ:
Відкрити провадження у справі за адміністративним позовом управління Укртрансінспекції у Кіровоградській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів.
Витребувати у позивача письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї юрисдикції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору.
Призначити судове засідання на 16 лютого 2015 року, о 14 годині 30 хвилин, яке буде проводитись в приміщенні Черкаського окружного адміністративного суду за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 117.
Копію ухвали направити особам, які беруть участь у справі.
Запропонувати відповідачу, в разі невизнання адміністративного позову, подати до 16 лютого 2015 року заперечення проти адміністративного позову та докази, якими вони обґрунтовуються.
В судове засідання викликати осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі та не можуть з поважних причин прибути до суду, зобов'язані завчасно повідомити про це суд.
Ухвала оскарженню не підлягає.
СуддяП.Г. Паламар
Витяг з Кодексу адміністративного судочинства про процесуальні права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі, встановлені статтями 49, 51.
Стаття 49. Права та обов'язки осіб, які беруть участь у справі
1. Особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки.
2. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
3. Особи, які беруть участь у справі, мають право:
1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів;
2) знайомитися з матеріалами справи;
3) заявляти клопотання і відводи;
4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення;
5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів;
6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам;
7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб;
8) знайомитися з технічним записом, журналом судового засідання, протоколом про вчинення окремої процесуальної дії і подавати письмові зауваження до них;
9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень;
10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів;
11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
4. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Стаття 51. Права та обов'язки сторін
1. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право в будь - який час до закінчення судового розгляду збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду. Позивач має право до початку судового розгляду справи по суті змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
2. Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
3. Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.