Постанова № 42442126, 18.12.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.12.2014
Номер справи
808/8465/14
Номер документу
42442126
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2014 року /16:07/

Справа № 808/8465/14

м.Запоріжжя

Запорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О. при секретарі Бабаченко В.С., розглянувши у місті Запоріжжі у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області

до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрелектромонтаж»

про стягнення податкового боргу,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (надалі – позивач або ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя) звернулася до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрелектромонтаж» (надалі – відповідач або ТОВ «Укрелектромонтаж») про стягнення з відповідача 96768 грн. 91 коп. податкового боргу з податку на додану вартість.

Позивач в адміністративному позові зазначив, що станом на 26.11.2014 відповідач має податковий борг перед бюджетом з податку на додану вартість у сумі 96768 грн. 91 коп., який виник у результаті несплати узгоджених сум податкових зобов'язань, визначених контролюючим органом податковим повідомленням-рішенням №0002732305 складеним 18.11.2011 за результатами перевірки (акт №378/23-509/32889786 від 04.11.2011); нарахуванням пені.

Представником позивача подано до суду клопотання про розгляд справи без її участі, у порядку письмового провадження; на задоволенні позовних вимог наполягає.

Відповідач у судове засідання не прибув. Про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином. Заяв, клопотань до суду не подавав.

Відповідно до ч.1 ст.41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Згідно з ч.4 ст.128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Розглянувши наявні матеріали та фактичні обставини справи, дослідивши і оцінивши надані докази в їх сукупності, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідач зареєстрований як юридична особа за адресою: 69057, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Антенна, буд.8. ТОВ «Укрелектромонтаж» має ідентифікаційний код 32889786.

За результатами документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «Укрелектромонтаж» з питання дотримання вимог податкового законодавства при правових взаємовідносинах з ТОВ «Консоль ЛТД» (код за ЄДРПОУ 35782561) за період з 01.07.2008 по 30.06.2011 ДПІ в Орджонікідзевському районі м.Запоріжжя встановлено, порушення відповідачем, серед іншого, вимог пп.7.4.1, пп.7.4.5 п.7.4 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість» (який діяв на час проведення перевірки), про що зазначено в Акті №378/23-509/32889786 від 04.11.2011.

За результатами розгляду Акту перевірки №378/23-509/32889786 від 04.11.2011 позивачем 18.11.2011 прийнято податкове повідомлення-рішення №0002732305, яким ТОВ «Укрелектромонтаж» збільшено грошове зобов’язання з податку на додану вартість у сумі 70643 грн. 75 коп., з яких: 56515 грн. 00 коп. – основний платіж, 14128 грн. 75 коп. – штрафні (фінансові) санкції.

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 18.06.2012, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 03.04.2014, у справі №0870/2294/12 відмовлено у задоволенні позовних вимог ТОВ «Укрелектромонтаж» щодо скасування податкового повідомлення-рішення №0002732305 від 18.11.2011. Таким чином, судове рішення в адміністративній справі №0870/2294/12 набрало законної сили.

Згідно з п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу. У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Оскільки ТОВ «Укрелектромонтаж» не подано до суду доказів скасування або відкликання податкового повідомлення-рішення №0002732305 від 18.11.2011, то вказана у ньому сума грошового зобов’язання відповідно до п.57.3 ст.57 Податкового кодексу України є узгодженою і підлягає сплаті.

Як зазначено у пп.129.1.1 п.129.1 ст.129 Податкового кодексу України, після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

У зв’язку із несплатою ТОВ «Укрелектромонтаж» у встановлені строки узгоджених сум грошових зобов’язань, позивачем нараховано 26125 грн. 16 коп. пені.

Податковий контроль – це система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи «…» (п.61.1 ст.61 Податкового кодексу України).

За приписами пп.62.1.1-62.1.3 п.62.1 ст.62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом: ведення обліку платників податків; інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів; «…».

Як зазначено у п.11 Розділу ІІ «Порядку ведення органами Міністерства доходів і зборів України оперативного обліку податків, зборів, митних платежів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, інших платежів, які сплачуються під час митного оформлення товарів», затвердженого 05.12.2013 наказом Міністерства доходів і зборів України №765, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04.02.2014 за №217/24994, форми інтегрованих карток платника мають лицьовий та зворотний боки. Зворотний бік інтегрованої картки відображає стан розрахунків платника (суми нарахованого та сплаченого платежів, пені, штрафних (фінансових) санкцій, процентів за користування розстроченням (відстроченням) грошових зобов’язань (податкового боргу), суми податкового боргу, недоїмки із сплати єдиного внеску, надміру та/або помилково сплачені, заявлені до відшкодування тощо) за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами, операції, що проводяться з коштами передоплати. На лицьовому боці інтегрованої картки відображається додаткова інформація щодо стану розрахунків платника за податками, зборами, єдиним внеском, митними платежами та передоплатою.

Відповідно до п.87.9 ст.87 Податкового кодексу України у разі наявності у платника податків податкового боргу контролюючі органи зобов'язані зарахувати кошти, що сплачує такий платник податків, в рахунок погашення податкового боргу згідно з черговістю його виникнення незалежно від напряму сплати, визначеного платником податків. У такому ж порядку відбувається зарахування коштів, що надійдуть у рахунок погашення податкового боргу платника податків відповідно до статті 95 цього Кодексу або за рішенням суду у випадках, передбачених законом. Спрямування коштів платником податків на погашення грошового зобов'язання перед погашенням податкового боргу забороняється, крім випадків спрямування цих коштів на виплату заробітної плати та єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Як зазначено у п.4.5 «Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень-рішень платникам податків», затвердженого 28.11.2012 наказом Міністерства фінансів України №1236, зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 20.12.2012 за №2135/22447, після закінчення процедури адміністративного оскарження та/або судового оскарження та набрання судовим рішенням законної сили суми узгодженого грошового зобов'язання та/або зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування, та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість в автоматичному режимі переносяться з реєстру податкових повідомлень-рішень (окремого реєстру, передбаченого пунктом 4.4 цього розділу) до автоматизованої інформаційної облікової системи органів державної податкової служби.

Позивачем в обґрунтування позовних вимог надано до суду інтегровану картку ТОВ «Укрелектромонтаж» (зворотній бік), згідно якої за відповідачем обліковується борг з податку на додану вартість у сумі 150269 грн. 21 коп., у складі якого є вищевказана сума узгоджених зобов’язань – 96768 грн. 91 коп.

Даних про розстрочення (відстрочення) вказаного узгодженого грошового зобов’язання, надміру та/або помилково сплачені кошти вказаний документ – не містить.

Відповідачем, представниками відповідача не надано до суду будь-яких доказів про сплату (повну/часткову) вказаного податкового боргу.

Отже, позивачем доведено заборгованість у ТОВ «Укрелектромонтаж» з податку на додану вартість на день судового засідання.

Як зазначено у пп.14.1.175 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податковий борг – це сума грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання.

Відповідно до п.59.1 ст.59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

Як зазначено у пп.14.1.153 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, податкова вимога – це письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

Відповідно до п.58.3 ст.58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг. У разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

Судом досліджено надану позивачем податкову вимогу №284-11 від 12.10.2013. Доказів про погашення податкового боргу, зазначеного у цій податковій вимозі чи про її відкликання відповідач до суду не надав.

Згідно з п.95.1 ст.95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Відповідно до п.95.3 ст.95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі. Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Згідно з п.95.4 Податкового кодексу України контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно з ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи вище викладене, судом з’ясовано, що відповідач на час судового засідання має податковий борг з податку на додану вартість у сумі 96768 грн. 91 коп., який у добровільному порядку – не погашений. Отже, позов підлягає задоволенню, а вказана сума заборгованості має бути стягнута з ТОВ «Укрелектромонтаж».

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.11, 17, 71, 94, 158-163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.95 Податкового кодексу України, суд, –

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Укрелектромонтаж» (69057, Запорізька область, м.Запоріжжя, вул.Антенна, буд.8, ідентифікаційний код 32889786) у банках, обслуговуючих даного платника податків, та за рахунок готівки, що йому належить, податковий борг з податку на додану вартість у сумі 96768 грн. 91 коп. на користь Державного бюджету Орджонікідзевського району м.Запоріжжя, р/р31118029700007, код бюджетної класифікації 14010100, отримувач УК у м.Запоріжжі (Орджонікідзевський район), МФО 813015, код отримувача 38025409.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили у строк та порядок визначений ст.ст.167, 186, 254 КАС України.

Постанова суду першої інстанції оскаржується у строк та порядок встановлений ст.ст.167, 186 КАС України.

Суддя Л.О. Нестеренко