ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
22 січня 2015 року м. Київ К/800/2946/15
Суддя Вищого адміністративного суду України Мойсюк М.І., перевіривши касаційну скаргу Державної виконавчої служби України на постанову Харківського окружного адміністративного суду від 2 жовтня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 16 грудня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до Державної виконавчої служби України, третя особа Державна казначейська служба України про скасування постанови та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
Касаційна скарга на зазначені судові рішення підлягає залишенню без руху, оскільки вона подана після закінчення строку, встановленого статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України і підстави пропуску цього строку вказані скаржником, визнані неповажними.
Зокрема, зі змісту касаційної скарги та доданих до неї документів вбачається, що оскаржувана ухвала апеляційного суду постановлена в порядку письмового провадження.
За правилами частини 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга на судові рішення подається протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення постанови в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення постанови в повному обсязі.
У відповідності з частиною 5 статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова або ухвала суду апеляційної чи касаційної інстанції за наслідками перегляду, постанова Верховного Суду України набирають законної сили з моменту проголошення, а якщо їх було прийнято за наслідками розгляду у письмовому провадженні, - через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі.
Згідно з положеннями частини 1 статті 103 Кодексу адміністративного судочинства України перебіг процесуального строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов'язано його початок.
З доданої до касаційної скарги копії супровідного листа вбачається, що копія оскаржуваної ухвали направлена на адресу скаржника 19 грудня 2014 року, а тому, виходячи зі змісту вищезазначених процесуальних норм, строк касаційного оскарження вказаного судового рішення розпочався 25 грудня 2014 року, а закінчився 13 січня 2015 року відповідно.
В обґрунтування поважності причин пропуску строку касаційного оскарження скаржник зазначає, що копія рішення апеляційного суду одержана ним 29 грудня 2014 року, тобто у межах встановленого процесуальним законом строку касаційного оскарження.
Разом з тим, як вбачається з відтиску поштового штемпеля на конверті, касаційна скарга надіслана на адресу суду лише 17 січня 2015 року та зареєстрована у Вищому адміністративному суді України 20 січня 2015 року, тобто після закінчення строку касаційного оскарження, при цьому у заяві про його поновлення не зазначено обставини, які перешкоджали поданню касаційної скарги в межах строку, встановленого частиною 2 статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
За приписами абзацу 1 частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, встановлених статтею 212 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху особа має право звернутися до суду касаційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Крім того, вказана касаційна скарга не відповідає вимогам пункту 2 частини 2 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, оскільки скаржник не зазначив імен (найменувань), поштових адрес позивача - ОСОБА_1 та третьої особи - Державної казначейської служби України, а також їх номери засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі є.
Також, в порушення приписів чистини 5 статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, до касаційної скарги не додано документу про сплату судового збору, а у клопотанні Державної виконавчої служби України про відстрочення сплати такого не зазначено достатніх доводів та обставин, які дають підстави для його задоволення і не надано доказів на їх підтвердження.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги, у розмірі, встановленому підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону України від 8 липня 2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" (далі Закон № 3674-VI) та надати до суду документ про сплату такого або вказати інші підстави в обґрунтування клопотання про відстрочення його сплати, одночасно надавши документи або інші докази на їх підтвердження.
Водночас роз'яснюємо, що відповідно до вимог підпункту 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI ставка судового збору за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду встановлюються у розмірі 70 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви.
В свою чергу, згідно з положеннями підпункту 1 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-VI за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлено ставку судового збору у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
За змістом частини 1 статті 4 Закону № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Станом на 1 січня 2015 року, розмір мінімальної заробітної плати складав 1218 гривень, а тому, з урахуванням вимог вищезазначених норм Закону № 3674-VI, розмір ставки судового збору, за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, в даному випадку, становить 51,16 гривень.
З огляду на викладене, скаржнику необхідно виконати вищезазначені вимоги статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України, а також сплатити судовий збір за подання до адміністративного суду касаційної скарги на рішення суду, у розмірі, встановленому підпунктом 3 пункту 3 частини 2 статті 4 Закону № 3674-V та надати до суду документ про оплату такого.
Надаємо реквізити для сплати судового збору: отримувач коштів - УДКCУ у Печерському р-ні, рахунок отримувача: 31210255700007, код отримувача (код за ЄДРПОУ): 38004897, код банку отримувача: 820019, банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві, код класифікації доходу бюджету: 22030005 "Судовий збір (Вищий адміністративний суд України, 075)", призначення платежу - Судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), - Вищий адміністративний суд України, код ЄДРПОУ 33235788.
Виходячи з вищенаведеного та вимог статей 108, 212, 213, частини 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, касаційну скаргу слід залишити без руху, надати строк для усунення зазначених недоліків та роз'яснити, що у випадку, якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку касаційного оскарження будуть визнані неповажними у відкритті касаційного провадження буде відмовлено.
Також роз'яснити, що у разі не виконання вимог статті 213 Кодексу адміністративного судочинства України в такий самий строк, касаційна скарга буде повернута.
Керуючись статтями 108, 212, 213, частиною 4 статті 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
у х в а л и в :
Касаційну скаргу - залишити без руху.
Скаржнику надати тридцять днів з моменту отримання даної ухвали для усунення зазначених недоліків та роз'яснити, що у випадку їх невиконання у відкритті касаційного провадження буде відмолено та/або повернуто касаційну скаргу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Вищого
адміністративного суду України М.І. Мойсюк