ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
——————————————————————
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 грудня 2014 р.
м.Одеса
Справа № 815/2882/14
Категорія: 10.3.4
Головуючий в 1 інстанції: Гусев О. Г.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Крусяна А.В.,
суддів Вербицької Н.В., Шляхтицького О.І,
секретаря Жукової Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу виробничого управління житлово-комунального господарства с. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року у справі за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до виробничого управління житлово-комунального господарства с. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області про стягнення адміністративно-господарських санкцій, -
В С Т А Н О В И В:
14.05.2014р. Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду з позовом до виробничого управління житлово-комунального господарства с. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області про стягнення адміністративно-господарської санкції у розмірі 21187,18грн. та пені у сумі 85,41грн.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 18.06.2014р. позов задоволений.
Не погоджуючись з ухваленим у справі судовим рішенням, відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить постанову суду скасувати та ухвалити нову про відмову у задоволенні позовних вимог.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи, перевіривши доводи апеляційної скарги, законність та обґрунтованість постанови суду в межах апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню з наступних підстав.
Статтею 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» та п.п.3,5,14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів встановлено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця.
Згідно зі ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» підприємства, на яких працює інвалідів менш, ніж встановлено нормативом, повинно перераховувати до відділення ФУСЗІ штрафні санкції на створення робочих місць для працевлаштування інвалідів в розмірі середньомісячної заробітної плати за кожне не створене місце, не зайняте інвалідом.
Відповідно до вимог ч.3 ст.18 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», передбачено, що підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю, зобов'язані виділяти та створювати робочі місця для працевлаштування інвалідів, у тому числі спеціальні робочі місця, створювати для них умови праці з урахуванням індивідуальних програм реабілітації і забезпечувати інші соціально-економічні гарантії, передбачені чинним законодавством, надавати державній службі зайнятості інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів, і звітувати Фонду соціального захисту інвалідів про зайнятість та працевлаштування інвалідів у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, закон зобов'язує відповідача виділяти та створювати відповідно до 4% нормативу робочих місць для інвалідів, інформувати центри зайнятості, та звітувати до Фонду соціального захисту інвалідів.
Підприємство повинно щорічно до 01 лютого року, що настає за звітним, подавати відділенням Фонду соціального захисту інвалідів звіти, в яких вказувати про середню річну заробітну плату на підприємстві, чисельність штатних працівників, про кількість працюючих інвалідів та кількість інвалідів – штатних працівників, які повинні працювати на робочих місцях.
За не створення робочих місць для інвалідів або створення в кількості меншій ніж передбачено нормами чинного законодавства, підприємство сплачує штрафні санкції.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач створив 2 робочих місця для працевлаштування інвалідів на яких працювали інваліди та інформував центр зайнятості про вільні робочі місця для працевлаштування інвалідів, що підтверджується зокрема звітом про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2013 рік форми № 10-ПІ, та звітами про наявність вакансій форми № 3-ПН які надавався відповідачем до центру зайнятості протягом 2013 року. /а.с.5,6, 42-52/
Таким чином, відповідач в повній мірі виконав встановлений Законом норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів про що на протязі 2013 року надавав центру зайнятості звіти про наявність вакансій для працевлаштування інвалідів.
Оскільки, при вирішенні справи суд першої інстанції помилково застосував норми матеріального права, постанова суду першої інстанції в порядку ст.202 КАС України підлягає скасуванню.
Керуючись, ст.ст. 198, 202, 205, 207 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу виробничого управління житлово-комунального господарства с. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області задовольнити, постанову Одеського окружного адміністративного суду від 18 червня 2014 року скасувати.
Прийняти у справі нову постанову, якою відмовити у задоволенні позовних вимог Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до виробничого управління житлово-комунального господарства с. Шабо Білгород-Дністровського району Одеської області про стягнення адміністративно-господарських санкцій.
Постанова суду набирає законної сили негайно після її проголошення та може бути оскаржена безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі.
Головуючий: А.В. Крусян
Суддя: Н.В. Вербицька
Суддя: О.І. Шляхтицький