Постанова № 42440671, 20.01.2015, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2015
Номер справи
804/20813/14
Номер документу
42440671
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

копія

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2015 р. Справа № 804/20813/14

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Горбалінського В.В.

при секретарі судового засідання - Решетнік А.М.

за участю:

представника позивача - Кургузової О.Ю.

представника відповідача - Фат Л.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, -

ВСТАНОВИВ:

26.12.2014 року Дніпропетровським окружним адміністративним судом відкрито провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому позивач просить визнати незаконним і скасувати повідомлення-рішення № 0000461540 від 29.09.2014 року.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що податковим органом неправомірно винесено податкове повідомлення-рішення № 0000461540 від 29.09.2014 року, яким позивачу визначено суму грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб в розмірі 36 224,48 грн. Вказане рішення винесено за результатами камеральної перевірки тоді як, згідно вимог Податкового кодексу України, за результатами камеральної перевірки не здійснюється перевірка достовірності та повноти сплати податків і зборів, а здійснюється виключно перевірка наявності арифметичних помилок в податковій звітності. Окрім того, безпідставно здійснено камеральну перевірку уточнюючої податкової декларації з плати за землю від 14.08.2014 року № 9047035541, оскільки 15.08.2014 року підприємством подана ще одна уточнююча податкова декларація з плати за землю № 9047161269, після чого декларація № 9047035541 повинна була отримати статус «До відома» та не повинна була перевірятись. Також позивачем зазначено, що підставою для подання уточнюючих декларація стала зміна нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що підтверджується витягами з технічної документації. З урахуванням вищевикладених обставин позивач просить скасувати податкове повідомлення-рішення № 0000461540 від 29.09.2014 року, оскільки воно прийнято протиправно.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд задовольнити їх.

Представник відповідача проти задоволення позову заперечувала та зазначила, що за результатами камеральної перевірки даних задекларованих у податковій звітності з плату за землю виявлено заниження позивачем суми орендної плати за землю за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року на загальну суму 49 679,31 грн., в т.ч. за період з 01.01.2014 року по 31.07.2014 року на загальну суму 28 979,58 грн., що в подальшому стало підставою для прийняття оскаржуваного податкового повідомлення-рішення. Оскільки факт порушення вимог податкового законодавства відображено в акті перевірки, відповідач вважає позовні вимоги необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.

Суд, заслухавши пояснення осіб, що беруть участь у справі, та дослідивши докази, що містяться в ній, зазначає наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» зареєстроване як юридична особа 01.08.2008 року та знаходиться на податковому обліку у Верхньодніпровській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області.

14.08.2014 року підприємством подано до Верхньодніпровської ОДПІ уточнюючу податкову декларацію (розрахунок) з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за 2014 рік, яка зареєстрована за № 9047035541.

12.09.2014 року працівниками Верхньодніпровської ОДПІ складено акт № 25/154/35932603 «Про результати камеральної (електронної) перевірки даних, задекларованих у податковій звітності - уточнюючій податковій декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності) ТОВ «Хімтек-Пласт».

Згідно висновків вказаного акту: дані камеральної перевірки свідчать про заниження суми податкових зобов'язань по орендній платі за землі державної та комунальної власності за 2014 рік на загальну суму 49 679, 31 грн., в т.ч. за період з 01.01.2014 року по 31.07.2014 року на загальну суму 28 979,58 грн.

Не погодившись з висновками вказаного акту перевірки позивачем 19.09.2014 року подано заперечення.

Листом від 26.09.2014 року № 982/10/04-16-1503 позивача повідомлено про результати розгляду його заперечень та про залишення без змін висновків акту від 12.09.2014 року № 25/154/35932603.

29.09.2014 року податковим органом винесено податкове повідомлення-рішення № 0000461540, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з орендної плати з юридичних осіб на загальну суму 36 224,48 грн. в т.ч. за основним платежем в розмірі 28 979,58 грн. та за штрафними санкціями - 7 244,9 грн.

Вирішуючи правомірність прийняття оскаржуваного податкового повідомлення - рішення суд виходить з наступного.

Відповідно до п.1.1 ст. 1 Податкового кодексу України визначено, що Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Згідно статті 9 Податкового Кодексу України визначено, що плата за землю належить до загальнодержавних податків і зборів.

Відповідно до підпункту 14.1.136 пункту 14.1 статті 14 Податкового Кодексу України визначено, що орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності - це обов'язковий платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою (далі у розділі XIII - орендна плата).

Справляння плати за землю здійснюється відповідно до положень Податкового кодексу України з урахуванням критеріїв, які визначені у розділі XIII «Плата за землю»

Відповідно до пп. 271.1.1 п. 271.1 ст. 271 Податкового кодексу України передбачено, що базою оподаткування є: нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Пунктами 288.1, 288.4 ст. 288 Податкового кодексу України передбачено, що підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Статтею 1 Закону України «Про оренду землі» (далі-Закон) визначено, що оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Статтею 17 Закону передбачено, що передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.

Відповідно до ст. 21 Закону України «Про оренду землі» передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

Згідно п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України визначено, що для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Водночас пп. 288.5.1 п. 288.5 ст. 288 Податкового кодексу України визначається, що розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу: не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки.

Матеріалами справи підтверджено, що 26.10.2009 року між Вільногірською міською радою (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» (орендар) укладено договір оренди землі № 154.

Відповідно до умов вказаного договору в оренду передається земельна ділянка несільськогосподарського призначення із земель промисловості, яка розташована в південно-східній частині міста Вільногірська, по вул. Промисловій, 25, в промисловій зоні. Площа земельної ділянки - 4,8376 га. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 2 118 385,04 грн. Строк дії договору 10 років.

Розділом вказаного договору «Орендна плата» визначено розмір, строки та порядок сплати орендної плати.

Відповідно до пунктів 9, 10, 11, 12 вказаного договору визначено, що орендна плата вноситься орендарем щомісячно у грошовій формі в гривнях в розмірі 12 710,31 грн. у 2009 році. Обчислення розміру орендної плати здійснюється з урахуванням індексації, розрахованої орендарем відповідно до додатку, що є невід'ємною частиною цього договору. Орендна плата вноситься протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, зміни розміру ставки орендної плати орендодавцем; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами; в інших випадках, передбачених законом. Про зміну ставки орендної плати орендодавець повідомляє орендаря письмово протягом 10 днів після прийняття відповідного рішення. При зміні розміру орендної плати орендар зобов'язаний укласти з орендодавцем додаткову угоду про внесення змін до цього договору протягом одного місяця після отримання повідомлення про її зміну.

29.01.2013 року між Вільногірською міською радою (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» (орендар) укладено договір № 154/3 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, укладеного 26.10.2009 року та зареєстрованого в Державному реєстрі земель 09.11.2009 року за № 040910500006, відповідно до якого розділ «Орендна плата» пункт 9 викласти у наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій форму в гривнях щомісячно починаючи з 01.01.2013 року у розмірі 19 485,75 грн.».

Згідно наданого розрахунку розміру річної орендної плати за земельні ділянки комунальної власності, грошова оцінка яких проведена на 01.01.2013 року, нормативна грошова оцінка орендованої земельної ділянки площею 48376 кв.м. становить 3 225 227,92 грн., прийнятий до розрахунку розміру орендної плати відсоток нормативної грошової оцінки земельної ділянки - 7,25 %, розмір орендної плати за рік становить - 233 829,02 грн.

Окрім того, 26.10.2009 року між Вільногірською міською радою (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» (орендар) укладено договір оренди землі № 153.

Відповідно до умов вказаного договору в оренду передається земельна ділянка несільськогосподарського призначення із земель промисловості, яка розташована в південно-східній частині міста Вільногірська, по вул. Промисловій, 25, в промисловій зоні. Площа земельної ділянки - 0,0145 га. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить - 6 349,55 грн. Строк дії договору 10 років.

Розділом вказаного договору «Орендна плата» визначено розмір, строки та порядок сплати орендної плати.

Відповідно до пунктів 9, 10, 11, 12 вказаного договору визначено, що орендна плата вноситься орендарем щомісячно у грошовій формі в гривнях в розмірі 38,10 грн. у 2009 році. Обчислення розміру орендної плати здійснюється з урахуванням індексації, розрахованої орендарем відповідно до додатку, що є невід'ємною частиною цього договору. Орендна плата вноситься протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця. Розмір орендної плати переглядається щорічно у разі: зміни умов господарювання, передбачених договором; зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначених законодавством, зміни розміру ставки орендної плати орендодавцем; погіршення стану орендованої земельної ділянки не з вини орендаря, що підтверджується документами; в інших випадках, передбачених законом. Про зміну ставки орендної плати орендодавець повідомляє орендаря письмово протягом 10 днів після прийняття відповідного рішення. При зміні розміру орендної плати орендар зобов'язаний укласти з орендодавцем додаткову угоду про внесення змін до цього договору протягом одного місяця після отримання повідомлення про її зміну.

29.01.2013 року між Вільногірською міською радою (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» (орендар) укладено договір № 153/3 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки, укладеного 26.10.2009 року та зареєстрованого в Державному реєстрі земель 09.11.2009 року за № 040910500005, відповідно до якого розділ «Орендна плата» пункт 9 викласти у наступній редакції: «Орендна плата вноситься орендарем у грошовій форму в гривнях щомісячно починаючи з 01.01.2013 року у розмірі 50,74 грн.».

Таким чином, суд зазначає, що згідно вказаних розрахунків та договорів розмір річної орендної плати за орендовані позивачем земельні ділянки починаючи з січня 2013 року становив 234 437,90 грн. (233 829,02 грн. + 608,88 грн.).

Рішенням Вільногірської міської ради від 24.01.2014 року № 1584-69/VІ «Про встановлення розміру орендної плати за землю з 01 січня 2014 року» встановлювались розмірі орендної плати за земельні ділянки у м. Вільногірську, зокрема встановлено розмір орендної плати за земельні ділянки у м. Вільногірську для юридичних і фізичних осіб у розмірі 11,50 % від нормативної грошової оцінки земельних ділянок.

В подальшому до вказаного рішення було внесено зміни рішенням Вільногірської міської ради від 18.03.2014 року № 1663-69/VІ, зокрема цифри 11,50 замінити на 7, 25.

Тобто згідно вказаних рішень, для визначення розміру орендної плати за орендовані позивачем земельні ділянки з березня 2014 року встановлювався в розмірі 7,25 % від їх нормативної грошової оцінки (аналогічно з 2013 роком), вказане також підтверджується позивачем.

Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 01.01.2014 року № 56 від 24.07.2014 року, складеним управлінням Держземагентства у Верхньодніпровському районі Дніпропетровської області, вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 48376 кв.м., що знаходиться в м. Вільногірськ, вул. Промислова, 25 та перебуває в користуванні ТОВ «Хімтек-Пласт» становить 2 541 191,28 грн.

Відповідно до Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки станом на 01.01.2014 року № 57 від 24.07.2014 року, складеним управлінням Держземагентства у Верхньодніпровському районі Дніпропетровської області, вбачається, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 145 кв.м., що знаходиться в м. Вільногірськ, вул. Промислова, 25 та перебуває в користуванні ТОВ «Хімтек-Пласт» становить 7 616,85 грн.

Враховуючи те, що станом на 01.01.2014 року змінився розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які орендуються позивачем, ним відповідно до вимог договорів оренди земельних ділянок №№ 153, 154 15.08.2014 року направлено до Вільногірської міської ради договір про внесення змін в частині нормативної грошової оцінки земельних ділянок та розміру орендної плати.

У зв'язку з тим, що станом на 01.01.2014 року розмір нормативної грошової оцінки земельних ділянок, які орендуються позивачем змінився (згідно наданих витягів з технічної документації №№ 56,57 від 24.07.2014 року) ним 14.08.2014 року було подано до податкового органу уточнюючу податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності), яка зареєстрована за № 9047035541, в якій зменшено розмір орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності у зв'язку з отриманням відомостей про нормативно грошову оцінку орендованих земельних ділянок та самостійно визначено суму вказаного податку в розмірі 184 758,59 грн. за рік.

Листом управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 28.08.2014 року № 1683 підтверджується факт надсилання позивачем 15.08.2014 року договорів про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок від 26.10.2009 року № 153 та № 154 та зазначено, що станом на 21.08.2014 року дані проекти договорів згідно резолюції міського голови перебувають на погодженні.

Окрім того, в ходу судового розгляду справи судом встановлено та позивачем підтверджено, що пропозиції про внесення змін до договорів оренди позивачем направлялись до Вільногірської міської ради окрім 15.08.2014 року, ще й 08.09.2014 року та 03.10.2014 року.

Відповідно до ч.1 ст. 654 Цивільного кодексу України передбачено, що зміна або розірвання договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Таким чином, з наведеного можна дійти висновку, що внесення змін до договору оренди здійснюється в такій самій формі, що й сам договір.

Станом на час винесення оскаржуваного рішення та на час розгляду даної справи відповідні зміни до договорів оренди земельних ділянок від 26.10.2009 року № 153 та № 154 в частині визначення нормативної грошової оцінки земельних ділянок в розмірі, визначеному на 01.01.2014 року, та зміни орендної плати з урахуванням таких змін не внесені.

Підтвердженням цього зокрема є звернення позивача до господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою до Вільногірської міської ради Дніпропетровської області про внесення змін до договорів оренди земельної ділянки (справа № 904/9714/143а). Відповідно до наданої представником позивача ухвали господарського суду Дніпропетровської області від 25.12.2014 року розгляд справи № 904/9714/143а відбудеться 03.02.2015 року.

Таким чином, суд зазначає, що станом на час подання уточнюючої декларації від 14.08.2014 року у позивача були відсутні законної підстави для зменшення орендної плати з мотивів зменшення розміру нормативної грошової оцінки земельних ділянок, оскільки таке зменшення в односторонньому порядку суперечить вимог як самих договорів 26.10.2009 року № 153 та № 154 та і вимогами чинного законодавства.

Щодо наявності в господарському суді Дніпропетровської області спору щодо вищевказаних договорів судом не може вважатися як обставина, яка надає право позивачеві на зменшення орендної плати за землю та як наслідок зменшення своїх податкових зобов'язань, оскільки таке зменшення може бути здійснено у випадку внесенню змін до таких договорів сторонами самостійно або після набрання законної сили судовим рішенням про внесення змін до таких договорів.

Отже, оскільки позивачем не надано доказів внесення таких змін до договорів оренди та не надано рішення суду, яке набрало законної сили про внесення змін до цих договорів, суд зазначає, що у позивача є обов'язок сплачувати грошові зобов'язання відповідно до діючих договорів.

Таким чином позивачем передчасно подано уточнюючі податкові декларації з плати за землю (орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності), оскільки станом на час їх подання відсутні підстави для зменшення орендної плати.

Щодо твердження позивача про те, що уточнююча податкова декларація з плати за землю від 14.08.2014 року № 9047035541 повинна була отримати статус «До відома» та не повинна була перевірятись, оскільки 15.08.2014 року підприємством подана ще одна уточнююча податкова декларація з плати за землю № 9047161269, суд зазначає наступне.

З долучених до матеріалів справи доказів вбачається, що 14.08.2014 року позивачем подано засобами електронного зв'язку податковий розрахунок земельного податку реєстраційний № 9047035541 та відомості про наявність земельних ділянок, додаток № 1 до податкового розрахунку реєстраційний № 9047035559 присвоєний стан «не перевірений».

15.08.2014 року позивачем подано засобами електронного зв'язку податковий розрахунок земельного податку реєстраційний № 9047161269 якому присвоєно стан «не перевірений» та відмічено графу «до відома».

Відповідно до вимог п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Митні декларації прирівнюються до податкових декларацій для цілей нарахування та/або сплати податкових зобов'язань. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною.

Наказом ДПС України від 14.06.2012 року № 516 затверджено Методичні рекомендацій щодо приймання та комп'ютерної обробки податкової звітності платників податків в органах ДПС України (далі Методичні рекомендації).

Відповідно до п. 4.1 Методичних рекомендацій визначено, що податкова декларація, розрахунок (далі - податкова звітність) - це документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом, у випадках, визначених Кодексом) контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків, у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку. Додатки до податкової декларації є її невід'ємною частиною (п. 46.1 ст. 46 Кодексу).

Також вказаними Методичними рекомендаціями визначено, що декларація подається обов'язково з додатками у разі заповнення даних у відповідних рядках декларації (п. 46.1 ст. 46 Кодексу).

Як зазначено представником відповідача в судовому засідання вказаний стан уточнюючій декларації від 15.08.2014 року реєстраційний № 9047035559 присвоєний у зв'язку з тим, що позивачем не подано відомості про наявність земельних ділянок, додаток № 1 до вказаного податкового розрахунку.

Отже твердження позивача про порушення порядку проведення камеральної перевірки уточнюючої декларації від 14.08.2014 року № 9047035541 після отримання уточнюючої декларації від 15.08.2014 року є необґрунтованим.

Необґрунтованими суд також вважає твердження позивача про перевищення відповідачем своїх повноважень щодо проведення камеральної перевірки, за результатами якої складено оскаржуване рішення, з тих підстав, що предметом камеральної перевірки є лише перевірка наявності арифметичних чи методологічних помилок з наступних підстав.

Відповідно до ст. 19-1 Податкового кодексу України передбачається, що контролюючі органи виконують такі функції: здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів; контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів, тощо.

Статтею 20 Податкового кодексу України встановлюється, що контролюючі органи мають право, зокрема, отримувати безоплатно від державних органів, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій усіх форм власності та їх посадових осіб, у тому числі від органів, які забезпечують ведення відповідних державних реєстрів (кадастрів), інформацію, документи і матеріали; проводити відповідно до законодавства перевірки і звірки платників податків (крім Національного банку України), у тому числі після проведення процедур митного контролю та/або митного оформлення; визначати у порядку, встановленому цим Кодексом, суми податкових та грошових зобов'язань платників податків; застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи тощо.

Відповідно до п.п.75.1.1 та п. 75.1 ст. 75 Податкового кодексу України визначено, що контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться контролюючими органами в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на контролюючі органи. Камеральною вважається перевірка, яка проводиться у приміщенні контролюючого органу виключно на підставі даних, зазначених у податкових деклараціях (розрахунках) платника податків.

Відповідно до п. 76.1 ст. 76 Податкового кодексу України передбачено, що камеральна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу без будь-якого спеціального рішення керівника такого органу або направлення на її проведення. Камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком. Згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

Таким чином на виконання визначених Податковим кодексом України функцій відповідачем проведено камеральну перевірку з метою виявлення порушень податкового законодавства.

Як встановлено судом та матеріалами справи підтверджується, що за результатами проведеної камеральної перевірки податковим органом виявлено факт заниження позивачем податкового зобов'язання з орендної плати за землю.

Відповідно до пп. 54.3.2 п. 54.3 ст. 54 Податкового кодексу України визначено, що контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму грошових зобов'язань, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування та/або зменшення (збільшення) від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, передбачених цим Кодексом або іншим законодавством, якщо дані перевірок результатів діяльності платника податків, крім електронної перевірки, свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків, заявлених у податкових (митних) деклараціях, уточнюючих розрахунках.

Згідно до вимог п. 58.1 ст. 58 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.

Оскільки в ході судового розгляду справи судом підтверджено висновки податкового органу про заниження підприємством грошового зобов'язання з орендної плати за землю на загальну суму 28 979,58 грн., суд вважає оскаржуване податкове повідомлення - рішення обґрунтованим та таким, що не підлягає скасуванню.

Окремо суд зазначає, що порушення контролюючим органом порядку проведення перевірки не може слугувати підставою для скасування рішення винесеного за її наслідками, оскільки факт порушення вимог податкового законодавства не спростовано в ході судового розгляду справи.

Відповідно до вимог п.123.1 ст. 123 Податкового кодексу України визначено, що у разі якщо контролюючий орган самостійно визначає суму податкового зобов'язання, зменшення суми бюджетного відшкодування та/або від'ємного значення суми податку на додану вартість платника податків на підставах, визначених підпунктами 54.3.1,54.3.2, 54.3.4, 54.3.5, 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, - тягне за собою накладення на платника податків штрафу в розмірі 25 відсотків суми визначеного податкового зобов'язання, завищеної суми бюджетного відшкодування.

Твердження позивача про порушення відповідачем порядку проведення перевірки є безпідставним, оскільки факт порушення позивачем податкового законодавства є доведеним та оскаржуване податкове повідомлення-рішення № 0000461540 від 29.09.2014 року винесено правомірно, зазначена обставина не може бути віднесена до підстав його скасування.

Отже, в ході судового розгляду справи позивачем не спростовано факт порушення вимог податкового законодавства в частині безпідставного заниження грошових зобов'язань з орендної плати за землю, а наведені позивачем обставини на обґрунтування позовних вимог стосуються лише процесуальних недоліків при винесенні оскаржуваного рішення, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

За змістом частин 4, 5 ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України суд повинен визначити характер спірних правовідносин та зміст правової вимоги, матеріальний закон, який їх регулює, а також факти, що підлягають встановленню і лежать в основі вимог та заперечень; з'ясувати, які є докази на підтвердження зазначених фактів.

Таким чином, суд дійшов висновку, що поданих позивачем доказів достатньо для встановлення обставин справи та для ухвалення судового рішення.

Одним з принципів адміністративного судочинства, передбачених ст. 7 Кодексу адміністративного судочинства України, є принцип законності, який відповідно до ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, полягає в наступному, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ч.1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 158-163, 167, 183-3, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В задоволені адміністративного позову позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Хімтек-Пласт» до Верхньодніпровської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення - відмовити.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Текст постанови у повному обсязі виготовлений 23.01.2015 року.

Суддя (підпис) Постанова не набрала законної сили станом на 23.01.2015 року Суддя З оригіналом згідно Помічник судді В.В. Горбалінський В.В. Горбалінський А.О. Кошля