ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21 січня 2015 року справа № 823/68/15
м. Черкаси
12 год. 50 хв.
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Орленко В.І.,
при секретарі – Дудці Г.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за поданням Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області до товариства з обмеженою відповідальністю “Колос-Агро-Транс” про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
19 січня 2015 року до Черкаського окружного адміністративного суду з поданням звернулась Кам’янська об’єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Черкаській області, в якому просить стягнути з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю “Колос-Агро-Транс” кошти в розмірі 46595 грн. 80 коп. в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку з юридичних осіб; розгляд справи проводити без участі представника позивача.
Подання мотивоване тим, що відповідач зареєстрований як суб’єкт господарювання 24.05.2013 та перебуває на обліку в органах доходів і зборів як платник податків та платежів до бюджету. Згідно облікової картки з єдиного податку станом на 31.12.2014 за відповідачем обліковується заборгованість на загальну суму 46595 грн. 80 коп., яку позивач просить стягнути в судовому порядку.
Представник відповідача, належним чином повідомлений про дату, час та місце судового розгляду справи, в судове засідання не з'явився, про причину своєї неявки не повідомив, заперечення на подання не надав, а тому суд вирішив провести розгляд справи за його відсутності на підставі наявних матеріалів справи.
Розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд прийшов до висновку, що подання підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що відповідач - товариство з обмеженою відповідальністю «Колос-Агро-Транс» зареєстроване як юридична особа 24.05.2013, ідентифікаційний код 38509501 (витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.01.2015) та перебуває на обліку в Кам’янській об’єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області як платник податків і зборів.
Згідно з п.п. 16.1.4. п. 16.1. ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Підпункт 14.1.156. п. 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначає податкове зобов'язання як суму коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Пунктом 54.1. статті 54 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом, крім випадків, передбачених податковим законодавством. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Згідно п. 56.11. ст. 56 Податкового кодексу України грошове зобов'язання самостійно визначене платником податку оскарженню не підлягає.
Своєчасно сплачувати узгоджену суму податкових зобов'язань, а також суму штрафних (фінансових) санкцій, нарахованих контролюючим органом, та пені, за винятком суми, що оскаржується в адміністративному або судовому порядку, згідно п. 176.1. статті 176 Податкового кодексу України є одним з обов'язків платника податків.
Контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи (п. 41.1. статті 41 Податкового кодексу України).
Правові засади застосування спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності, а також справляння єдиного податку, встановлено Главою 1 Розділу XIV Податкового кодексу України.
Згідно п. 291.2. статті 291 Глави 1 Розділу XIV Податкового кодексу України спрощена система оподаткування, обліку та звітності - особливий механізм справляння податків і зборів, що встановлює заміну сплати окремих податків і зборів, встановлених п. 297.1 статті 297 цього Кодексу, на сплату єдиного податку в порядку та на умовах, визначених цією главою, з одночасним веденням спрощеного обліку та звітності.
Відповідно до п. 291.3. ст. 291 Податкового кодексу України юридична особа чи фізична особа - підприємець може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим цією главою, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному цією главою.
Пункт 291.4. ст. 294 Податкового кодексу України визначає, що суб'єкти господарювання, які застосовують спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, поділяються на такі групи платників єдиного податку:
1) перша група - фізичні особи-підприємці, які не використовують працю найманих осіб, здійснюють виключно роздрібний продаж товарів з торговельних місць на ринках та/або провадять господарську діяльність з надання побутових послуг населенню і обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 150 000 гривень;
2) друга група - фізичні особи-підприємці, які здійснюють господарську діяльність з надання послуг, у тому числі побутових, платникам єдиного податку та/або населенню, виробництво та/або продаж товарів, діяльність у сфері ресторанного господарства, за умови, що протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 10 осіб; обсяг доходу не перевищує 1 000 000 гривень.
3) третя група - фізичні особи-підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, одночасно не перевищує 20 осіб; обсяг доходу не перевищує 3 000 000 гривень;
4) четверта група - юридичні особи-суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: середньооблікова кількість працівників не перевищує 50 осіб; обсяг доходу не перевищує 5 000 000 гривень;
5) п'ята група - фізичні особи-підприємці, які протягом календарного року відповідають сукупності таких критеріїв: не використовують працю найманих осіб або кількість осіб, які перебувають з ними у трудових відносинах, не обмежена; обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень;
6) шоста група - юридичні особи-суб'єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 20 000 000 гривень.
Зі змісту п.п. 298.1.1. п. 298.1. статті 298 Податкового кодексу України вбачається, що для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб'єкт господарювання подає до контролюючого органу заяву щодо обрання або переходу на спрощену систему оподаткування, на підставі якої контролюючим органом видається свідоцтво платника єдиного податку.
Відповідно до п.п. 298.1.4. п. 298.1. ст. 298 Податкового кодексу України суб'єкт господарювання, який є платником інших податків і зборів відповідно до норм цього Кодексу, може прийняти рішення про перехід на спрощену систему оподаткування шляхом подання заяви до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу. Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.
06 червня 2013 року відповідачем до Кам’янської об'єднаної державної податкової інспекції подано заяву про застосування спрощеної системи оподаткування (група 4; ставка єдиного податку 5 %; вид діяльності згідно за КВЕД – допоміжна діяльність у рослинництві (01.61), вантажний автомобільний транспорт (49.41), надання в оренду вантажних автомобілів (77.12), надання в оренду с/г машин та устаткування (77.31); місце провадження господарської діяльності - на території України).
На підставі заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, товариству з обмеженою відповідальністю «Колос-Агро-Транс» видано свідоцтво платника єдиного податку Серія Б №104561 від 11.06.2013.
Згідно п. 296.3 ст. 296 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої - шостої груп подають до контролюючого органу податкову декларацію платника єдиного податку у строки, встановлені для квартального податкового (звітного) періоду.
Відповідно до п. 293.1. статті 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі у цій главі - мінімальна заробітна плата), та у відсотках до доходу (відсоткові ставки).
Згідно п.п. 293.3.1 п. 293.3 ст. 293 Податкового кодексу України відсоткова ставка єдиного податку встановлюється у розмірі: для третьої і четвертої груп платників єдиного податку:
1) 3 відсотки доходу - у разі сплати податку на додану вартість згідно з цим Кодексом;
2) 5 відсотків доходу - у разі включення податку на додану вартість до складу єдиного податку.
Згідно п. 295.3 ст. 295 Податкового кодексу України платники єдиного податку третьої - шостої груп сплачують єдиний податок протягом 10 календарних днів після граничного строку подання податкової декларації за податковий (звітний) квартал.
10 листопада 2014 року товариством з обмеженою відповідальністю «Колос-Агро-Транс» подано до Кам’янської об’єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Черкаській області звітну податкову декларацію платника єдиного податку – юридичної особи за три квартали 2014 року, де платник податків самостійно визначив суму єдиного податку до сплати за податковий (звітний) період у розмірі 46730,45 грн.
Означені вище суми самостійно розрахованих податкових зобов'язань з єдиного податку відповідачем в установлені чинним законодавством терміни не сплачено.
За правильність обчислення, своєчасність та повноту сплати сум єдиного податку, а також за своєчасність подання податкових декларацій, платники єдиного податку несуть відповідальність відповідно до Податкового кодексу України (п. 300.1. статті 300 Податкового кодексу України).
Згідно облікової картки з єдиного податку з юридичних осіб станом на 31.12.2014 заборгованість відповідача з урахуванням часткової сплати (134,65 грн.) складає: 46595,80 грн. (46730,45 – 134,65).
За змістом п.п. 14.1.175. п. 14.1. статті 14 Податкового кодексу України сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Судом встановлено, що у зв'язку з несплатою товариством з обмеженою відповідальністю «Колос-Агро-Транс» в установлені строки узгодженої суми податкового зобов'язання, позивачем на адресу відповідача була направлена податкова вимога від 19.11.2014 №493-25 на суму 46595 грн. 80 коп.
Виходячи з положень п. 95.1. ст. 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до п. 95.3. ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Підпунктом 20.1.34. пункту 20.1. статті 20 Податкового кодексу України встановлено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Беручи до уваги, що відповідач, у встановлені законодавством строки, не сплатив податковий борг, суд приходить до висновку про обґрунтованість подання про стягнення коштів з банківських рахунків відповідача в рахунок погашення податкового боргу з єдиного податку та вважає їх такими, що підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись статтями 159-163, 1833 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Подання про стягнення коштів за податковим боргом задовольнити повністю.
Стягнути з банківських рахунків товариства з обмеженою відповідальністю «Колос-Агро-Транс» (20820, Черкаська область, Кам'янський район, с. Лубенці, вул. Завгороднього, буд. 2 А, ідентифікаційний код 38509501) на користь бюджету через Кам’янську об’єднану державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Черкаській області 46595 (сорок шість тисяч п’ятсот дев’яносто п’ять) грн. 80 коп. податкового боргу.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, яка може бути подана до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня проголошення постанови. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.І. Орленко
Повний текст постанови виготовлений 26.01.2015.