Справа № 161/362/15-п
Провадження № 3-в/161/2/15
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Луцьк 21 січня 2015 року
Суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Ющук О.С., при секретарі Данієляні А.К., за участю представника МВ КВІ ОСОБА_1, гр.ОСОБА_2, розглянувши клопотання начальника Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_3 про вирішення питань, пов`язаних із виконанням постанови Луцького міськрайонного суду Волинської області від 27.11.2014 року, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, ін.код НОМЕР_1, -
В С Т А Н О В И В:
З клопотання вбачається, що 16.12.2014 року на виконання до Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області надійшла постанова Луцького міськрайонного суду Волинської області від 01.10.2014 року про накладення на ОСОБА_2 адміністративного стягнення за вчинення правопорушень, передбачених ст.173-2 ч.1 КУпАП у виді 30 годин громадських робіт. 23.12.2014 року гр. ОСОБА_2 було ознайомлено з порядком та умовами відбуття адміністративного стягнення у виді громадських робіт та попереджено про наслідки за ухилення від відбування стягнення, однак останній повідомив, що не може відпрацьовувати громадські роботи, так як змушений багато працювати і забезпечувати своїх дітей.
Заслухавши пояснення представника кримінально-виконавчої інспекції, який просив застосувати до правопорушника адміністративне стягнення у виді штрафу, гр. ОСОБА_2, який не заперечував щодо заміни адміністративного стягнення, оглянувши матеріали особової справи, суд приходить до висновку що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.
Відповідно до вимог ст. 30-1 КУпАП громадські роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, у вільний від роботи чи навчання час безоплатних суспільно корисних робіт, вид яких визначають органи місцевого самоврядування.
У відповідності до вимог ст. 321-4 КУпАП у разі ухилення порушника від відбування громадських робіт постановою суду (судді) за поданням органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, не відбутий строк громадських робіт може бути замінено штрафом або адміністративним арештом. Заміна громадських робіт штрафом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу. Розмір штрафу в такому разі визначається із розрахунку, що чотири години не відбутих громадських робіт дорівнюють одному неоподатковуваному мінімуму доходів громадян. Заміна громадських робіт арештом застосовується за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, не передбачає можливості застосування штрафу. Строк арешту визначається із розрахунку, що одна доба арешту дорівнює пяти годинам не відбутих громадських робіт, але не може перевищувати пятнадцять діб.
Водночас, оскільки санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливість застосування штрафу, при цьому, заміна громадських робіт штрафом застосовується лише за умови, що санкція статті, за якою на порушника накладено адміністративне стягнення, передбачає можливості застосування штрафу, тому клопотання підлягає задоволення та підлягає заміні не відбутий строк громадських робіт штрафом відносно ОСОБА_2, у розмірі, визначеному ст. 321-4 КУпАП.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 173, 283, 284, 321-4 КУпАП, суд,-
П О С Т А Н О В И В:
Клопотання начальника Луцького МВ КВІ УДПтС України у Волинській області ОСОБА_3 про вирішення питань, пов`язаних із виконанням постанови Луцького міськрайонного суду від 27.11.2014 року, відносно ОСОБА_2 задовольнити.
Замінити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, адміністративне стягнення накладене постановою Луцького міськрайонного суду від 27 листопада 2014 року за ст.173-2 ч.1 КУпАП у виді 30 годин громадських робіт на адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 51 (пятдесят один) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду О.С.Ющук