Ухвала суду № 42425335, 21.01.2015, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
21.01.2015
Номер справи
813/7224/14
Номер документу
42425335
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А

про закриття провадження в частині позовних вимог

21 січня 2015 року Справа № 813/7224/14

Львівський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Сакалоша В.М.,

за участю секретаря судового засідання - Козак О.О.,

позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - Левицької Г.І.,

представника відповідача - Мисак О.В.

у справі за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,-

в с т а н о в и в:

На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла справа за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, в якій позивач просить суд:

- визнати дії відповідачів в особі Пенсійного фонду України та ГУ МВС України у Львівській області протиправними;

- визнати підроблений, на думку позивача, грошовий атестат НОМЕР_1 від 19.03.1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та скасувати його;

- зобов'язати відповідача в особі Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України у Львівській області виплатити заборговані суми по заробітній платі за додатковими видами, іншими надбавками, доплатами до зарплати, а саме:

а) за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 50% щомісячну надбавку до посадового окладу за постійну роботу в умовах режимних обмежень з «таємними» так і «цілком таємними» державними документами;

б) за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 10% щомісячну надбавку до посадового окладу за шкідливі умови служби у спеціальній установі П/Р УВС Л/о для осіб, затриманих за бродяжництво;

в) за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 35% щомісячну надбавку до посадового окладу за відпрацьовані позивачем по службі 768 год. робочого часу в нічний період в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о;

г) за період з 26.03.1987 року по 14.03.1989 року включно додаткову заробітну плату у розмірі 8671 грн. 32 коп. за відпрацьовані позивачем на службі 2664 год. робочого часу в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о понад установлений законодавством робочий час, у дні щотижневого відпочинку (суботу, неділю), передсвяткові та святкові дні.

- зобов'язати відповідача в особі Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України у Львівській області з останньої штатної посади заступника начальника по оперативній роботі спеціальної установи приймальника-розподільника УВС Львівської області узаконити складену позивачем та підписану повторну розгорнуту фінансову довідку № 91/10288 про сумарний підрахунок мого загального розміру пенсійного грошового забезпечення за усіма належними фінансовими показниками, як за основними видами окладів, так і за додатковими видами, так і за іншими надбавками, доплатами до заробітної плати за весь минулий час, тобто за період з 01.03.1990 року (дати призначеної пенсії по 2 групі інвалідності) по день постановленого судового рішення для подальшого перерахунку військової пенсії позивача по 2 групі інвалідності, що скеровується до Управління пенсійного забезпечення військовослужбовців ГУ ПФУ у Львівській області для виконання та яка на законодавчому рівні повинна відповідати експертному висновку незалежного аудитора від 01.12.2011 року.

Щодо позовної вимоги про визнання підробленого, на думку позивача, грошового атестату НОМЕР_1 від 19.03.1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та його скасування, судом береться до уваги наступне.

Згідно з ст. 1 КАС України, Кодекс адміністративного судочинства України визначає повноваження адміністративних судів щодо розгляду справ адміністративної юрисдикції, порядок звернення до адміністративних судів і порядок здійснення адміністративного судочинства.

Згідно з пунктом 6 частини 1 статті 3 КАС України, адміністративний позов є зверненням до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах.

У відповідності до п. 1 ч. 1 ст. 3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Тобто, ознакою справи адміністративної юрисдикції, яку може бути передано на вирішення адміністративного суду, є спір, в якому хоча б однією із сторін є суб'єкт владних повноважень при здійсненні ним владних управлінських функцій. Якщо суб'єкт владних повноважень у спірних правовідносинах не здійснює владних управлінських функцій щодо іншого суб'єкта, з яким виник спір, то такий спір не має встановлених нормами КАС України ознак справи адміністративної юрисдикції та не вирішується адміністративним судом. Отже, на підставі вище викладеного, участь в спорі органу державної влади (суб'єкта владних повноважень) ще не робить спір адміністративним.

Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Як вбачається з ч. 1 ст. 17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку із здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.

Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Як вбачається із змісту позовних вимог та матеріалів справи, спір виник в тому числі і з приводу визнання підробленого, на думку позивача, грошового атестату НОМЕР_1 від 19.03.1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та його скасування.

Суд звертає увагу на те, що обов'язковою ознакою нормативно-правового акта чи правового акта індивідуальної дії, а також відповідних дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень є створення ними юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення.

Відтак, грошовий атестат є лише документом, який містить інформацію про виплачені позивачу суми належного грошового утримання, однак не створює юридичних наслідків у формі прав, обов'язків, їх зміни чи припинення, а тому не є актом в розумінні п. 1 ч. 2 ст. 17 КАС України.

Зважаючи на вищенаведене, суд приходить до висновку, що спір в частині позовних вимог щодо визнання грошового атестату НОМЕР_1 від 19.03.1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та скасування його не має ознак публічно-правового та підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Відповідно до п.1 ч.1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Щодо позовної вимоги про зобов'язання відповідача в особі Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України у Львівській області виплатити заборговані суми по заробітній платі за додатковими видами, іншими надбавками, доплатами до зарплати, а саме: за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 50% щомісячну надбавку до посадового окладу за постійну роботу в умовах режимних обмежень з «таємними» так і «цілком таємними» державними документами; за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 10% щомісячну надбавку до посадового окладу за шкідливі умови служби у спеціальній установі П/Р УВС Л/о для осіб, затриманих за бродяжництво; за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 35% щомісячну надбавку до посадового окладу за відпрацьовані по службі 768 год. робочого часу в нічний період в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о; за період з 26.03.1987 року по 14.03.1989 року включно додаткову заробітну плату у розмірі 8671 грн. 32 коп. за відпрацьовані на службі 2664 год. робочого часу в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о понад установлений законодавством робочий час, у дні щотижневого відпочинку (суботу, неділю), передсвяткові та святкові дні, слід зазначити наступне.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 157 КАС України, суд закриває провадження у справі, якщо є такі, що набрали законної сили, постанова чи ухвала суду з того самого спору і між тими самими сторонами.

Судом встановлено, що ухвалою Франківського районного суду м. Львова від 19.03.2012 року за позовом ОСОБА_1 до Головного управління міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про перерахунок пенсії та примусове стягнення з відповідача завданих збитків, пов'язаних із невиплатою заробітної плати, клопотання представника відповідача Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про залишення адміністративного позову без розгляду задоволено у зв'язку з пропуском строку звернення до суду. Адміністративний позов залишено без розгляду.

Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2012 року у справі № 76030/12/1370 апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишено без задоволення, а ухвалу Франківського районного суду м. Львова від 19.03.2012 року у справі № 2а-167/11/1326/28/12 - без змін.

Таким чином, відповідно до п. 4 ч. 1 статті 157 КАС України, суд дійшов висновку про необхідність закриття провадження в частині вищевказаної позовної вимоги у справі за позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання протиправними дій, визнання підробленим грошового атестату та зобов'язання вчинити дії у зв'язку із набранням ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 07.11.2012 року у справі № 76030/12/9104 законної сили, з того самого спору і між тими самими сторонами.

Керуючись ст.ст. 17, 157, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

у х в а л и в :

1. Провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Пенсійного фонду України, Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, в частині позовних вимог щодо визнання підробленого грошового атестату НОМЕР_1 від 19.03.1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та скасування його та позовної вимоги щодо зобов'язання відповідача в особі Управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку ГУ МВС України у Львівській області виплатити заборговані суми по заробітній платі за додатковими видами, іншими надбавками, доплатами до зарплати, а саме: за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 50% щомісячну надбавку до посадового окладу за постійну роботу в умовах режимних обмежень з «таємними» так і «цілком таємними» державними документами; за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 10% щомісячну надбавку до посадового окладу за шкідливі умови служби у спеціальній установі П/Р УВС Л/о для осіб, затриманих за бродяжництво; за період з 26.03.1987 року по 01.03.1990 року включно 35% щомісячну надбавку до посадового окладу за відпрацьовані по службі 768 год. робочого часу в нічний період в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о; за період з 26.03.1987 року по 14.03.1989 року включно додаткову заробітну плату у розмірі 8671 грн. 32 коп. за відпрацьовані на службі 2664 год. робочого часу в якості відповідального по спеціальній установі П/Р УВС Л/о понад установлений законодавством робочий час, у дні щотижневого відпочинку (суботу, неділю), передсвяткові та святкові дні - закрити.

2. Роз'яснити позивачу, що розгляд вимоги про визнання підробленого грошового атестату НОМЕР_1 від 19 березня 1990 року фінансово-планового відділу УВС Львівської області недійсним та його скасування відноситься до юрисдикції місцевого загального суду в порядку цивільного судочинства.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Повний текст ухвали виготовлено 26 січня 2015 року.

Суддя Сакалош В.М.