Ухвала суду № 42407603, 22.01.2015, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
22.01.2015
Номер справи
826/662/15
Номер документу
42407603
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

22 січня 2015 року м. Київ № 826/662/15

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1до Міністерства юстиції України в особі Оболонського районного управління юстиції у місті Києвіпро визнання протиправною відмову, а також зобов'язання вчинити певні дії,-В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернувся ОСОБА_1 з позовом до Міністерства юстиції України в особі Оболонського районного управління юстиції у місті Києві, в якому просить:

1) визнати протиправною відмову відповідача внести зміни до актового запису № 383 від 19.03.1977, складеного відділом РАЦС Мінського району міста Києва про народження ОСОБА_1 за заявою ОСОБА_1;

2) зобов'язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Оболонського районного управління юстиції внести зміни до актового запису № 383 від 19.03.1977, складеного відділом РАЦС Мінського району міста Києва про народження ОСОБА_1, вказавши у графі «дитина» прізвище дитини «ОСОБА_2» замість «ОСОБА_1», ім'я дитини «ОСОБА_2» замість «ОСОБА_1», по батькові «ОСОБА_2» замість «ОСОБА_1», стать дитини «жіноча» замість «чоловіча»;

3) зобов'язати Відділ реєстрації актів цивільного стану Оболонського районного управління юстиції видати свідоцтво про народження з урахуванням внесених змін.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.

Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до п. 3 ст. 106 КАС України в позовній заяві зазначається ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.

Згідно з п 9 ч. 1 ст. 3 КАС України відповідачем є суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.

Згідно п. 4 ч. 1 статті 106 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

З матеріалів позовної заяви вбачається, що позивач визначає у позовній заяві в якості відповідача: Міністерство юстиції України в особі Оболонського районного управління юстиції у місті Києві, тобто по суті до двох самостійних суб'єктів владних повноважень.

Однак, всупереч викладеному вище, позовна заява не містить позовних вимог та обґрунтування позовних вимог до кожної із зазначених осіб із посиланням на конкретні норми законодавства, які на думку позивача порушені кожною з цих осіб.

При цьому, у прохальній частині позову заявлені вимоги про визнання протиправною відмови та зобов'язання вчинити певні дії стосуються саме Відділу реєстрації актів цивільного стану Оболонського районного управління юстиції у м. Києві (код ЄДР 26089032), який є окремою юридичною особою публічного права (суб'єктом владних повноважень), але який, однак, не визначений відповідачем за позовом.

Таким чином, враховуючи вищенаведене позивачу необхідно визначити конкретний склад відповідачів та позовних вимог до кожного із заявлених відповідачів, а також обґрунтування заявлених позовних вимог відносно кожного з відповідачів.

Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корп. 1, блок «А») до 02 лютого 2015 року включно: уточнення позовних вимог із визначенням складу відповідачів за даним позовом та конкретних позовних вимог до кожного із відповідачів.

Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву ОСОБА_1 залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків до 02 лютого 2015 року включно.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Роз'яснити позивачу, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя О.А. Кармазін