КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа 709/1297/14-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 січня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Літвіної Н.М.
Суддів: Коротких А.Ю.
Хрімлі О.Г.
при секретарі Соловіцькій І.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про закриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про стягнення середнього заробітку за квітень 2014 року,-
В С Т А Н О В И В :
Постановою Чорнобаївського районного суду Черкаської області від 26 травня 2014 року адміністративний позов ОСОБА_2 до Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про стягнення середнього заробітку за квітень 2014 року - задоволено частково.
Стягнуто з Лящівської сільської ради (вул. Леніна, 19-а, с. Лящівка, Чорнобаївського району, Черкаської область, інд. код.34177434) на користь ОСОБА_2, АДРЕСА_1) середній заробіток за квітень 2014 року у сумі 2 689 грн. (дві тисячі шістсот вісімдесят дев'ять) грн. 63 коп. В частині стягнення моральної шкоди ОСОБА_2 - відмовлено.
Не погоджуючись з прийнятим рішенням, відповідач - Лящівська сільська рада Чорнобаївського району Черкаської області, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким у задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.
12 січня 2015 року на адресу суду надійшло клопотання від представника Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про закриття провадження у справі, мотивуючи тим, що вказаний спір підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Свої вимоги апелянт мотивував тим, що відповідно до ст. 21 КАС України - вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
Між тим, колегія суддів з доводами апелянта не погоджується, виходячи з наступного.
Згідно до ст. 17 КАС України - юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Відповідно до ст. 1 КАС України - публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом розгляду даної справи є стягнення середнього заробітку за квітень 2014 року у зв»язку з затримкою поновлення на посаді секретаря сільської ради.
Тобто, дані правовідносини пов»язані з захистом прав та законних інтересів позивача, що стосується проходження публічної служби.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України - суд закриває провадження у справі, зокрема, якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження та звільнення з публічної служби, а тому в задоволенні клопотання Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про закриття провадження у справі слід відмовити.
Дана позиція кореспондується з ухвалою Вищого адміністративного суду України у справі № К/800/35313/14 від 09 грудня 2014 року якою встановлено, що відновлення права на отримання середнього заробітку за час вимушеного прогулу має похідний характер від поновлення порушеного права позивача на працю в органах місцевого самоврядування, що відповідно до ст. 1 КАС України є проходженням публічної служби, а тому підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
В зв»язку з цим доводи Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області, що вказаний спір повинен бути розглянутий в порядку цивільного судочинства, оскільки заробітна плата є відшкодуванням шкоди, є безпідставними.
Керуючись ст. ст. 157, 212, 254 КАС України, суд,-
У Х В А Л И В :
В задоволенні клопотання Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про закриття провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Лящівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області про стягнення середнього заробітку за квітень 2014 року - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя Літвіна Н.М.
Судді Коротких А.Ю.
Хрімлі О.Г.