УХВАЛА
про зупинення провадження в адміністративній справі
21 січня 2015 року Справа № 823/3953/14
16 год. 30 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Бабич А.М.,
за участю:
секретаря судового засідання - Демченко Н.Ю.,
представника позивача - Чернеця С.С. (згідно з довіреністю),
представників відповідача: Нечитайло С.П.(згідно з довіреністю), Сердюка С.О. (згідно з довіреністю),
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання представника відповідача про зупинення провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Соя" до державної податкової інспекції у м.Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
25.12.2014 товариство з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Соя" (далі-позивач) звернулось у Черкаський окружний адміністративний суд з адміністративним позовом до державної податкової інспекції у м. Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області (далі-відповідач), в якому просить: визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення (далі-ППР) від 19.12.2014 №0005252301, яким позивачу збільшено суму грошового зобов'язання з податку на додану вартість на загальну суму 1000511,00грн. (667007,00грн. - основний платіж та 333504,00грн. - штрафна (фінансова) санкція); стягнути з Державного бюджету на користь позивача судові витрати.
21.01.2015 представник відповідача надав суду клопотання про зупинення провадження до набрання законної сили кінцевим рішенням суду у справі №823/3318/14 за позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Черкаси-Соя" до державної податкової інспекції у місті Черкасах Головного управління Міндоходів у Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу. Передумовою заявленого клопотання стало надання позивачем суду документів бухгалтерського та податкового обліку, що не були надані для податкової документальної перевірки на обов'язкові запити позивача, і які відповідач просить суд не враховувати у зв'язку з цим. Оскільки правомірність ненадання вказаних документів є предметом судового розгляду в іншій адміністративній справі №823/3318/14, представник відповідача просив зупинити провадження у цій справі.
Представник позивача вирішити зазначене клопотання просив на розсуд суду та зауважив, що причиною ненадання вказаних документів стало несвоєчасне отримання наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та необгрунтовані письмові запити відповідача з вимогами надати певні документи.
Заслухавши пояснення та доводи представників сторін, під час дослідження письмових доказів в матеріалах справи суд дійшов висновку, що провадження у справі підлягає зупиненню, з огляду на таке.
Ст.156 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено підстави, за наявності яких суд зобов'язаний або має право зупинити провадження у справі. При цьому, передумовами мають бути такі обставини, що перешкоджають розгляду справи і вирішенню спору. Зокрема, відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, - до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі. Та відповідно до п.4 ч.2 КАС України - за наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Відповідно до п.79.2 ст.76 Податкового кодексу України (далі - ПК України) документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами контролюючого органу виключно на підставі рішення керівника контролюючого органу, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки. Виконання умов цієї статті надає посадовим особам контролюючого органу право розпочати проведення документальної невиїзної перевірки.
Платник податків згідно з абзацом першим п.85.2 ст.85 ПК України зобов'язаний надати посадовим (службовим) особам контролюючих органів у повному обсязі всі документи, що належать або пов'язані з предметом перевірки. Такий обов'язок виникає у платника податків після початку перевірки.
Як вбачається із матеріалів справи документи бухгалтерського обліку позивач не надавав службовим особам відповідача, вважаючи, що письмові запити ДПІ у м. Черкасах були складені з порушенням вимог законодавства. Ці обставини зазначені підставами позову про визнання протиправним та скасування наказу на проведення документальної перевірки.
Суд з'ясував, що постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 19.11.2014 у справі №823/3318/14 у задоволенні позову ТОВ «Черкаси-Соя» про скасування наказу відмовлено. Водночас вказане судове рішення не набрало законної сили у зв'язку з його апеляційним оскарженням.
Взявши до уваги, що прийняте податкове повідомлення-рішення, прийняте на підставі акту перевірки, без урахування первинних документів і вказана обставина є об'єктом дослідження у справі №823/3318/14, суд дійшов висновку, що до набрання законної сили рішенням Черкаського окружного адміністративного суду від 19.11.2014 у зазначеній справі повно та обґрунтовано вирішити цей спір неможливо.
Тому, з метою дотримання принципів адміністративного судочинства суд вважає за необхідне на підставі п.4 ч.2 ст.156 КАС України зупинити провадження у справі на підставі клопотання представника відповідача про зупинення провадження. підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2, 11, п.4 ч.2 ст. 156, ст.ст.159-160, 165, 254 КАС України, суд
УХВАЛИВ:
1.Клопотання представника відповідача задовольнити.
Зупинити провадження у справі №823/3953/14 до набрання законної сили кінцевим судовим рішенням в адміністративній справі № 823/3318/14.
2. Судове засідання щодо можливості поновити провадження у справі призначити на 9год. 10хв. 05 лютого 2015року, що буде проводитися суддею Бабич А.М. одноособово у залі суду за адресою: бул.Шевченка, буд.117, м.Черкаси.
3. Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після отримання сторонами її повного тексту. Апеляційна скарга на неї може бути подана у той же строк через Черкаський окружний адміністративний суд до Київського апеляційного адміністративного суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
4. Копію ухвали направити сторонам у справі.
Суддя А.М. Бабич
Повний текст ухвали виготовлений 22.01.2015