КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа 825/3542/14
Суддя доповідач Губська О.А.
У Х В А Л А
20 січня 2015 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Губська О.А., перевіривши матеріали апеляційної скарги ОСОБА_1 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 8 грудня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області про скасування податкових повідомлень-рішень, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області, в якому просила визнати протиправними та скасувати винесені Прилуцькою ОДПІ відносно ФОП ОСОБА_1:
- податкове повідомлення-рішення № 0019221703 від 18 серпня 2014 року;
- податкове повідомлення-рішення № 0019231703 від 18 серпня 2014 року;
- вимогу про сплату суми недоїмки зі сплати єдиного внеску № 0019251703 від 18 серпня 2014 року;
- рішення про застосування штрафних санкцій № 0019261703 від 18 серпня 2014 року;
- рішення про застосування штрафних санкцій № 0019271703 від 18 серпня 2014 року;
- податкове повідомлення-рішення № 0025531703 від 13.10.2014 року;
- рішення про застосування штрафних санкцій № 0025521703 від 13.10.2014 року;
- вимогу про сплату суми недоїмки зі сплати єдиного внеску № 0025511703 від 13.10.2014 року.
Постановою Чернігівського окружного адміністративного суду від 8 грудня 2014 року у задоволенні позову відмовлено повністю.
Не погоджуючись з вказаним рішенням, позивач подала апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказане судове рішення, та ухвалити нову постанову про задоволення позовних вимог у повному обсязі.
Перевіривши апеляційну скаргу, суд вважає, що вона не може бути прийнята до апеляційного провадження та підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з положеннями ч. 6 ст. 187 КАС України до апеляційної скарги додається, зокрема, документ про сплату судового збору.
Судовий збір сплачується у порядку та розмірах, встановлених Законом України «Про судовий збір», яким визначено правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені положеннями Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 року №3674-VІ в редакції Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 19.09.2013 року № 590-VII, який набрав чинності 23.10.2013 року.
Відповідно до положень статей 3 та 4 названого Закону судовий збір справляється з апеляційних скарг на рішення суду в розмірі 50 відсотків ставки, що підлягає сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, а у разі подання позовної заяви майнового характеру - 50 відсотків ставки, обчисленої виходячи з оспорюваної суми.
З огляду на те, що предметом позову є скасування податкових повідомлень-рішень, а також вимог про сплату суми недоїмки зі сплати єдиного внеску на загальну суму 140912,24 грн., позовні вимоги є вимогами майнового характеру, оскільки таке рішення змінює майновий стан особи. Відповідно до пункту 1 частини 3 статті 4 Закону України «Про судовий збір» ставка судового збору за подання такого позову до суду становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Положеннями ч. 1 зазначеної статті передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Станом на 01 січня 2014 року приписами Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» від 16.01.2014 року № 719-VII встановлено мінімальну заробітну плату в розмірі 1218,00 грн.
З огляду на викладене, а також враховуючи те, що відповідно до положень статті 5 Кодексу адміністративного судочинства України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи, розмір судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 8 грудня 2014 року у даній справі становить 1409,12 грн.
(Розрахунок: 140912,24 грн.*2% = 2818,24 грн., що більше ніж 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1218,00*1,5 = 1827,00 грн.) і менше від 4 розмірів мінімальної заробітної плати (1218,00*4= 4872,00), тому ставка судового збору за подання позову становить 2818,24 грн., половина від якої становить розмір судового збору за подання апеляційної скарги, тобто 2818,24*50% = 1409,12 грн.).
Однак, всупереч вимог Закону України «Про судовий збір», а також ч. 6 ст. 187 КАС України, апелянтом до апеляційної скарги не додано документа про сплату судового збору за подання апеляційної скарги у наведеному вище розмірі.
Реквізити для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг: Р/Р 31211206781007, Банк отримувача: ГУДКСУ у м. Києві, код ЄДРПОУ-38004897, МФО 820019, Код класифікації доходів бюджету: 22030001, Символ звітності - 206, Призначення платежу: Судовий збір Київський ААС, пункт таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору, ПІБ позивача, номер справи. Отримувач коштів: УДКСУ у Печерському районі м. Києва.
Крім того, відповідно до частини 3 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України в апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Апелянтом вказаних відомостей не зазначено.
Також, в силу вимог частини 6 статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги додаються її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Апелянтом, в порушення зазначених положень, копій апеляційної скарги не надано взагалі.
Таким чином, апеляційна скарга позивача не відповідає встановленим вимогам.
Згідно з приписами частини 3 статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 Кодексу, застосовуються правила статті 108 Кодексу, відповідно до яких апеляційна скарга залишається без руху.
Відповідно до частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки вище вказані обставини позбавляють можливості прийняття рішення стосовно прийняття апеляційної скарги до провадження судом апеляційної інстанції, то, у відповідності до статей 189, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, вказана апеляційна скарга підлягає залишенню без руху, а апелянту - надано строк для усунення недоліків.
Недоліки можуть бути усунуті шляхом подання до суду апеляційної інстанції документів, що підтверджують сплату судового збору за подання апеляційної скарги у розмірі 1409,12 грн., копій апеляційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі, а також заяви із зазначенням того, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст. ст. 108, 187, 189 КАС України,-
У Х В А Л И В :
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Чернігівського окружного адміністративного суду від 8 грудня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Прилуцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернігівській області про скасування податкових повідомлень-рішень - залишити без руху.
Надати апелянту десятиденний строк з моменту отримання даної ухвали для усунення вказаних у ній недоліків.
У разі неусунення недоліків у зазначений вище строк апеляційна скарга буде повернута апелянту.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя