Постанова № 42387129, 20.01.2015, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.01.2015
Номер справи
824/3314/14-а
Номер документу
42387129
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 січня 2015 року м. Чернівці Справа № 824/3314/14-а

Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Лелюка О.П.,

за участю:

секретаря судового засідання Кіщук О.І.,

представника позивача ОСОБА_1, представника відповідачів Патєхіної Ж.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом ОСОБА_3 до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області та відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області про скасування висновку та зобов'язання до вчинення певних дій,

В С Т А Н О В И В :

У грудні 2014 року ОСОБА_3 звернулась до суду з позовом до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області та відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області про скасування висновку та зобов'язання до вчинення певних дій.

Позивач просить суд скасувати висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області від 05 листопада 2014 року щодо відмови у внесення змін до актового запису про народження ОСОБА_3; зобов'язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3, а саме: у даті народження замість ІНФОРМАЦІЯ_2 вказати ІНФОРМАЦІЯ_3.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на положення Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793. Вказує, що у зв'язку із втратою у 2007 році свого свідоцтва про народження їй було видано дублікат свідоцтва про народження, в якому помилково зазначено дату народження «ІНФОРМАЦІЯ_2». При зверненні у листопаді 2014 року до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області із заявою щодо внесення змін до актового запису про народження нею було подано достатньо документів, які давали підстави для зміни дати її народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на «ІНФОРМАЦІЯ_3». Однак їй було безпідставно відмовлено у внесенні змін до актового запису про народження.

Крім цього, в обґрунтування позовних вимог, заявлених до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області, позивач посилається на частину четверту статті 22 Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану», пункти 1.7 та 2.18 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, й зазначає, що оскільки актовий запис про її народження зберігається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області, то саме цей відділ повинен внести зміни до актового запису про її народження.

Від відповідачів до суду надійшли заперечення проти позову в письмовій формі, в яких з посиланням на положення Закону України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» та на Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання вказувалось про правомірність оскаржуваного позивачем висновку. Зазначалось, що при зверненні ОСОБА_3 із заявою про внесення змін до актового запису про народження не було надано необхідних документів для проведення зміни дати народження заявника з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_3». Відділом реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області при розгляді заяви ОСОБА_3 та доданих до неї документів до уваги було взято актовий запис про народження № 27 від 01 червня 1959 року, як первинний підтверджуючий документ, в якому дата народження позивача « ІНФОРМАЦІЯ_2». Відповідачі вказували, що оскільки актовий запис про народження є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку, то на підставі останнього виправляються послідуючі актові записи, а не навпаки.

В судовому засіданні представник позивача заявлені позовні вимоги підтримав з підстав, наведених у позові. Просив суд позов задовольнити повністю.

Представник відповідачів у судовому засіданні проти задоволення позову заперечував та надав пояснення аналогічні тим, що містяться у письмових запереченнях проти позову. Просив суд в позові відмовити повністю.

Заслухавши пояснення осіб, які з'явились в судове засідання, дослідивши наявні матеріали, всебічно та повно з'ясувавши всі обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, що мають юридичне значення для вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3) проживає за адресою: АДРЕСА_1.

04 листопада 2014 року вона звернулась до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області із заявою про внесення змін до актового запису про своє народження №27 від 01 червня 1959 року, складеного Виконавчим комітетом Купської сільської ради Глибоцького району Чернівецької області, в якому датою її народження значиться «ІНФОРМАЦІЯ_2».

Позивач просила змінити дату її народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_3».

До заяви на підтвердження своїх вимог заявник додала: копію паспорта громадянина України; копію свідоцтва про народження, виданого 03 червня 1959 року; копію повторного свідоцтва про народження, виданого 12 листопада 2007 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області; копію повторного свідоцтва про шлюб, виданого 07 листопада 2007 року відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області; дублікат медичного свідоцтва про народження №54 від 03 вересня 2014 року, виданий Глибоцькою центральною районною комунальною лікарнею.

На підставі поданих ОСОБА_3 документів та отриманих витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження та укладення шлюбу, відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області 05 листопада 2014 року прийнято висновок про відмову у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_3 у зв'язку з відсутністю підтверджуючих документів.

Не погоджуючись з таким висновком суб'єкта владних повноважень, ОСОБА_3 звернулась до суду з даних позовом за захистом своїх прав.

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відносини, пов'язані з проведенням державної реєстрації актів цивільного стану, внесенням до актових записів цивільного стану змін, їх поновленням і анулюванням, засади діяльності органів державної реєстрації актів цивільного стану регулює та визначає Закон України «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» від 01 липня 2010 року №2398-VI (далі - Закон №2398-VI).

Відповідно до статті 2 Закону №2398-VI актами цивільного стану є події та дії, які нерозривно пов'язані з фізичною особою і започатковують, змінюють, доповнюють або припиняють її можливість бути суб'єктом цивільних прав та обов'язків.

Державній реєстрації відповідно до цього Закону підлягають народження фізичної особи та її походження, шлюб, розірвання шлюбу у випадках, передбачених законом, зміна імені, смерть.

Згідно пункту 2 частини першої статті 4 Закону №2398-VI органами державної реєстрації актів цивільного стану є відділи державної реєстрації актів цивільного стану Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану).

Частиною першою статті 6 Закону №2398-VI передбачено, що відділи державної реєстрації актів цивільного стану проводять державну реєстрацію народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті, вносять зміни до актових записів цивільного стану, поновлюють та анулюють їх; формують Державний реєстр актів цивільного стану громадян, ведуть його, зберігають архівний фонд; здійснюють відповідно до законодавства інші повноваження.

Відповідно до частин першої - п'ятої статі 9 Закону №2398-VI державна реєстрація актів цивільного стану проводиться з метою забезпечення реалізації прав фізичної особи та офіційного визнання і підтвердження державою фактів народження фізичної особи та її походження, шлюбу, розірвання шлюбу, зміни імені, смерті.

Державна реєстрація актів цивільного стану проводиться шляхом складення актових записів цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану - це документ органу державної реєстрації актів цивільного стану, який містить персональні відомості про особу та підтверджує факт проведення державної реєстрації акта цивільного стану.

Актовий запис цивільного стану складається у двох примірниках.

Інформація про персональні дані фізичної особи, що містяться в актовому записі цивільного стану, є конфіденційною і не підлягає розголошенню.

Актовий запис цивільного стану є безспірним доказом фактів, реєстрація яких посвідчується, до спростування його в судовому порядку.

Зразки актових записів цивільного стану затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Для державної реєстрації актів цивільного стану подається паспорт громадянина України або паспортний документ іноземця заявника та документи, які підтверджують факти, що підлягають державній реєстрації.

Правила проведення державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання затверджуються Міністерством юстиції України.

Статтею 22 Закону №2398-VI передбачено внесення змін до актового запису цивільного стану.

Відповідно до положень указаної статті внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться відповідним органом державної реєстрації актів цивільного стану за наявності достатніх підстав.

За наслідками перевірки зібраних документів орган державної реєстрації актів цивільного стану складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису цивільного стану або про відмову в цьому.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку вказуються причини відмови та зазначається про можливість її оскарження в судовому порядку.

Внесення змін до актового запису цивільного стану проводиться за заявою, зокрема, особи, щодо якої складено актовий запис.

Заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається до відповідного органу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених законодавством, - за місцем зберігання актового запису цивільного стану.

Зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

Після внесення змін до актового запису цивільного стану заявнику повторно видається свідоцтво про державну реєстрацію акта цивільного стану.

Крім того, наказом Міністерства юстиції України від 12 січня 2011 року №96/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 14 січня 2011 року за №55/18793, було затверджено Правила внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання (далі - Правила №96/5).

Відповідно до пункту 1.1 Правил №96/5 внесення змін до актових записів цивільного стану, які складено органами державної реєстрації актів цивільного стану України, проводиться відділами державної реєстрації актів цивільного стану районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних, міжрайонних управлінь юстиції (далі - відділи державної реєстрації актів цивільного стану) у випадках, передбачених чинним законодавством.

У разі відмови у внесенні змін до актових записів цивільного стану у висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану вказуються причини відмови та зазначається про можливість оскарження його у судовому порядку.

Згідно пункту 1.5. Правил №96/5 заяви про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання приймаються відділами державної реєстрації актів цивільного стану в порядку, визначеному цими Правилами.

Відповідно до пункту 1.7. Правил №96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису, за винятком випадків, встановлених у пункті 2.28 розділу II цих Правил.

Відповідно до пункту 1.10. Правил №96/5 питання про внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання розглядається у тримісячний строк з дня подання відповідної заяви до відділу державної реєстрації актів цивільного стану.

Пунктом 2.1. Правил №96/5 визначено, що заява про внесення змін до актового запису цивільного стану за формою, наведеною в додатку 1, подається до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника, а у випадках, передбачених статтею 53 Сімейного кодексу України, також до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання першого примірника актового запису про шлюб при пред'явленні паспорта або паспортного документа.

Згідно пункту 2.5. Правил №96/5 заява про внесення змін до актового запису цивільного стану подається: особою, щодо якої складено актовий запис; одним із батьків неповнолітнього (малолітнього); піклувальником неповнолітнього та опікуном малолітнього; опікуном недієздатної особи; спадкоємцем померлого; представником органу опіки та піклування під час здійснення повноважень з опіки та піклування стосовно особи, яка має право на подання такої заяви.

Відповідно до пункту 2.6. Правил №96/5 разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються: свідоцтва про державну реєстрацію актів цивільного стану, у яких зазначені неправильні, неповні відомості або відомості, які підлягають зміні; інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті.

Пунктом 2.7. Правил №96/5 передбачено що на підтвердження достовірності представлених заявником документів про державну реєстрацію актів цивільного стану відділом державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичним представництвом чи консульською установою України додаються до матеріалів справи повні витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копії відповідних актових записів цивільного стану, на підставі яких вирішується питання щодо необхідності внесення змін або відмови в цьому.

Згідно пункту 2.12. на підставі зібраних документів та за наслідками перевірки відділ державної реєстрації актів цивільного стану, дипломатичне представництво чи консульська установа України складає обґрунтований висновок про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому за формою, наведеною в додатку 2.

У разі відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у висновку мають бути чітко вказані причини відмови та зазначено про можливість її оскарження в судовому порядку.

Відповідно до підпункту пункту 2.13.2 пункту 2.13. Правил №96/5 підставою для внесення змін в актові записи цивільного стану є постанова адміністративного суду.

Таким чином, указаними нормами матеріального права передбачено, зокрема, що за заявою особи, щодо якої складено актовий запис, про внесення змін до актових записів цивільного стану та доданих до неї документів, необхідних для розгляду заяви та вирішення питання по суті, відділом державної реєстрації актів цивільного стану у тримісячний строк з дня подання такої заяви розглядається питання про внесення змін до актових записів цивільного стану. За результатами розгляду поданої до відділу державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання заявника заяви та наданих заявником документів, доданих відділом державної реєстрації актів цивільного стану до матеріалів справи повних витягів з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, копій відповідних актових записів цивільного стану та на підставі зібраних відділом державної реєстрації актів цивільного стану документів останнім складається обґрунтований висновок за встановленою законом формою про внесення змін до актового запису (або декількох актових записів) цивільного стану або про відмову в цьому. У разі ж відмови у внесенні змін до актового запису цивільного стану у відповідному висновку повинно бути вказано причини такої відмови та зазначено про можливість його оскарження в судовому порядку. При цьому зміни в актові записи цивільного стану можуть вноситися на підставі постанови адміністративного суду.

Як вбачається з обставин даної справи, позивачем до заяви про внесення змін до актового запису про народження було додано документи (копію паспорта громадянина України; копію свідоцтва про народження, копію повторного свідоцтва про народження, копію свідоцтва про шлюб, дублікат медичного свідоцтва про народження), в яких датою народження ОСОБА_3 (дошлюбне прізвище ОСОБА_3) зазначається « ІНФОРМАЦІЯ_3».

Відповідно до частини першої статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно частини першої та другої статті 70 Кодексу адміністративного судочинства України належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування.

Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень.

Частиною першою статті 79 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмовими доказами є документи (у тому числі електронні документи), акти, листи, телеграми, будь-які інші письмові записи, що містять в собі відомості про обставини, які мають значення для справи.

Відповідно до статті 86 Кодексу адміністративного судочинства України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили.

Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Оцінивши належність, допустимість, достовірність вказаних письмових доказів окремо, а також достатність і взаємний зв'язок цих доказів у їх сукупності, суд вважає, що при зверненні за місцем проживання до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області із заявою про внесення змін до актового запису про народження позивачем було надано достатньо необхідних документів, на підтвердження того, що датою народження заявника є « ІНФОРМАЦІЯ_3».

Відповідно, у відповідача було достатньо відомостей для внесення змін до актового запису про народження позивача.

Посилання в оскаржуваному висновку на відсутність підтверджуючих документів, а саме: документа, який може підтвердити дату народження ОСОБА_3, є безпідставним та свідчить про формальний підхід суб'єкта владних повноважень при розгляді заяви позивача щодо внесення змін до актового запису цивільного стану.

При цьому в ході розгляду справи представник відповідачів, посилаючись на пункт 2.6 Правил №96/5, за змістом якого разом із заявою про внесення змін до актового запису цивільного стану заявником подаються інші документи, необхідні для розгляду заяви та вирішення питання по суті, на запитання суду не назвав, які саме документи повинна була подати позивач на підтвердження своїх вимог про зміну дати народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_3».

З огляду на викладене, суд вважає обґрунтованими позовні вимоги в частині скасування висновку відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області від 05 листопада 2014 року щодо відмови у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_3

Разом з цим, зважаючи на положення пункту 1 частини другої статті 162 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за необхідне поряд із скасуванням оскаржуваного позивачем рішення відповідача також визнати його протиправним.

Щодо позовних вимог, заявлених до відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області, то такі також є обґрунтованими й підлягають задоволенню.

Так, згідно положень частини четвертої статті 22 Закону №2398-VI, пунктів 1.7 та 2.18 Правил №96/5 зміни до актового запису цивільного стану вносяться відділом державної реєстрації актів цивільного стану за місцем зберігання відповідного актового запису.

Судом встановлено та не заперечувалось сторонами даної справи, що актовий запис про народження позивача зберігається у відділі державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області.

Відтак, саме цей відділ повинен внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3

Частиною першою та другою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

В ході розгляду справи відповідачі - суб'єкти владних повноважень не довели правомірність оскаржуваного позивачем рішення.

Враховуючи приписи вищезазначених норм матеріального і процесуального права та встановлені обставини, суд приходить до висновку про наявність правових підстав для задоволення заявлених ОСОБА_3 позовних вимог.

Відповідно до частини першої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України якщо судове рішення ухвалене на користь сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, суд присуджує всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати з Державного бюджету України.

Оскільки даний позов підлягає задоволенню повністю, а за його подання позивачем було сплачено судовий збір у розмірі 73 грн 08 коп., то вказана сума підлягає поверненню останньому з Державного бюджету України.

Керуючись статтями 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України,

П О С Т А Н О В И В :

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати протиправним та скасувати висновок відділу державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Герцаївського районного управління юстиції у Чернівецькій області від 05 листопада 2014 року щодо відмови у внесенні змін до актового запису про народження ОСОБА_3.

Зобов'язати відділ державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Глибоцького районного управління юстиції у Чернівецькій області внести зміни до актового запису про народження ОСОБА_3, а саме: змінити дату народження з « ІНФОРМАЦІЯ_2» на « ІНФОРМАЦІЯ_3».

Повернути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_3 судовий збір у розмірі 73 (сімдесят три) грн 08 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Лелюк

Постанова у повному обсязі складена 22 січня 2015 року.