УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
25.12.14р. Справа № 29/5005/10280/2012Суддя господарського суду Дніпропетровської області Полєв Д.М.
при секретарі судового засідання Карпенко К.М.
за участю представників сторін:
від кредитора - представник ПАТ "ДТЕК Дніпрообленерго" Яцишин О.Й. за довіреністю №152/1001 від 12.05.2014р.
- представник Лівобережної ОДПІ м. Дніпропетровська Гармаш О.О. за довіреністю №6814/9/04-64-10-24 від 04.03.2014р.
від боржника - керуючий санацією Биковський М.Ю.
за участю - прокурор відділу прокуратури м. Дніпропетровська Несевря Д.М. (посвідчення №011405)
- представник Дніпропетровської міської ради Легенченко М.О. за довіреністю №4/10-6 від 09.01.2014р.
розглянувши справу
за заявою Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ
до боржника Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Косіора, 11
про визнання банкрутом
СУТЬ СПРАВИ:
Розглядається план санації боржника та клопотання прокурора про заміну керуючого санацією.
В судовому засіданні оголошено перерву з 18.12.2014р. по 25.12.2014р.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, суд, -
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі про банкрутство Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ, Індустріальний район, вул. Косіора, 11 (далі-боржник), порушено 29.11.12 р. за заявою боржника.
10.12.12 р. постановою суду Комунальне виробниче житлове ремонтно-експлуатаційне підприємство Індустріального району Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ визнано банкрутом.
Ухвалою суду від 10.12.2013р. припинено процедуру ліквідації боржника та введено процедуру санації.
Станом на день розгляду справи повноваженні керуючого санацією виконує арбітражний керуючий Биковський М.Ю.
Ухвалою суду від 27.03.2014р. продовжено керуючому санацією строк для складання плану санації й надання його на затвердження зборам кредиторів боржника до 10.06.14 р.
20.06.2014р. до суду надійшло клопотання керуючого санацією про затвердження плану санації.
Прокурором м. Дніпропетровська заявлено клопотання про заміну керуючого санацією, яке обґрунтовано тим, що поданий керуючим санацією план потребує корегування та уточнення, оскільки реструктуризація підприємства боржника шляхом перетворення організаційно-правової форми та ТОВ унеможливить фактичного власника майна та засновника - Дніпропетровську міську раду впливати та координувати діяльність підприємства.
Керуючий санацією у своїх поясненнях від 20.10.2014р. №02-01/20 проти клопотання прокурора заперечує, мотивуючи його необґрунтованістю та безпідставністю, оскільки план санації відповідає вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а частка Дніпропетровської міської ради у статутному капіталі реорганізованого підприємства боржника буде складати 51,82%, що надасть зазначеному учаснику підприємства можливість впливу та координації діяльності підприємства. Також, керуючий санацією вказує на відсутність рішення щодо його заміни комітету кредиторів.
Дніпропетровська міська рада, як орган, уповноважений управляти державним майном, у своїх поясненнях зазначає, що положеннями Закону визначено, що центральні органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень зобов'язані вживати своєчасних заходів для запобігання банкрутству підприємства-боржника та окрім того власником майна боржника державного чи приватного підприємства може бути надана фінансова допомога в розмірі, достатньому для погашення зобов'язань боржника перед кредиторами, втім у міському бюджеті не передбачено фінансування на покриття кредиторської заборгованості боржника та фінансування на придбання часток у разі збільшення статутного капіталу. Одночасно міськрадою зазначено, що у разі не затвердження плану санації суд повинен прийняти рішення про визнання боржника банкрутом, що є неприпустимим через соціальну важливість діяльності боржника з огляду на утримання та експлуатацію ним об'єктів житлового фонду.
До суду надійшов оновлений план санації боржника та додаткові пояснення до нього керуючого санацією.
Заперечень з боку кредиторів та Дніпропетровської міської ради щодо затвердження плану санації не надійшло.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, встановлено наступне.
Згідно із пунктом 1-1 Прикінцевих та перехідних положень (Х розділ) Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон) (в редакції, що діє з 19.01.2013 року) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом.
Оскільки провадження у даній справі було порушено 29.11.2012р., то при розгляді справи судом застосовуються норми Закону в редакції, що діяла станом на 18.01.2013 року.
Відповідно до статті 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно з ч. 1 ст. 5 Закону провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією зобов'язаний подати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника, крім випадків, передбачених цим Законом.
Статтею 18 Закону передбачено, що план санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань. План санації повинен передбачати строк відновлення платоспроможності боржника.
Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містять план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочка та (або) розстрочка платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; зобов'язання інвестора про погашення боргу (частини боргу) боржника, зокрема шляхом переведення на нього боргу (частини боргу), та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; продаж майна боржника як цілісного майнового комплексу (для недержавних підприємств); одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, який відшкодовується в першу чергу згідно зі статтею 31 цього Закону за рахунок реалізації майна боржника; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі реалізації плану санації. Вихідна допомога у цьому разі виплачується за рахунок інвестора, а за його відсутності - за рахунок реалізації майна боржника або за рахунок кредиту, одержаного для цієї мети; інші способи відновлення платоспроможності боржника.
Ч. 5 ст. 16 Закону передбачено, що виключно до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішення про схвалення плану санації боржника.
Згідно із ч. 4 ст. 18 Закону план санації розглядається зборами кредиторів, які скликаються керуючим санацією в чотиримісячний строк з дня винесення господарським судом ухвали про санацію, якщо інше не передбачено цим Законом. Керуючий санацією письмово повідомляє всіх кредиторів, включаючи кредиторів, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, про дату і місце проведення зборів кредиторів і за два тижні до проведення зборів надає їм можливість попередньо ознайомитися з планом санації.
Як встановлено ст. 18 Закону збори кредиторів можуть прийняти одне з таких рішень як схвалення плану санації та подання його на затвердження господарському суду.
План санації вважається схваленим, якщо на зборах кредиторів таке рішення підтримане більш як половиною голосів конкурсних кредиторів та за умови, що всі кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника, письмово погодили план санації.
18.06.2014р. зборами кредиторів та зборами комітету кредиторів прийнято рішення (протоколи №№2, 5) про схвалення плану санації та подання його на затвердження суду.
17.12.2014р. зборами кредиторів та зборами комітету кредиторів прийнято рішення (протоколи №№3, 6) про схвалення уточненого плану санації та подання його на затвердження суду.
Заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містять план санації, є реструктуризація підприємства, яка проводиться в декілька етапів, а саме коректування в бухгалтерському обліку вартості статутного фонду, реструктуризація шляхом перетворення організаційно-правової форми на товариство з обмеженою відповідальністю, збільшення статутного капіталу на суму рівну сумі реєстрової кредиторської заборгованості, визначення співзасновника.
Також заходами по відновленню платоспроможності боржника, який містить поданий до схвалення уточнений план санації є зміна менеджменту, організаційні заходи, стягнення дебіторської заборгованості, залучення займу (кредиту).
Слід зазначити, що планом санації не передбачено продаж майна боржника, в тому числі й комунального.
Як вбачається з плану санації, він передбачає погашення реєстрової кредиторської заборгованості до 29.02.2016р. за рахунок внесених другим співзасновником коштів в статутний капітал реструктуризованого підприємства.
Таким чином, з огляду на те, що план санації відповідає вимогам ст. 18 Закону, затверджений рішенням зборів кредиторів та враховуючи відсутність заперечень з боку органу, уповноваженому управляти державним майном щодо його затвердження, суд вважає за необхідне клопотання керуючого санацією задовольнити та затвердити план санації.
Крім того, у разі схвалення зборами кредиторів плану санації, який передбачає триваліший строк санації боржника, ніж початково встановлений, господарський суд продовжує строк санації, якщо є підстави вважати, що продовження строку санації і виконання плану санації забезпечить відновлення платоспроможності боржника (ч. 6 ст. 18 Закону).
З огляду на те, що планом санації відновлення платоспроможності банкрута до 29.02.2016р., суд вважає за необхідне продовжити строк санації до зазначеної дати.
Стосовно клопотання прокурора про заміну керуючого санацією слід зазначити наступне.
При проведенні процедур банкрутства інтереси всіх кредиторів у справі представляє комітет кредиторів. З моменту утворення комітету кредиторів саме він вважається стороною у справі про банкрутство у випадках, передбачених Законом. Зокрема, відповідно до ч.8 ст.16 Закону до компетенції комітету кредиторів належить право внесення пропозицій господарському суду щодо продовження строку процедури санації боржника; прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, припинення повноважень арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) та про призначення нового арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора).
Враховуючи те, що комітетом кредиторів не порушувалось питання щодо заміни керуючого санацією, а прокурором не подано доказів неналежного виконання керуючим санацією своїх обов'язків та невідповідністю поданого плану санації положенням Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд вважає за необхідне клопотання прокурора щодо заміни керуючого санацією відхилити.
Керуючись ст. ст. 86, 87 ГПК України, ст. 18 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд, -
УХВАЛИВ:
Затвердити план санації Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ, код ЄДРПОУ 05432916.
Продовжити строк процедури санації Комунального виробничого житлового ремонтно-експлуатаційного підприємства Індустріального району Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ, код ЄДРПОУ 05432916 та повноважень керуючого санацією арбітражного керуючого Биковського М.Ю. до 29.02.2016р.
Клопотання прокурора м. Дніпропетровська б/н від 28.08.2014р. про заміну керуючого санацією відхилити.
Керуючому санацією розпочати реалізацію заходів, передбачених планом санації, з дати затвердження плану господарським судом Дніпропетровської області.
Зобов'язати керуючого санацією Биковського М.Ю. щоквартально звітувати до суду та перед комітетом кредиторів про хід виконання плану санації.
Зобов'язати керуючого санацією Биковського М.Ю. за 15 днів до закінчення санації, а також за наявності підстав для дострокового припинення санації надати зборам кредиторів письмовий звіт і повідомити про час і місце проведення зборів кредиторів.
Суддя Д.М. Полєв