ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Київ
20 січня 2015 року № 826/16012/14
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі:
Судді Добрянської Я.І,
відповідно до вимог ст. 183-2 КАС України, без виклику сторін, розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Київського міського центру зайнятості
до ОСОБА_1
про стягнення незаконно отриманих коштів у розмірі 193,03 грн.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
До Окружного адміністративного суду міста Києва надійшла позовна заява Київського міського центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів незаконно отриманих коштів у розмірі 193,03 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 20.10.2014 р., відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 КАС України, суддею Добрянською Я.І. було відкрито скорочене провадження у справі № 826/16012/14 та запропоновано відповідачу у строк до 31.10.2014 року або у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали про відкриття скороченого провадження надати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
Ухвала про відкриття скороченого провадження у справі № 826/16012/14 була 23.10.2014 р. скерована рекомендованою кореспонденцією з повідомленням про вручення на адресу відповідача, зазначену у адресні частині адміністративного позову та підтверджується матеріалами справи, а саме: 03148, АДРЕСА_1.
Відповідно до ч. 8 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру, або за адресою, яка зазначена її представником, і це підтверджується підписом відповідної службової особи.
Однак, судова кореспонденція, яка скеровувалася відповідачу на адресу, що підтверджується даними матеріалами справи, була 25.11.2014 р. повернута до суду з відміткою поштового відділення «за закінченням терміну зберігання».
Таким чином, ні станом на 31.10.2014 р., ні станом на час розгляду справи по суті 20.01.2015 р., жодних заперечень на позовну заяву та/або заяв чи клопотань від відповідача до суду не надходило.
Згідно вимог ч. 4 ст. 183-2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Таким чином, розглянувши подані позивачем документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ВСТАНОВИВ:
В Святошинському районному центрі зайнятості, що є структурним підрозділом Київського міського центру зайнятості, з 24.12.2013 р. по 17.03.2014 р. на обліку пересував гр. ОСОБА_1.
Для отримання статусу безробітного відповідач 24.12.2013 р. подав до Святошинського районного центру зайнятості відповідну заяву, форму якої затверджено наказом Міністерства соціальної політики України 16 травня 2013 року № 270, в якій зазначив інформацію про те, що він через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, у тому числі не забезпечує себе роботою самостійно. Пенсію на пільгових умовах та за вислугу років не отримує. Не є суб'єктом підприємницької діяльності. Не отримує відповідно до законодавства: допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею 3- річного (6-річного) віку; допомогу, компенсацію та/або надбавку по догляду за: дитиною - інвалідом; інвалідом І групи; особою похилого віку, яка за висновком медичного закладу потребує стороннього догляду або досягнення 80 річного віку; грошове забезпечення як батьки-вихователі дитячих будинків сімейного типу, прийомні батьки; грошову допомогу по догляду за інвалідом І чи II групи внаслідокпсихічно розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду. Не є членом особистого селянського господарства. Не є фермером або членом фермерське господарства. Не навчається на денній (очній) формі навчання. Ознайомлений з правами та обов'язками зареєстрованого безробітного, що визначені Законом України «Про зайнятість населення» та «Про необов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття». Яку особисто підписав.
Наказом Святошинського районного центру зайнятості № НТ131224 від 24.12.2013 р. відповідно до ст. 43 Закону України «Про зайнятість населення» відповідачу був наданий статус безробітного з 24.12.2013 р.
Відповідно до п. 1 ст. 23 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» (далі - Закон) та п. 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 20.11.2000 № 307 (далі - Порядок), Наказом № НТ131231 від 31.12.2013 р. відповідачу призначено допомогу по безробіттю на період з 31.12.2013 р. по 28.06.2014 р.
Наказом Святошинського районного центру зайнятості від 24.01.2014 р. № НТ140124 відповідачу було скорочено допомогу по безробіттю у зв'язку з недотриманням безробітним рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» відповідно до пп. 5 п. 5 ст. 31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» та пп.5 п. 5.4 «Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітними підприємницької діяльності» на строк від 15 к.д. до 90 к.д. з 23.01.2014 р. по 21.02.2014 р.
Згідно Наказу Святошинського районного центра зайнятості №НТ 140317 від 17.03.2014 р. відповідачу припинено виплату допомоги по безробіттю у зв'язку з невідвідуванням безробітним ДЦЗ без поважних причин 30 і більше календарних днів пп.13 п.1 ст. 31 «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».
Наказом від 17.03.2014 р. № НТ140317 припинено реєстрацію безробітного у зв'язку з невідвідуванням без поважних причин територіального органу протягом 30 робочих днів з дати прийняття рішення про таке відвідування відповідно до абзацу 2 пп. 2 п. 37 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу».
Згідно п. 18, ч. 2 ст. 22 Закону України «Про зайнятість населення», Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової служби України № 60/62 від 13.02.2009 року та Постанови Кабінету Міністрів України № 1266 від 26.09.2001 р. «Про затвердження Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу) для розрахунку виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням», з метою забезпечення цільового та ефективного використання коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття складено Акт № 931 від 01.07.2014р., яким встановлено, що гр. ОСОБА_1 перебував в трудових відносинах з КП «КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС» з 02.09.2013 р. по 31.01.2014 р., отримував дохід у 4 кварталі 2013 року і надав недостовірну інформацію до центру зайнятості.
Таким чином, відповідач за рахунок коштів Фонду отримував матеріальне забезпечення, соціальні послуги, чим порушував законодавство.
Отже, сума коштів, що необхідно повернути за період з 31.12.2013 р. по 08.01.2014 р., становить 193 грн. 03 коп. (сто дев'яносто три гривні три копійки).
Так, на підставі наказу Святошинського районного центру зайнятості № 216 від 17.07.2014 р. виписана довідка-розрахунок № 05-27/3234 від 16.07.2014 р., в якій визначена сума виплаченого матеріального забезпечення, що підлягає поверненню з 31.12.2013 р. по 08.01.2014 р. -193 грн. 03 коп. (сто дев'яносто три гривні три копійки).
Відповідачу Святошинським районним центром зайнятості направлено лист-повідомлення від 17.07.2014 р. за вих. № 01-27/3245 щодо необхідності повернення коштів отриманих обманним шляхом.
Відповідач лист отримав, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення.
На день подання позовної заяви гр. ОСОБА_1 вищевказані кошти в добровільному порядку не повернув.
Згідно з п.2 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до п. 3 ст. 36 вищевказаного закону сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Відповідно до ст. 7 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» - видами забезпечення є: допомога по безробіттю, у тому числі одноразова її виплата для організації безробітним підприємницької діяльності; видами соціальних послуг є: професійна підготовка або перепідготовка, підвищення кваліфікації у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, в тому числі в навчальних закладах державної служби зайнятості, на підприємствах, в установах, організаціях; профорієнтація.
Допомога по безробіттю здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Фонд є цільовим централізованим страховим фондом, некомерційною самоврядною організацією. Держава є гарантом забезпечення застрахованих осіб та надання їм відповідних соціальних послуг Фондом.
Внаслідок несплати відповідачем вказаних коштів, до Фонду, не надходять кошти спрямовані на матеріальне забезпечення на випадок безробіття та надання соціальних послуг, що зачіпає інтереси держави.
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження.
Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оскільки позивач, як суб'єкт владних повноважень, довів правомірність заявлених позовних вимог, а відповідач (що був належним чином повідомлений про відкриття скороченого провадження в даній справі) жодних заперечень щодо стосовно даного спору суду не надав, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача шляхом стягнення з ОСОБА_1 незаконно отриманих коштів у сумі 193,03 грн.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 69-71, 158-163, ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з гр. ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, адреса: 03148, АДРЕСА_1) на користь Київського міського центру зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, р/р 37179301900001 ГУДКУ у м. Києві, МФО 820019, код ЄДРПОУ 03491091) кошти у розмірі 193 грн. 03 коп. (сто дев'яносто три грн. 03 коп.)
Стягувач - Київський міський центр зайнятості (01033, м. Київ, вул. Жилянська, 47-Б, код ЄДРПОУ 03491091).
Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська