ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2014 року Справа № 925/1900/14
Господарський суд Черкаської області в складі головуючого судді Потапенко В.В., при секретарі судового засідання Голосінській Н.М., за участю представників сторін:
від прокуратури - Савченко С.В. - старшого прокурора прокуратури Черкаського району;
від відповідача 1- Лимарова М.В. - за довіреністю;
від відповідача 2 - ОСОБА_3 - за довіреністю;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Черкаси справу
за позовом прокурора Черкаського району
до Червонослобідської сільської ради,
Фізичної особи-підприємця ОСОБА_4
про визнання незаконним та скасування рішення Червонослобідської сільської ради, визнання недійсним договору оренди земельної ділянки, зобов'язання до вчинення дій та припинення дій, що порушують право, -
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про припинення будівництва торгівельного комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4 на території земельної ділянки площею 0,33 га, розташованої у межах с. Червона Слобода по АДРЕСА_3 (кадастровий номер - 7124989000-02-003-0731); визнання незаконним та скасування рішення Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 №28-4 "Про затвердження проекту відведення та надання в оренду земельної ділянки СПД ОСОБА_4"; визнання недійсним договору оренди земельної ділянки площею 0,33 га., розташованої у межах с. Червона Слобода по АДРЕСА_3, від 21.08.2008, укладеного між Черовонослобідською сільською радою та суб'єктом підприємницької діяльності- фізичною особою ОСОБА_4, зареєстрованого у Черкаському районному відділі регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" за №040879600142; зобов'язання фізичної особи-підприємця ОСОБА_4 повернути територіальній громаді с. Червона Слобода земельну ділянку площею 0,33 га, розташовану у межах с. Червона Слобода по АДРЕСА_3 (кадастровий номер - 7124989000-02-003-0731).
Позовні вимоги обґрунтовані наступними обставинами:
- рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №16-12 суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 надано дозвіл на вибір земельної ділянки площею 0.33 га., що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років з правом подальшого викупу. При цьому вказаним рішенням визначено перелік умов, виконання яких є необхідним для його чинності, серед яких: 1) розробка містобудівного обґрунтування на дану земельну ділянку; 2) при розробці містобудівного обґрунтування врахувати розташування на земельній ділянці, що відводиться, крім магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" орієнтовною площею 0,11 га, облаштованого місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією (базару) жителів села Червона Слобода орієнтовною площею 0,03 га, комплексу магазинів для торгівлі продовольчими товарами з дитячим кафе орієнтовною площею 0,10 га; облаштування ігрового майданчика для дітей на земельній ділянці, що прилягає, з подальшим його утриманням;
- рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №19-7 суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 надано дозвіл на проектно-вишукувальні роботи по відведенню земельної ділянки площею 0,33 га, що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років з правом подальшого викупу;
- рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №19-8 суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 0,33 га, що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років з правом подальшого викупу;
- рішенням Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 №28-4 затверджено проект відведення земельної ділянки площею 0,33 га відведення земельної ділянки суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 площею 0,33 га під розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" та надано вказану ділянку в довгострокову оренду строком на 49 років. Зазначеним рішенням також визначено перелік умов, встановлених рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №16-12, виконання яких є необхідним для його чинності. Крім того, п.5.1. рішення від 24.06.2008 №28-4 встановлено, що до підписання договору оренди необхідним є укладення договору про співпрацю на пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури с. Червона Слобода;
- 21.08.2008 між Червонослобідською сільською радою та суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_4 укладено договір оренди вказаної земельної ділянки. При цьому в п.1 договору оренди зазначено, що земельна ділянка передається в оренду як землі комерційного та іншого використання;
- рішення Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 №28-4 прийняте з порушеннями, а тому підлягає визнанню незаконним та скасуванню, оскільки не відповідає вимогам чинного на момент виникнення спірних правовідносин земельного законодавства, зокрема, в частині порушення вимог щодо розробки та затвердження містобудівного обґрунтування, використання земель громадської забудови всупереч генеральному плану населеного пункту, порушення порядку зміни цільового призначення земельної ділянки, а також недотримання забудовником вимог, встановлених даним рішенням, з якими пов'язана його чинність. Так, в матеріалах проекту відведення земельної ділянки суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 наявні матеріали містобудівного обґрунтування щодо розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" в АДРЕСА_3. Відповідно до ч.ч.2,3 ст.23 Закону України "Про планування і забудову територій" розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови. У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови за межами населених пунктів містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок, у тому числі передбачених для продажу на земельних торгах, встановлюються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на підставі містобудівного обґрунтування, яке підлягає громадському обговоренню. Враховуюче те, що генеральним планом с. Червона Слобода на спірній земельній ділянці не передбачено розміщення магазину, необхідним для розміщеним такого об'єкту містобудування є розроблення та затвердження відповідного містобудівного обґрунтування. Наявні в матеріалах проекту відведення земельної ділянки матеріали містобудівного обґрунтування щодо розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" в АДРЕСА_3 розроблені з порушеннями відповідного порядку, що встановлений Законом України "Про планування і забудову територій". Відповідно до ч. 10 ст.24 Закону України "Про планування і забудову територій" містобудівне обґрунтування погоджується з відповідними органами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органом. Частиною 11 вказаної статті встановлено, що містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, викладені в містобудівному обґрунтуванні, після його погодження та врахування результатів громадського обговорення в порядку, встановленому Законом, затверджуються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування. В той же час, нормою ч. 4 ст. 3 Закону України "Про планування і забудову територій" встановлено, що рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури. Встановлено, що рішення про затвердження містобудівного обґрунтування щодо розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" в АДРЕСА_3 ні Червонослобідською сільського радою, ні її виконавчим комітетом не приймалось. Саме ж містобудівне обґрунтування не погоджувалось визначеними законом органами контролю та не пройшло процедури громадського обговорення. Таким чином, містобудівне обґрунтування, наявне в проекті відведення суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 земельної ділянки площею 0,33 га під розміщення торгового комплексу магазинів «ІНФОРМАЦІЯ_1» не відповідає вимогам Закону України «Про планування і забудову територій» в частині необхідності погодження містобудівного обґрунтування з відповідними органами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним, санітарно-епідеміологічним органом, необхідності його громадського обговорення та затвердження відповідним рішенням органу місцевого самоврядування. Наявність вказаних порушень зумовлює неможливість прийняття рішення щодо надання земельної ділянки в користування в силу вимог ч.4 ст. 3 Закону України «Про планування і забудову територій»;
- відповідно до листа відділу земельних ресурсів у Черкаському районі від 25.01.2008 №48/01-04 щодо погодження проекту відведення земельна ділянка, що надавалась в користування належала до земель сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями та спорудами. Затвердженим проектом цільове використання земельної ділянки визначене як "землі комерційного використання". Рішенням про затвердження проекту відведення, враховуючи положення ст. 38 Земельного кодексу України, відповідно до якої до земель житлової та громадської забудови належать земельні ділянки в межах населених пунктів, які використовуються для розміщення житлової забудови, громадських будівель і споруд, інших об'єктів загального користування, цільове призначення земельної ділянки змінено на землі житлової та громадської забудови. В свою чергу, статтею 39 Земельного кодексу України встановлено, що використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови. Таким чином, використання земель громадської забудови в даному випадку здійснюється з порушеннями затвердженого генерального плану населеного пункту в силу обставин, наведених вище. Крім того, відповідно до ч.2 ст.20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою. Рішенням про затвердження проекту відведення цільове призначення земельної ділянки змінено із земель сільськогосподарського призначення на землі житлової та громадської забудови. При цьому в проекті відведення спірної земельної ділянки відсутні вказівки щодо здійснення зміни цільового призначення, що, в свою чергу, свідчить про порушення порядку зміни цільового призначення. До такого ж висновку дійшов і Вищий адміністративний суд України в ухвалі від 05 червня 2013 року у справі К/9991/41351/12. Вказані порушення в силу п.а) ч.І ст.21 Земельного кодексу України є підставою для визнання недійсним рішення органу місцевого самоврядування про передачу в користування земельної ділянки;
- прокуратурою району встановлено, що вимоги, встановлені рішенням про затвердження проекту відведення земельної ділянки (з відсиланням до положень рішення Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №16-12), виконання яких є необхідним для його чинності, виконані не були. Так, між сільською радою та СПД ОСОБА_4 договору про співпрацю на пайову участь замовника будівництва у розвитку інфраструктури с. Червона Слобода укладено не було, що також порушує вимоги ч.2 ст. 27-1Закону України "Про планування і забудову територій", відповідно до змісту якої замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті. Крім того, вимоги щодо врахування розташування на земельній ділянці, що відводиться, крім магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", облаштованого місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією (базару) для жителів села Червона Слобода орієнтовною площею 0,03 га, комплексу магазинів для торгівлі продовольчими товарами з дитячим кафе орієнтовною площею 0,10 га, а також облаштування ігрового майданчика для дітей на земельній ділянці, що прилягає, з подальшим його утриманням, взагалі виконано не було;
- у ч.1 ст.215 ЦК України встановлено, що підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, встановлених чч. 1-6 ст. 203 цього кодексу. Однією з них є вимога щодо наявності необхідного обсягу цивільної дієздатності. Відповідно до ч.1 ст.207 Господарського кодексу України господарське зобов'язання, що укладено учасниками господарських відносин з порушенням хоча б одним з них господарської компетенції може бути на вимогу однієї із сторін або відповідного органу державної влади визнано судом недійсним повністю або в частині. Укладення 21.08.2008 між Червонослобідською сільською радою та суб'єктом підприємницької діяльності ОСОБА_4 договору оренди спірної земельної ділянки без додержання всіх передбачених законом процедур саме й слід розглядати як порушення уповноваженою особою господарської компетенції;
- актом від 28 серпня 2008 року засвідчено передачу спірної земельної ділянки суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4, чим обумовлено фактичне набуття правомочності володіння останньою нерухомим майном. Відповідно до ч.2 ст.393 Цивільного кодексу України власник майна, права якого порушені внаслідок видання правового акта органом державної влади, органом влади Автономної Республіки Крим або органом місцевого самоврядування, має право вимагати відновлення того становища, яке існувало до видання цього акта. Виходячи зі змісту вказаної норми, територіальна громада с Червона Слобода вправі вимагати від відповідача СПД ОСОБА_4 повернення спірної земельної ділянки;
- крім того, згідно п.3 ч.2 с.т.16 Цивільного кодексу України одним із способів захисту цивільних прав та інтересів може бути припинення дії, яка порушує право. Позов спрямований на захист права власності територіальної громади с. Червона Слобода на спірну земельну ділянку, що, в свою чергу, включає правомочності володіння, користування та розпорядження майном. В той же час, як встановлено прокуратурою району, на території спірної земельної ділянки здійснюється будівництво торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.05.2012. На даний час на спірній земельній ділянці ТОВ "Черкаський завод телевізійної апаратури", як генеральним підрядником, здійснюються будівельні роботи. Згідно ч.4 ст.36 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації. А тому є необхідним і припинення будівництва СПД ОСОБА_4 торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" у зв'язку із порушенням правомочностей територіальної громади як власника земельної ділянки на володіння і користування нерухомістю через незаконність рішення про надання її в користування, а також виходячи із приписів норм Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", що імперативно зазначає необхідність реалізації користувачем земельної ділянки права на її забудову виключно відповідно до вимог містобудівної документації;
- позов прокурора Черкаського району спрямований на захист права власності територіальної громади на незаконно передану у користування земельну ділянку. Враховуючи те, що орган, який уповноважений здійснювати повноваження у спірних правовідносинах, відсутній, прокурор в силу положень ч.2 ст. 2 Господарського процесуального кодексу України набуває статусу позивача у вказаній справі.
У відзиві на позов прокурора відповідач 1 позов не визнав з огляду на наступне:
- сесією сільської ради, яка відбулася 24.07.2007 року, прийнято рішення № 16-12 про надання дозволу на вибір земельної ділянки площею 0,33 га, що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгівельного комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років, згідно якого розроблено містобудівне обґрунтування розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", комплексу магазинів для торгівлі продовольчими товарами з дитячим кафе, облаштування для жителів села місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією (базару) та облаштування ігрового майданчика для дітей на земельній ділянці, що прилягає з подальшим його утриманням та обслуговуванням, де враховані всі умови, які зазначені в цьому рішенні. Згідно проекту планування та забудови с. Червона Слобода Черкаського району Черкаської області, який у 1988 році виготовлений "Госстрой УССР главное управление проэктных организаций Гипрогражданпромстрой Черкасский филиал", на масиві, який відведено під будівництво торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1", цільове призначення земельної ділянки (землі житлової та громадської забудови) не змінюється від того, що на ній будуть розміщені об'єкти інфраструктури;
- згідно рішення сесії сільської ради від 23.10.2007 року № 19-7 ФОП ОСОБА_4 надано дозвіл на проектно-вишукувальні роботи по відведенню земельної ділянки площею 0,33 га по АДРЕСА_3 для розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1". Рішенням сесії сільської ради від 24.06.2008 року за №28-4 було затверджено проект відведення земельної ділянки площею 0,33 га, який пройшов всі необхідні погодження і державну експертизу, що передбачено законодавством та надано дозвіл на укладання договору оренди земельної ділянки. Також укладено Договір про співпрацю на пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури села Червона Слобода. Рішенням виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради від 26.10.2009 року №169 ПП ОСОБА_4 надано дозвіл на будівництво торгівельного комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_3;
- громадські слухання не проводилися, оскільки цільове призначення земельної ділянки не змінювалося, будівництво даного комплексу можливе на землях житлової та громадської забудови, за умови надання дозволу на внесення змін до генерального плану села Червона Слобода відділом архітектури та містобудування Черкаської районної державної адміністрації;
- при укладанні договору оренди порушень законодавства не було допущено, орендна плата виплачується вчасно та в повному обсязі.
У відзиві на позовну заяву від 03.02.2014 року відповідач 2 просить у задоволенні позову відмовити повністю з огляду на наступне:
- відповідно до статей 12, 93, 120, 122, 124-126 Земельного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року за №427 "Про порядок вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів" Червонослобідською сільською радою прийнято рішення від 24.07.2007 року №16-12, яким надано дозвіл на вибір земельної ділянки площею 0. 33 га. що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років. На підставі даного рішення розроблено містобудівне обґрунтування розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_3 від 05.03.2007 року та надано Червонослобідській сільській раді для подальшого оформлення дозвільної документації. Актуальність виконання пропозиції викликана необхідністю вирішення проблеми занедбаної ділянки і організації зони для торгівлі та відпочинку жителів села із розміщенням дитячого кафе та дитячого майданчику, а також створення сучасного архітектурного зовнішнього вигляду села при проїзді по головній вулиці, яка одночасно являється магістраллю, що зв'язує місто Черкаси з історичним містом Чигирин. Відповідно до п. 4 "Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №427 сільська, селищна, міська рада, районна, Київська чи Севастопольська міська держадміністрація реєструє клопотання в день його подання з присвоєнням реєстраційного номера, розглядає клопотання і в п'ятиденний строк після реєстрації надсилає комісії з питань вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів, утвореній відповідною радою або держадміністрацією. До складу комісії включаються заступник голови сільської, селищної, міської ради або заступник голови місцевої держадміністрації (голова комісії), а також представники районного (міського) органу земельних ресурсів, природоохоронного органу, санітарно-епідеміологічної служби, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини. Відповідно до п. 6 "Порядку вибору земельних ділянок для розміщення об'єктів", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 31.03.2004 року №427 результати роботи комісії оформлюються актом, який підписується всіма членами комісії і скріплюється печатками і передається в сільську раду з метою прийняття відповідного рішення. Зауважень до містобудівного обґрунтування в сільської ради не було, про що свідчить те, що 15.08.2007 року комісією погоджено та підписано Акт погодження місця розташування даної земельної ділянки. Отримано всі необхідні висновки і погодження (Висновок Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Черкаської обл.. від 19.09. 2007 р.; Висновок Служби охорони культурної спадщини від 21.09.2007 р.; Висновок Черкаського районного відділу земельних ресурсів від 26.09.2007 р.; Висновок Черкаської районної санепідемстанції від 28.09.2007 р.; Висновок Черкаського обласного Управління лісового та мисливського господарства від 02.10.2007 р.; Висновок Відділу містобудування та архітектури Черкаської РДА від 09.10.2007 р.). Висновки попереднього погодження були надані до розробки схеми генплану, в висновках вказана загальна площа земельної ділянки, з включенням площі на розташування об 'єктів громадського призначення: облаштованого місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією (базару) для жителів села Червона Слобода, комплексу магазинів для торгівлі продовольчими товарами з дитячим кафе, дитячий майданчик. Межа та площа земельної ділянки, що проектувалась під розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" до відведення в оренду на 49 років з правом подальшого СПД - фізичній особі ОСОБА_4, визначені згідно з генпланом, попередньо погодженим головним архітектором Черкаської області від 05.03.2007 року. Рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 року № 19-7 надано дозвіл на проектно-вишукувальні роботи по відведенню земельної ділянки площею 0,33га ., що розташована по АДРЕСА_3 для розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років, за виконання умов, викладених у рішенні сесії Червонослобідської сільської ради від 24.07.2007 року, за №16-12.
ДП "Міським земельно-кадастровим центром" ТОВ "Черкаський міський земельно-кадастровий центр" розроблено проект відведення земельної ділянки суб'єкту підприємницької діяльності - фізичній особі ОСОБА_4 площею 3300 кв. м. під розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" за адресою: АДРЕСА_3. Проект відведення земельної ділянки пройшов державну експертизу, що підтверджується позитивним висновком державної експертизи землевпорядної документації від 28.05.2008 року за №2141;
- відповідно до ч. 1 ст. 124 Земельного кодексу України передача в оренду земельних ділянок, що перебувають у державній або комунальній власності, здійснюється на підставі рішення відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування шляхом укладення договору оренди земельної ділянки. Відповідно до ч. 2 ст. 124 Земельного кодексу України право на оренду земельної ділянки виникає після укладення договору оренди і його державної реєстрації. Рішенням Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 року № 28-4 затверджено проект відведення та надання в оренду даної земельної ділянки СПД ОСОБА_4 для розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років. Відповідно до вимог, встановлених рішенням сесії Червонослобідської сільської Ради та ч. 2, 3 ст. 27-1 Закону України "Про планування і забудову територій" 01.07.2008 року укладено Договір про співпрацю на пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури села Червона Слобода. 21.08.2008 року з Червонослобідською сільською радою укладено Договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,33 га під розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" строком на 49 років з наступним правом викупу. Договір оренди посвідчений нотаріально від 21.08.2008 року за №13591 та зареєстровано в Черкаському районному відділі регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" про що у книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис від 28.08.2008 року за №040879600142;
- рішенням виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради від 23.06.2009 №99 надано приватному підприємцю ОСОБА_4 дозвіл на будівництво магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_3. Рішенням виконавчого комітету Червонослобідської сільської ради від 26.10.2009 №169 внесено зміни до попереднього рішення і надано дозвіл на будівництво торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_3;
- відповідно до п. 1.4 ДБН Б. 1.1-4-2002 "Склад, зміст, порядок розроблення, погодження та затвердження містобудівного обґрунтування", містобудівне обґрунтування після його затвердження в передбаченому порядку входить в склад матеріалів узгодження місця розташування об'єкта згідно Земельного Кодексу України і є підставою для прийняття відповідного рішення про надання дозволу на будівництво об'єкту, а не про надання дозволу на розробку проектів землеустрою та надання земельної ділянки в оренду під забудову, про що зазначається у позовній заяві. Відповідно до ч. 1, 2 ст. 23-1 Закону України "Про планування і забудову територій" в разі прийняття відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування рішення про передачу (надання) земельної ділянки із земель державної чи комунальної власності для розміщення об'єкта містобудування в порядку, визначеному земельним законодавством, зазначене рішення одночасно дає право на отримання вихідних даних на проектування, здійснення проектно-вишукувальних робіт. На час прийняття рішення Червонослобідською сільською радою про надання дозволу на будівництво торгівельного комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" по АДРЕСА_3, відповідно до Закону України "Про архітектурну діяльність" складовою вихідних даних для проектування, надання дозволу на будівництво, дозволу на виконання будівельних робіт, було Архітектурно-планувальне завдання (далі - АПЗ), а не Містобудівні умови і обмеження. У березні 2009 року підготовлено та погоджено Архітектурно-планувальне завдання №58/9 на проектування об'єкта архітектури нового будівництва (торгівельний комплекс "ІНФОРМАЦІЯ_1", по АДРЕСА_3. АПЗ погоджено начальником управління містобудування та архітектури облдержадміністрації та затверджено начальником відділу містобудування та архітектури;
- запроектоване розміщення торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" із дитячим майданчиком не псує ландшафт, витримані всі нормативні документи, пов'язані з генпланом і забудовою території;
- з прийняттям Закону України від 16.09.2008 р. №509-УІ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння будівництву" та втратою чинності постанови КМУ від 20 грудня 1999 р. №2328 "Про Порядок надання архітектурно-планувального завдання та технічних умов щодо інженерного забезпечення об'єкта архітектури і визначення розміру плати за їх видачу". Прикінцевими положеннями Закону передбачалося, що дозвіл на будівництво об'єкта містобудування, вихідні дані (архітектурно-планувальне завдання та технічні умови щодо інженерного забезпечення) та дозвіл на виконання будівельних робіт, отримані до набрання чинності окремими статтями Закону, зберігають чинність протягом двох років з дня набрання чинності цим Законом, а щодо об'єктів містобудування, будівництво яких розпочато, - до звершення їх будівництва. Зазначений Закон набрав чинності з дня його опублікування - 14.10.2008 року, отже, максимальний термін дії архітектурно-планувальних завдань, виданих для об'єктів, не розпочатих будівництвом, - 14.10.2010 року. При цьому датою початку будівництва слід вважати дату отримання документа, що дає право на виконання будівельних робіт. Документом, що став основною складовою вихідних даних після скасування АПЗ, стали містобудівні умови й обмеження забудови земельної ділянки. На підставі змін у законодавстві, замовником будівництва фізичною особою-підприємцем ОСОБА_4, отримано Містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки від 11.01.2012 року № 34. Розроблено та погоджено у відповідності із чинним на той час законодавством, проект на будівництво, робоча документація із дотриманням нормативних документів на підставі завдання, затвердженого замовником, архітектурно-планувального завдання на проектування. У відповідності із ст. 36 Закону України "Про містобудівну діяльність", подана та зареєстрована належним чином Декларація про початок виконання будівельних робіт від 03.05.2012 року (зареєстрована Інспекцією ДАБК у Черкаській обл. від 14.05.2012 року № ЧК083120738). Згідно п.4 ст. 36 Закону України "Про регулювання містобудівної документації" право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації. Дана земельна ділянка використовується у відповідності до вимог містобудівної документації. Містобудівне обґрунтування, містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки не мають відношення до затвердження проекту відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки в оренду під забудову. Дана містобудівна документація відноситься до прийняття рішення про дозвіл на будівництво та вимоги до будівництва, а необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у державній або в комунальній власності, є наявність рішення відповідного органу про надання земельної ділянки;
- вимоги, встановлені рішенням про затвердження проекту відведення земельної ділянки (з відсиланням до положень рішення Червонослобідської сільської ради від 23.11.2007року №16-12) виконуються. У всій містобудівній документації передбачено, а в проектній, робочій документації запроектовано розміщення на даній земельній ділянці, крім магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1", облаштованого місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією (базару), для жителів села Червона Слобода, комплексу магазинів для торгівлі продовольчими товарами з дитячим кафе, облаштування дитячого ігрового майданчику на земельній ділянці, що прилягає з подальшим його утриманням та обслуговуванням.
Відповідно до вимог ч. 2 ст. 27-1 Закону України "Про планування і забудову територій", відповідно до змісту якої замовник, який має намір здійснити будівництво об'єкта містобудування у населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, 01.07.2008 року укладено Договір про співпрацю на пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури села Червона Слобода;
- зі змісту статей 12, 17 Земельного кодексу України вбачається, що розпорядження землями територіальної громади та землями державної власності, у тому числі надання їх у користування, належить до повноважень органів місцевого самоврядування і органів виконавчої влади. Необхідною умовою укладення договору оренди земельної ділянки, яка перебуває у державній або в комунальній власності, є наявність рішення відповідного органу про надання земельної ділянки. Земельна ділянка надана в оренду з дотриманням сторонами порядку передачі її в оренду згідно з вимогами статей 84, 118, 123, 124 Земельного кодексу України, в редакції чинної на момент існування даних правовідносин. Відповідно до п. 34, ч. 1, ст. 26, 47 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", ст. ст. 12, 93 Земельного кодексу України відповідна сільська рада була наділена необхідними повноваженнями для вирішення питання щодо затвердження проекту відведення і передачі земельної ділянки в оренду, а отже це свідчить про дійсність укладеного договору. Згідно із ч. 1 ст. 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору. Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови. щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. За змістом ч. 2 ст. 792 Цивільного кодексу України відносини щодо найму (оренди) земельної ділянки регулюються законом. Відповідно до ст. 15 Закону України "Про оренду землі" істотними умовами договору оренди землі є: об'єкт оренди (кадастровий номер, місце розташування та розмір земельної ділянки); строк дії договору оренди; орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату; умови використання та цільове призначення земельної ділянки, яка передається в оренду; умови збереження стану об'єкта оренди; умови і строки передачі земельної ділянки орендарю; умови повернення земельної ділянки орендодавцеві; існуючі обмеження (обтяження) щодо використання земельної ділянки; визначення сторони, яка несе ризик випадкового пошкодження або знищення об'єкта оренди чи його частини; відповідальність сторін; умови передачі у заставу та внесення статутного фонду права оренди земельної ділянки. У Договорі оренди землі від 21.08.2008 р. між ФОП ОСОБА_4 і Червонослобідською сільською радою, наявні всі необхідні істотні умови, передбачені ч.1 ст. 15 Закону України "Про оренду землі". Дотримано всіх необхідних умов при укладенні Договору оренди землі від 21.08.2008 року, не було допущено порушень законодавства України. Орендна плата виплачується вчасно та в повному обсязі. З моменту укладення договору оренди землі до часу звернення до суду не ставилася вимога про розірвання оспорюваного Договору, не піднімалося питання про незаконність укладення Договору оренди землі;
- правові підстави для припинення будівництва торгівельного комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" із дитячим кафе і дитячим майданчиком на території земельної ділянки площею 0,33 га, розташованої в межах с. Червона Слобода по вул. Жовтнева, розпочатого на підставі належним чином поданої і зареєстрованої Декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.05.2012 року (зареєстрована Інспекцією ДАБК у Черкаській обл. від 14.05.2012 року №ЧК083120738) у відповідності із ст. 36 Закону України "Про містобудівну діяльність" відсутні.
У заяві про зміну позовних вимог № 150-7103вих14 від 12.12.2014 року прокурор Черкаського району просить суд:
- змінити п. 6 позовних вимог прокурора та викласти його в наступній редакції: "Суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 усунути перешкоди у користуванні територіальною громадою с. Червона Слобода земельною ділянкою площею 0, 33 га, розташованою в межах АДРЕСА_3 (кадастровий номер - 7124989000-02-003-0731) шляхом демонтажу встановлених на ній конструкцій та їх вивезення за межі земельної ділянки за рахунок суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4".
Ухвалою суду від 17 грудня 2014 року дана заява прийнята до розгляду.
Прокурор у судовому засіданні позовні вимоги з урахуванням заяви про зміну позовних вимог підтримав та просив їх задовольнити.
Представник відповідача 1 проти позову заперечувала повністю з підстав, викладених у письмовому відзиві.
Представник відповідача 2 проти позову заперечувала повністю з підстав, викладених у письмовому відзиві, письмових поясненнях.
Заслухавши доводи та пояснення прокурора, представників відповідачів, дослідивши наявні в справі матеріали, суд виходить з наступного:
Рішенням Червонослобідської сільської ради від 24.07.2007 №16-12 "Про надання дозволу на вибір земельної ділянки по АДРЕСА_3 в межах с. Червона Слобода" суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 надано дозвіл на вибір земельної ділянки площею 0.33 га., що розташована по АДРЕСА_3, між магазином "ІНФОРМАЦІЯ_2" та магазином ПП ОСОБА_8, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років з правом подальшого викупу, розташовану в адмінмежах Червонослобідської сільської ради, в межах населеного пункту за виконання слідуючих умов:
- розробка містобудівного обґрунтування на дану земельну ділянку;
- при розробці містобудівного обґрунтування врахувати розташування на земельній ділянці, що відводиться, крім магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" орієнтовною площею 0,11 га, облаштованого місця для торгівлі сільськогосподарською продукцією (базару) для жителів села Червона Слобода, орієнтовною площею 0,03 га, комплексу магазинів для торгівлі продовольчими товарами з дитячим кафе орієнтовною площею 0,10 га; облаштування ігрового майданчика для дітей на земельній ділянці, що прилягає, з подальшим його утриманням та обслуговуванням.
Пунктом 5 даного рішення передбачено, що за умови невиконання одного з вище перерахованих пунктів, дозвіл на вибір земельної ділянки площею 0, 33 га, що розташована по АДРЕСА_3, між магазином "ІНФОРМАЦІЯ_2" та магазином ПП ОСОБА_8, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду терміном на 49 років, з правом подальшого викупу, розташовану в адмінмежах Червонослобідської сільської ради, в межах населеного пункту, втрачає чинність.
Рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №19-7 суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 надано дозвіл на проектно-вишукувальні роботи по відведенню земельної ділянки площею 0,33 га, що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років з правом подальшого викупу.
Рішенням Червонослобідської сільської ради від 23.10.2007 №19-8 суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 надано дозвіл на виготовлення проекту відведення земельної ділянки площею 0,33 га, що розташована по АДРЕСА_3, для розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" в довгострокову оренду строком на 49 років з правом подальшого викупу.
Рішенням Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 №28-4 затверджено проект відведення земельної ділянки площею 0,33 га відведення земельної ділянки суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 площею 0,33 га під розміщення торгового комплексу магазинів "ІНФОРМАЦІЯ_1" та надано вказану ділянку в довгострокову оренду строком на 49 років. Пунктом 9 даного рішення визначено, що воно дійсне за виконання умов, викладених в рішенні сесії Червонослобідської сільської ради від 24.07.2007 року за №16-12. Крім того, п.5.1. рішення від 24.06.2008 №28-4 встановлено, що до підписання договору оренди необхідним є укладення договору про співпрацю на пайову участь замовників будівництва у розвитку інфраструктури с. Червона Слобода.
21.08.2008 року між Червонослобідською сільською радою та суб'єктом підприємницької діяльності - фізичною особою ОСОБА_4 укладено договір оренди (далі - "Договір") вказаної земельної ділянки, зареєстрований у Черкаському районному відділі регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах, про що в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі вчинено запис 28 серпня 2008 року за №040879600142. У п.1 Договору зазначено, що орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського використання під розміщення торгового комплексу магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" за рахунок земель загального користування. Пунктом 4 Договору передбачено, що земельна ділянка передається в оренду, як землі комерційного та іншого використання.
Відповідно до листа відділу земельних ресурсів у Черкаському районі від 25.01.2008 №48/01-04 щодо погодження проекту відведення земельна ділянка, що надавалась в користування належала до земель сільськогосподарського призначення під господарськими будівлями та дворами. У проекті відведення земельної ділянки також вказано, що даним проектом передбачено передати відповідачу 2 земельну ділянку за рахунок земель сільськогосподарського призначення.
Затвердженим проектом цільове використання земельної ділянки визначене за кодом 1.11 як "землі комерційного використання". Рішенням про затвердження проекту відведення цільове призначення земельної ділянки змінено на землі житлової та громадської забудови. Статтею 39 Земельного кодексу України встановлено, що використання земель житлової та громадської забудови здійснюється відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, плану земельно-господарського устрою з дотриманням державних стандартів і норм, регіональних та місцевих правил забудови. Відповідно до ч.2 ст.20 Земельного кодексу України зміна цільового призначення земель провадиться органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування, які приймають рішення про передачу цих земель у власність або надання у користування, вилучення (викуп) земель і затверджують проекти землеустрою. Рішенням про затвердження проекту відведення цільове призначення земельної ділянки змінено із земель сільськогосподарського призначення на землі житлової та громадської забудови без прийняття відповідного рішення органом місцевого самоврядування. При цьому, в проекті відведення спірної земельної ділянки відсутні вказівки щодо здійснення зміни цільового призначення, що, свідчить про порушення порядку зміни цільового призначення.
Згідно статті 21 Земельного кодексу України порушення порядку зміни цільового призначення земель є підставою для визнання недійсними рішень органів місцевого самоврядування про надання земельних ділянок, визнання недійсними угод щодо земельних ділянок.
Як вже вище вказувалося, рішенням №16-12 від 24.07.2007 року відповідач 1 надав відповідачу 2 спірну земельну ділянку за умови розробки містобудівного обґрунтування на дану земельну ділянку. В матеріалах проекту відведення земельної ділянки суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 є матеріали містобудівного обґрунтування щодо розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" в АДРЕСА_3. Відповідно до ч.ч.2,3 ст.23 Закону України "Про планування і забудову територій" розміщення об'єктів містобудування на території населених пунктів та за їх межами здійснюється відповідними органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень шляхом надання містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки згідно із затвердженою містобудівною документацією, регіональними або місцевими правилами забудови. У разі відсутності місцевих правил забудови або при намірах забудови за межами населених пунктів містобудівні умови і обмеження забудови земельних ділянок, у тому числі передбачених для продажу на земельних торгах, встановлюються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування на підставі містобудівного обґрунтування, яке підлягає громадському обговоренню. Генеральним планом с. Червона Слобода на спірній земельній ділянці не передбачено розміщення магазину. У відзиві на позов відповідач 1 вказує, що спірна земельна ділянка згідно проекту планування та забудови села від 1988 року віднесена до земель житлової та громадської забудови. Необхідним для розміщеним такого об'єкту містобудування як магазин є розроблення та затвердження відповідного містобудівного обґрунтування. Наявні в матеріалах проекту відведення земельної ділянки матеріали містобудівного обґрунтування щодо розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" в АДРЕСА_3 розроблені з порушеннями відповідного порядку, що встановлений Законом України "Про планування і забудову територій". Відповідно до ч. 10 ст.24 Закону України "Про планування і забудову територій" містобудівне обґрунтування погоджується з відповідними органами містобудування та архітектури, земельних ресурсів, охорони культурної спадщини, природоохоронним та санітарно-епідеміологічним органом. Частиною 11 вказаної статті встановлено, що містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки, викладені в містобудівному обґрунтуванні, після його погодження та врахування результатів громадського обговорення в порядку, встановленому Законом, затверджуються рішенням відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування одночасно із затвердженням містобудівного обґрунтування. Окрім того, ч. 4 ст. 3 Закону України "Про планування і забудову територій" встановлено, що рішення органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з питань забудови та іншого використання територій, вибору, вилучення (викупу) і надання земельних ділянок для містобудівних потреб приймаються в межах, визначених законом відповідно до містобудівної документації за погодженням з спеціально уповноваженими органами з питань містобудування та архітектури. Рішення про затвердження містобудівного обґрунтування щодо розміщення магазину "ІНФОРМАЦІЯ_1" в АДРЕСА_3 ні Червонослобідською сільського радою, ні її виконавчим комітетом не приймалось. Саме ж містобудівне обґрунтування не погоджувалось визначеними законом органами контролю та не пройшло процедури громадського обговорення.
Таким чином, вимоги, встановлені рішенням про затвердження проекту відведення земельної ділянки №28-4 від 24.06.2008 року з відсиланням до положень рішення Червонослобідської сільської ради від 24.07.2007 №16-12, виконання яких є необхідним для його чинності, виконані не були.
Беручи до уваги викладене, суд приходить до висновку про обґрунтованість вимог прокурора про визнання недійсними рішення Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 року №28-4 "Про затвердження проекту відведення та надання в оренду земельної ділянки СПД ОСОБА_4" та договору оренди земельної ділянки площею 0,33 га., розташованої у межах АДРЕСА_3, від 21.08.2008, укладеного між Черовонослобідською сільською радою та Суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_4.
Відповідно до статті 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та на захист свого інтересу, який не суперечить загальним засадам цивільного законодавства. Способи захисту прав на земельні ділянки визначені статтею 152 Земельного кодексу України.
Частиною 2 ст. 152 ЗК України передбачено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою. Зокрема, одним з таких способів є відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав. У зв'язку з цим вимога прокурора про усунення перешкод у користуванні територіальною громадою с. Червона Слобода земельною ділянкою площею 0,33 га, розташованою у межах с. Червона Слобода по АДРЕСА_3 (кадастровий номер - 7124989000-02-003-0731) шляхом демонтажу встановлених на ній конструкцій та їх вивезення за межі земельної ділянки за рахунок Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 є обґрунтованою.
Стаття 41 Конституції України визначає, що кожен має право володіти, користуватися і розпоряджатися своєю власністю.
Відповідно до статті 391 Цивільного кодексу України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном.
Позов спрямований на захист права власності територіальної громади с. Червона Слобода на спірну земельну ділянку, що, в свою чергу, включає правомочності володіння, користування та розпорядження майном.
Виходячи із встановлених в ході розгляду справи обставин, суд приходить до висновку, що територіальна громада с. Червона Слобода має право на захист свого права на земельну ділянку і відповідно про наявність підстав для зобов'язання відповідача 2 усунути перешкоди в користуванні земельною ділянкою територіальною громадою.
Судом також встановлено, що не заперечується і відповідачами, що на території спірної земельної ділянки здійснюється будівництво торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" на підставі декларації про початок виконання будівельних робіт від 03.05.2012. На даний час на спірній земельній ділянці здійснюються будівельні роботи. Прокурор просить прийняти рішення, яким припинити будівництво СПД ОСОБА_4 торгового комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" у зв'язку із порушенням прав територіальної громади села Червона Слобода через незаконність рішення про надання спірної земельної ділянки в користування. Відповідно до пункту 3 частини 2 статті 16 ЦК України способом захисту цивільних прав та інтересів є припинення дії, яка порушує право. Без припинення будівництва неможливо усунути перешкоди у користуванні земельною ділянкою і відновити її попередній стан.
Керуючись ст. 49, ст. 82-85 ГПК України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 припинити будівництво торгівельного комплексу "ІНФОРМАЦІЯ_1" на території земельної ділянки площею 0,33 га, розташованої у межах АДРЕСА_3 (кадастровий номер - 7124989000-02-003-0731).
3. Визнати недійсним рішення Червонослобідської сільської ради від 24.06.2008 року №28-4 "Про затвердження проекту відведення та надання в оренду земельної ділянки СПД ОСОБА_4".
4. Визнати недійсним договір оренди земельної ділянки площею 0,33 га., розташованої у межах с. Червона Слобода по АДРЕСА_3, від 21.08.2008, укладений між Черовонослобідською сільською радою та Суб'єктом підприємницької діяльності-фізичною особою ОСОБА_4, зареєстрований у Черкаському районному відділі регіональної філії державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" за №040879600142.
5. Суб'єкту підприємницької діяльності ОСОБА_4 усунути перешкоди у користуванні територіальною громадою с. Червона Слобода земельною ділянкою площею 0,33 га, розташованою у межах с. Червона Слобода по АДРЕСА_3 (кадастровий номер - 7124989000-02-003-0731) шляхом демонтажу встановлених на ній конструкцій та їх вивезення за межі земельної ділянки за рахунок Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4.
6. Стягнути солідарно з Червонослобідської сільської ради (19604, с. Червона Слобода, Черкаського району, Черкаської області, вул. Чапаєва, 2/1, код 26323717) та Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) у дохід державного бюджету через ДПІ У Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області ( м. Черкаси, вул. В.Чорновола, 157), із зарахуванням на рахунок №31213206783002, отримувач - УДКСУ у м. Черкаси, Черкаської області код - 38031150, банк - ГУДКСУ у Черкаській області, МФО - 854018, код бюджетної класифікації - 22030001 та через ДПІ у м. Черкаси Головного управління Міндоходів із зарахуванням на рахунок №31213206783002, отримувач - УДКСУ м. Черкаси, Черкаської області код - 38031150, банк - ГУДКСУ у Черкаській області, МФО - 854018, код бюджетної класифікації - 22030001- 1 218 грн. ( одну тисячу двісті вісімнадцять грн.) судового збору.
7. Стягнути з Червонослобідської сільської ради (19604, с. Червона Слобода Черкаського району Черкаської області, вул. Чапаєва, 2/1, код 26323717 ) в дохід державного бюджету через ДПІ У Черкаському районі ГУ Міндоходів у Черкаській області ( м. Черкаси, вул. В.Чорновола, 157), із зарахуванням на рахунок №31213206783002, отримувач - УДКСУ у м. Черкаси, Черкаської області код - 38031150, банк - ГУДКСУ у Черкаській області, МФО - 854018, код бюджетної класифікації - 22030001 - 1218 грн. (одну тисячу двісті вісімнадцять грн.) судового збору.
8. Стягнути з Суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_4 (АДРЕСА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1) в дохід державного бюджету через ДПІ у м. Черкаси Головного управління Міндоходів із зарахуванням на рахунок №31213206783002, отримувач - УДКСУ м. Черкаси, Черкаської області код - 38031150, банк - ГУДКСУ у Черкаській області, МФО - 854018, код бюджетної класифікації - 22030001 - 2 436 грн. ( дві тисячі чотириста тридцять шість грн.) судового збору.
Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного господарського суду.
СУДДЯ В.В. Потапенко
Повне судове рішення складено 20 січня 2015 року.
Суддя В.В. Потапенко