копія
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 грудня 2014 р. Справа № 804/20592/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіЖукової Є.О. при секретаріРиженко О.В. за участю: представника позивача Онищук Т.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська до Дніпропетровського обласного військового комісаріату про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 та списком №2 за серпень-листопад 2014р. В сумі 18 821,97 грн
ВСТАНОВИВ:
12 грудня 2014 р. до Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м Дніпропетровська до Дніпропетровського обласного військового комісаріату про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 та списком №2 за серпень-листопад 2014р. В сумі 18 821,97 грн.
Позовні вимоги обґрунтовано наступним. Дніпропетровський обласний військовий комісаріат станом на 10.12.2014 р. має заборгованість перед Управлінням Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м Дніпропетровська з відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" та п.6.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19.12.2003 р., відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-V по списку №1 та списку №2 за період за серпень-листопад 2014р., станом на 10.12.2014р. у сумі 18 821,97 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 15 груудня .2014 р. по справі було відкрито провадження та справа призначена до розгляду в судовому засіданні.
23.12.2014р. представник відповідача подав до Дніпропетровського окружного адміністративного суду за допомогою факсимільного зв`язку заяву від 23.12.14р. за № 4/4435 про відкладення розгляду справи на більш пізніший термін, пояснюючи неможливість забезпечити явку у судове засідання повноважного представника, у зв`язку із зайнятістю останнього в іншому судовому процесі, який відбудеться того ж дня у приміщені господарського суду Дніпропетровської області, повідомляючи, що на адресу відповідача позовна заява та інші документи, які підтверджують вимоги позивача не надходили.
24.12.2014р. у судове засідання представник позивача з`явився. Представник відповідача не з`явився, заперечення до адміністративного позову не надав. Фіксування судового процесу здійснювалося за допомогою технічного засобу на комплексі "Камертон". Представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі. Представник відповідача в судове засідання з`явився.
Враховуючи термін розгляду адміністративної справи, передбачений ст.122 КАС України, а саме: адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше місяця з дня відкриття провадження у справі, суд вважає за можливе розглянути дану адміністративну справу за доказами, наявними в матеріалах справи.
Аналогічної думки дотримується і Вищий адміністративний суд України, виклавши її в листі від 01.02.2012 року за №279/11/13-12, згідно з яким визначається необхідність дотримання строків розгляду адміністративних справ, визначених Кодексом адміністративного судочинства України, та зазначається, що потрібно вживати заходів щодо регулярного призначення судових засідань та, у разі потреби, дисциплінування сторін, інших осіб, які беруть участь у справі.
Ухвалою суду, яку було занесено до журналу судового засідання від 24.12.2014р. під фіксацію судового процесу технічними засобами, судом було відмовлено у задоволенні заяви відповідача від 23.12.2014р. за №4/4435 про відкладення розгляду справи на підставі ст.ст. 33, 35 КАС України, так як, відповідно до телефонограми від 22.12.14р. відповідачу були направлені: копія ухвали суду про відкриття провадження та призначення справи до розгляду; повістка про виклик до суду, котрі були отримані 19.12.2014р. "молодшим сержантом - Мамченко", відповідачу було надано достатньо часу на ознайомлення з матеріалами справи та надання належних заперечень до адміністративного позову
Відповідно до ч. 3 ст. Кодексу адміністративного судочинства України судовий виклик або судове повідомлення осіб, які беруть участь у справі, свідків, експертів, спеціалістів, перекладачів здійснюється рекомендованою кореспонденцією (листом, телеграмою), кур'єром із зворотною розпискою за адресами, вказаними цими особами, або шляхом надсилання тексту повістки, складеного відповідно до статті 34 цього Кодексу факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), електронною поштою, телефонограмою, опублікування у друкованому засобі масової інформації.
Відповідно до ч. 3 ст. 35 Кодексу адміністративного судочинства України повістка повинна бути вручена не пізніше ніж за три дні до судового засідання, крім випадку, коли повістка вручається безпосередньо в суді. Повістка у справах, для яких встановлено скорочені строки розгляду, має бути вручена у строк, достатній для прибуття до суду.
Судом були досліджені наступні письмові докази, наявні в матеріалах справи: копія довідки з ЄДРПОУ від 21.10.2009р. №.243692; копія довідки від 23.10.2006р. №579/06; довідка-розрахунок заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині, призначених відповідно до пунктів "а", "б"-"з" ст.. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" підприємством Дніпропетровський обласний військовий комісаріат (ЄДРПОУ 08353525) за серпень-листопад 2014р.; копія наказу від 28.02.2005р. №121 про розформування 1288 фінансового відділення та 89 фінансової частини Південного оперативного командування; копія рекомендованого повідомлення про вручення поштового направлення станом на 15.07.14р.; копія листа від 19.06.2014р. №2035/02/18 про відшкодування витрат по списку №1; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" ст.. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланців, руди та інших морських копалин, на будівництві шахт та рудників) за червень 2014р. від 02.06.2014р. №6085/02/19; копія листа від 19.06.2014р. №2036/02/18 про відшкодування витрат по списку №2; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст.. 13 Закону України "про пенсійне забезпечення" з червня 2014р. від 02.06.2014р. №6085/02/19; копія розрахунку вактичних витрат з вересня 2014р.; копія листа від 22.09.2014р. №3091/02/18 про відшкодування витрат по списку №2 від 27.10.2014р. №3378; копія розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст.. 13 Закону України "про пенсійне забезпечення" з жовтня 2014р. від 06.10.2014р. №11242/02/19.
Судом встановлено, матеріалами справи підтверджено, що Дніпропетровський обласнийо військовий комісаріат зареєстрованийе в Управлінні Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська, як платник збору на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в тому числі і збору на покриття фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
Відповідно до супровідних листів: від 19.06.2014р. №2035/02/18; від 19.06.2014р. .№2036/02/08; від 22.09.2014р. №3091/02/18; від 27.10.2014р. №3378/02/18, копії яких містяться в матеріалах справи, до військового комісара Кілашнікову С.І. Дніпропетровського військового комісаріата були тією ж датою направлені розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до п.п.6.4 та п.п.8. п.6 "Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" №21-1 від 19.12.2003 року зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16 січня 2004 року за №64/8663, що склали за списком №1 на суму - 7 379,60 грн. та за списком №2 на суму - 11442,37 грн.
З довідки-розрахунку за серпень-листопад 2014р. та розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" (крім працівників, безпосередньо зайнятих повний робочий день на підземних роботах з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників), копія якого міститься в матеріалах справи, вбачається, що відповідно до складеного розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1, особою, якій призначена пенсія на пільгових умовах є: Костікова лариса Володимирівна, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії, а саме: з червня 2014р. - 1844 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем за серпень-листопад 2014р. - складає 7379,60 грн.
З довідки розрахунку за серпень-листопад 2014р. та розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", копія якого міститься в матеріалах справи, вбачається, що відповідно до складених розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №2, особами, яким призначена пенсія на пільгових умовах є: ОСОБА_5, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії: з червня 2014р. - 1108,29 грн., з жовтня 2014р. - 1108,29 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем з серпня-листопад 2014р. - складає 4 705,55 грн.; ОСОБА_6, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії з червня 2014р. - 1127,01 грн., з жовтня 2014р. - 1127,01 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем з серпня-листопад 2014р. - складає 4 508,04 грн.; ОСОБА_7, з місячним розміром фактичних витрат на виплату та доставку пенсії: з травня 2013р. - 1075,96 грн., яка повинна бути відшкодована відповідачем з серпня-листопад 2014р. - складає 2 228,78 грн.
Дослідивши зазначені розрахунки, суд встановив, що вони містять повну інформацію щодо переліку осіб, яким призначена пенсія на пільгових умовах та щодо місячного розміру фактичних витрат на виплату та доставку пенсій.
У відповідності до розрахунку станом на 10.12.2014 рік до відшкодування Дніпропетровському обласному військовому комісаріату підлягає сума фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком №1 за період серпень-листопад в розмірі 7 379,60 грн. та за списком №2 за період серпень-листопад в розмірі 11442,37 грн.
Таким чином, станом на 10.12.2014 року заборгованість Дніпропетровського обласного військового комісаріату по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих Положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за списком №1 та списком №2 становить 18 821,97 грн. (7379,60 грн. + 11442,37 грн.).
Дніпропетровський обласний військовий комісаріат зобов`язаний вносити з коштів, призначених на оплату праці, плату, що покриває фактичні витрати на виплату та доставку пенсій застрахованим особам, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років.
Відповідно до зазначених вище розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.3 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "а", "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" сума, що підлягає сплаті відповідачем за період за серпень-листопад 2014р. складає 18821,97 грн.
Дніпропетровський обласний військовий комісаріат в порушення ч.1 п.6.8 р. 6 Інструкції підприємства до 25 числа не внеіс до Пенсійного фонду України зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах, внаслідок чого у відповідача за серпень-листопад 2014р. виник борг у сумі 18821,97 грн., що підтверджується наведеними вище розрахунками фактичних витрат, які міститься в матеріалах справи.
Будь-яких доказів оскарження зазначених вище розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначений відповідно до ч.2 ст. 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначений відповідно до пунктів "а", "б"-"з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з червня 2014р., з вересня 2014р., з жовтня 2014р., відповідачем до суду надано не було, відтак вони вважаються дійсними та такими, що підлягають виконанню з боку Дніпропетровського обласного війського комісаріату.
Правовідносини сторін щодо відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій по списку №1 та списку №2 регулюються відповідно до частини 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 р. №1058-1 пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами цього Закону в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Законом України "Про пенсійне забезпечення".
У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 цього Закону.
При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10% до 100% розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до цього Закону.
Таким чином, необхідність відшкодування відповідачем позивачу фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій, призначених на пільгових умовах за списком №1 та списком №2 передбачена діючим законодавством.
Порядок відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій передбачено частиною 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року №1058-IV, Інструкцією "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування до Пенсійного фонду України" затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України №21-1 від 19 грудня 2003 року та зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16 січня 2004 року за №64/8663 та ст.ст.13, 14 та 55 Закону України "Про пенсійне забезпечення" від 05 листопада 1991 року №1788-XII на відповідача покладено обов'язки по відшкодуванню сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій.
Згідно п.6.4, п.6.5 даної Інструкції розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно з повідомленням про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Ці розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії. На підставі п.6.8. Інструкції підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відшкодування сум фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, здійснюється підприємством на рахунки органу Пенсійного фонду України за місцем його реєстрації.
Підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці, вносять до Пенсійного фонду плату, що покриває фактичні витрати на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті повний робочий день на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, крім тих, що були безпосередньо зайняті повний робочий день на підземних роботах (включаючи особовий склад гірничорятувальних частин) з видобутку вугілля, сланцю, руди та інших корисних копалин, на будівництві шахт та рудників за списком робіт і професій, затвердженим Кабінетом Міністрів України, починаючи з дня набрання чинності цим Законом, у розмірі 20 відсотків з наступним збільшенням її щороку на 10 відсотків до 100- відсоткового розміру відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку цих пенсій до набуття права на пенсію за віком відповідно до Закону №1058.
З огляду на всі вищенаведені норми, відшкодуванню підлягають фактичні витрати Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначені на пільгових умовах особі, яка працювала або працює на роботах зі шкідливими і важкими умовами праці.
Частина 1 статті 71 КАС України встановлює, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а ч.2 ст.71 КАС України визначає, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Враховуючи викладене вище, позивачем - суб'єктом владних повноважень була доведена правомірність та обґрунтованість підстав стягнення з Дніпропетровського обласного військового комісаріату заборгованої суми витрат на виплату і доставку пенсій особам, які були зайняті на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком №1 та списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України за період з серпня-листопад 2014р., станом на 10.12.2014р. в сумі 18821,97 грн., натомість відповідачем не було надано жодного доказу щодо спростування позиції позивача, викладеної в заявленому адміністративному позові.
Аналогічної правової позиції дотримується і Верховний суд України щодо розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"в частині пенсій, призначених відповідно до п.п. "б"- "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у справі за позовом ВП "Рембудмонтаж"до УПФУ в м.Рубіжному, Львівської області про скасування розрахунку та зобов'язання вчинити певні дії, в якій зазначив наступне.
Підприємство зобов'язано відшкодовувати управлінню Пенсійного фонду України плату, яка покриває витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "б" ст.13 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№1058. Цей висновок є правильним, оскільки порядок компенсації зазначених витрат управлінню Пенсійного фонду України не змінився у зв'язку з набранням Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"№1058 чинності з 1 січня 2004 року.
За змістом п.2 прикінцевих положень Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, роботах з особливо шкідливими й важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію па пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди. До запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, пенсії призначаються за нормами Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування"в разі досягнення пенсійного віку та наявності трудового стажу, передбаченого Закону України "Про пенсійне забезпечення". У цьому випадку розміри пенсій визначаються відповідно до статті 27 та з урахуванням норм статті 28 Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування". При цьому зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
На момент набрання чинності Законом України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" питання щодо відшкодування витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пункту "б"ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" було врегульовано Законом України від 26 червня 1997 року №400/97 "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", відповідно до пунктів 1 та 2 статті 1 якого відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне забезпечення.
Згідно ж з абзацом четвертим пункту 1 статті 2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"- "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Абзацом третім пункту 1 статті 4 Закону України "Про збір на обов`язкове державне пенсійне страхування встановлено ставку на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірі 100 відсотків від об'єктів оподаткування, визначеного абзацом четвертим пункту 1 статті 2 цього Закону.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Дніпропетровського обласного військового комісаріата про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 та списком №2 за серпень-листопад 2014р. в сумі 18 821,97 грн., є таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська до Дніпропетровського обласного військового комісаріата про стягнення заборгованості з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 та списком №2 за серпень-листопад 2014р. В сумі 18 821,97 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Дніпропетровського обласного військового комісаріата (49006, м. Дніпропетровськ, вул. Шмідта, буд. 16, код ЄДРПОУ №08353525) на користь Управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м. Дніпропетровська заборгованість відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених за списком №1 та списком №2 за серпень-листопад 2014р. в сумі 18 821,97 грн.(вісімнадцять тисяч вісімсот двадцят одна грн. 97 коп.)
Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена в порядку та у строки, встановлені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Повний текст постанови складено 26 грудня 2014 року
Суддя Є.О. Жукова