ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 819/2932/14-a
15 січня 2015 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Баранюка А.З. при секретарі судового засідання Хоменко Л.В.
за участю:
представника позивача - Сопрун М.В.;
представника відповідача - не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за позовом Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Товариства з обмеженою відповідальністю"Ровекс" про стягнення фінансових санкцій -
В С Т А Н О В И В:
Прикарпатське територіальне управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - позивач, Прикарпатське ТУ НКЦПФР) звернулося до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровекс" (надалі - відповідач, ТОВ «Ровекс», Емітент) про стягнення фінансових санкцій в сумі 34000,00 гривень.
В обґрунтування заявлених вимог посилається на те, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Ровекс» станом на 25.07.2014 р. не подана регулярна квартальна інформація за ІІ квартал 2014 року в сектор нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Тернопільській області Прикарпатського ТУ НКЦПФР. Також згідно інформації з електронного Журналу реєстрації подій загальнодоступної інформації бази даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів станом на 25.07.2014 року емітентом - ТзОВ «Ровекс» не розміщено регулярну квартальну інформацію за ІІ квартал 2014 року в загальнодоступній інформаційній базі Комісії, що порушило вимоги Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 року № 2826 (надалі - Положення). Відповідно позивачем накладені штрафні санкції, шляхом винесення постанов №313-ПР-3-Е та №314-ПР-3-Е від 17.09.2014, які не оскаржені та добровільно відповідачем не сплачені на момент подання адміністративного позову.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала, надавши пояснення аналогічні викладеним в позовній заяві, просила позов задовольнити.
Відповідач в судове засідання не з'явився, заперечень проти адміністративного позову не надав, про дату час і місце розгляду справи, повідомлявся належним чином.
Таким чином, підстави для відкладення розгляду справи, передбачені ч. 1 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства в суду відсутні і суд вважає що вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду справи з його участю та реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів, за можливе розглянути справу без участі відповідача, відповідно до положень ст. 128 КАС України.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази по справі, з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Як слідує із позовної заяви ТОВ «Ровекс» здійснило державну реєстрацію випуску облігацій підприємств серії А (свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів № 156/2/07 від 28.03.2007 р.) та серії В (свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів № 523/2/07 від 30.08.2007), проте станом на 25.07.2014 р. і на даний момент емітент не подав і не розмістив регулярної квартальної інформації у загальнодоступній інформаційній базі Національної комісії ЦПФР.
У зв'язку з цим начальником Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти № 340-ПР-З-Е та №341- ПР-3-Е від 04.09.2014 року про правопорушення на ринку цінних паперів, допущене відповідачем.
На підставі статті 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 року № 448/96-ВР, із змінами і доповненнями (далі - Закон № 448/96-ВР), пункту 3 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.12.2013 року № 2826, уповноваженою особою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були винесені постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів № 313-ПР-З-Е та № 314-ПР-3-Е від 17.09.2014 у відношенні ТОВ «Ровекс» за неподання та нерозміщення регулярної квартальної інформації у загальнодоступній інформаційній базі Національної комісії ЦПФР про ринок цінних паперів за ІІ квартал 2014 року, і застосовано до кожної із них фінансові санкції у розмірі однієї тисячі неоподаткованих мінімумів громадян, що складає 17000,00 грн. Отже загальна сума застосованих фінансових санкцій до емітента становить 34000,00 грн.
Відповідно до пункту 14 розділу І Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 16.10.2012 року № 1470, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05.11.2012 року за № 1855/22167, постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про зупинення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про відновлення провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів (постанова по справі про адміністративне правопорушення), постанова про закриття справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про закриття провадження у справі про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про виправлення описок, розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери, розпорядження про скасування розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом.
Доказом надіслання вищезазначених документів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпеля, та касовий чек.
Вищевказані постанови надіслані відповідачу, про що свідчить копія поштового відправлення (а.с.7).
Вказані постанови у встановленому законом порядку не оскаржені, фінансові санкції відповідачем не сплачені.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено в Законі України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Відповідно до статей 5, 6 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка виконує свої повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.
Основні завдання Національної комісії України з цінних паперів та фондового ринку, її територіальних органів полягають у формуванні та забезпеченні реалізації єдиної державної політики щодо розвитку та функціонування ринку цінних паперів та їх похідних в Україні, здійсненні державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів, додержання законодавства у цій сфері, захисті прав інвесторів, сприянні розвитку цінних паперів, застосуванні санкцій за порушення законодавства у межах своїх повноважень.
Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку квартальної та регулярної квартальної інформації емітентами цінних паперів та подання її до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) регулюється Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженим Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 19.12.2006 року № 1591, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.12.2013 року за № 2628.
Відповідно до пункту 1 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів емітенти, які здійснили публічне (відкрите) розміщення облігацій підприємств зобов'язані розкривати регулярну квартальну інформацію.
Пунктом 3 глави 3 розділу ІІ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів визначено, що розкриття квартальної інформації на фондовому ринку здійснюється шляхом її розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Квартальна інформація розкривається за перший, другий і третій квартали. Інформація щодо четвертого кварталу окремо не розкривається, а включається до регулярної річної інформації.
Регулярна квартальна інформація згідно з цим Положенням розкривається у термін не пізніше 25 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Статтею 8 Закону № 448/96-ВР визначенні повноваження Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку. Зокрема, Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право: надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Відповідно до п. 6, ч. 1. статті 11 Закону № 448/96-ВР передбачено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Згідно із п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовується фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Відповідно до ст. 12 Закону № 448/96-ВР санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.
Статтею 11 Закону № 448/96-ВР визначено, що у разі несплати штрафу примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.
Пунктом 3 розділу XVIII Правил визначено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.
Згідно із ч.1 ст.71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.72 цього Кодексу.
Враховуючи те, що відповідач добровільно санкції не сплатив суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 94, 158-167 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Ровекс" (вул. Подільська, 38-А, м. Тернопіль, 46020, код. ЄДРПОУ 30690822) на користь Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку фінансові санкції в сумі 34000,00 (тридцять чотири тисячі) гривень.
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядок і строки, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Головуючий суддя Баранюк А.З.
копія вірна
Суддя Баранюк А.З.