Постанова № 42354910, 12.01.2015, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.01.2015
Номер справи
822/5193/14
Номер документу
42354910
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/5193/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2015 року 11год. 25хв.м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіНіколайчука М.Є. при секретаріПисаренко О.Р. за участі:представників сторінрозглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "СЛАВУТАТРАНСАВТО" до Хмельницької обласної державної адміністрації третя особа на стороні відповідача Товариство з обмеженою відповідальністю "МІВАС" про визнання протиправним та скасування рішення, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "СЛАВУТАТРАНСАВТО" (далі - позивач) звернулося в суд з адміністративним позовом до Хмельницької обласної державної адміністрації (далі - відповідач) про визнання протиправним та скасування рішення конкурсного комітету Хмельницької обласної державної адміністрації з визначення перевізника на автобусних маршрутах загального користування оформленого Протоколом №7 від 25.06.2014 в частині допущення ТОВ "Мівас" до участі у конкурсі по об'єкту №5 на маршруті Славута-Хмельницький рейси №№595/596.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав і зазначив, що конкурсним комітетом Хмельницької обласної державної адміністрації було неправомірно допущено до участі в конкурсі 25.06.2014 на право обслуговування маршруту Славута-Хмельницький №№595/596 автомобільного перевізника ТОВ "Мівас", в зв'язку з подачею останнім недостовірних відомостей, чим було порушено вимоги п.12 Постанови КМ №1081 від 03.12.2008 "Про затвердження Порядку проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автомобільному маршруті загального корстування".

Представник відповідача проти позову заперечив, зазначаючи, що рішення конкурсного комітету Хмельницької обласної державної адміністрації за результатами конкурсу на право обслуговування маршруту Славута-Хмельницький №№595/596 прийнято згідно норм чинного законодавства. Подані для участі в конкурсі ТОВ "Мівас" документи, перевірялись і порушень в них виявлено не було.

Крім того, представником відповідача було вказано, що в конкурсі на право обслуговування маршруту Славута-Хмельницький №№595/596 позивач, за кількістю балів, зайняв останнє місце, ТОВ "Мівас"- друге, а переможцем став ФОП ОСОБА_4 На виконання Постанови Вінницького апеляційного адміністративного суду від 02.10.2014 конкурсний комітет 17.10.2014 ухвалив рішення про визнання переможцем конкурсу відповідно до затверджених балів на маршруті Славута - Хмельницький, рейси 595/596 ТОВ "Мівас", з яким і було заключено Договір про перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування №347 від 22.10.2014 строком на 1 рік.

Представник третьої особи на стороні відповідача, залученої до справи ухвалою Хмельницького окружного адміністративного суду від 22.12.2015, в судове засідання не з'явився, про причини неявки суду не повідомив.

Заслухавши пояснення представників сторін та дослідивши матеріали справи суд приходить до висновку, що в позові слід відмовити з таких підстав.

Суд встановив, що 25.06.2014 відбулось засідання обласного конкурсного комітету щодо визначення автомобільних перевізників на міжміських та приміських автобусних маршрутах загального користування, які не входять за межі території області, на якому прийнято рішення про визнання переможцем конкурсу на маршруті Славута-Хмельницький, рейси 595/596 ФОП ОСОБА_4, а ТОВ"Мівас" вважати таким, що зайняв друге місце. Дане засідання було оформлене Протоколом №7 від 25.06.2014.

Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначені Законом України "Про автомобільний транспорт" № 2344-ІІІ від 05.04.2001 року (надалі - Закон).

Відповідно до ч.1 ст.44 Закону, організація проведення конкурсу та визначення умов перевезень покладаються на органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування.

Таким чином, Хмельницька ОДА наділена повноваженнями з організації проведення конкурсів на внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування.

В силу ст.43 Закону, визначення автомобільного перевізника на автобусному маршруті загального користування здійснюється виключно на конкурсних засадах. Порядок проведення таких конкурсів визначає Кабінет Міністрів України (ч.12 ст.44 Закону). Процедуру підготовки та проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування визначає Порядок проведення конкурсу з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 03.12.2008 року за №1081.

Для того, щоб прийняти участь в конкурсі по тому чи іншому об'єкту бажаючій особі необхідно подати окремо заяву за формою, визначеною Додатком 2, і документи згідно п.29 Порядку проведення конкурсу. Серед інших документів, подається анкета за формою згідно з Додатком 5, в якій передбачаються питання, що будуть враховані під час підрахунків за бальною системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів у разі участі в конкурсі двох і більше претендентів (п.42 Порядку).

Відповідно до нормативного припису п.46 Порядку, переможцем конкурсу визнається перевізник-претендент, який за результатами розгляду набрав найбільшу кількість балів відповідно до системи оцінки пропозицій перевізників-претендентів.

Перелік показників нарахування балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів міститься в Додатку №4 до Порядку.

30.07.2014 Хмельницьким окружним адміністративним судом винесено постанову про відмову у задоволенні позову ТОВ "Мівас", яке просило визнати протиправним та скасувати рішення Конкурсного комітету Хмельницької обласної державної адміністрації (далі - Конкурсний комітет), оформлене протоколом №7 від 25.06.2014 року, в частині визначення переможцем конкурсу ФОП ОСОБА_4 по об'єкту №5 на маршруті сполученням Славута-Хмельницький, рейси №№595/596; визнати протиправними дії Конкурсного комітету щодо нарахування +11 балів ФОП ОСОБА_4

02.10.2014 Вінницьким апеляційним адміністративним судом винесено постанову про часткове задоволення апеляційної скарги ТОВ "Мівас", постанову суду першої інстанції скасовано. Визнано протиправним та скасовано рішення Конкурсного комітету Хмельницької ОДА, оформлене протоколом №7 від 25.06.2014 року, в частині визначення переможцем конкурсу ФОП ОСОБА_4 по об'єкту №5 на маршруті сполученням Славута-Хмельницький, рейси №№595/596, визнано протиправними дії Конкурсного комітету щодо нарахування +11 балів ФОП ОСОБА_4 та зобов'язано провести повторний підрахунок балів для визначення переможця конкурсу без врахування 11 балів ФОП ОСОБА_4

Суд апеляційної інстанції, переглядаючи дане рішення, не ставив під сумнів правомірність участі ТОВ "Мівас" у конкурсі, вважаючи, що останнім було подано усі необхідні документи для участь у конкурсі, а тому він був до нього допущений без будь-яких застережень.

На виконання постанови Вінницького апеляційного суду конкурсний комітет 17.10.2014 ухвалив рішення про визнання переможцем конкурсу відповідно до затверджених балів на маршруті Славута - Хмельницький, рейси 595/596 ТОВ "Мівас", а позивача визнано таким, що зайняв друге місце.

22.10.2014 року між Хмельницькою ОДА та ТОВ "Мівас" заключено Договір про перевезення пасажирів автомобільним транспортом загального користування №347 від 22.10.2014 строком на 1 рік по маршруту Славута - Хмельницький, рейси 595/596.

Згідно із ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Пунктом 37 Порядку проведення конкурсу передбачено, що достовірність інформації, викладеної у заяві та документах, визначених пунктом 29 цього Порядку, перевіряється організатором та/або робочим органом не пізніше ніж за два дні до дати проведення конкурсу. Дана норма передбачена законодавством для прийняття Конкурсним комітетом рішення про недопущення до участі в конкурсі автомобільного перевізника, який серед інших підстав визначених п.12 Порядку, не має достатньої кількості транспортних засобів для виконання перевезень, затвердженої обов'язковими умовами конкурсу, та перевезень, які повинні виконуватися відповідно до чинних договорів (дозволів). Достатня кількість транспортних засобів визначається як кількість автобусів, необхідних для виконання перевезень, та кількість резервних транспортних засобів, яка становить 10 відсотків для міського, приміського сполучення та 20 відсотків для міжміського сполучення. Таким чином, перевірка достовірності інформації передує допуску перевізників-претенденгів на участь в конкурсі.

Суд вважає за доцільне зазначити, що одним із основних аспектів розгляду звернень претендентів є колегіальність. Згідно із п.47 Порядку, рішення про результати конкурсу приймається конкурсним комітетом на закритому засіданні в присутності не менш як половини його складу, у тому числі голови конкурсного комітету або його заступника, простою більшістю голосів. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос голови конкурсного комітету (або за його відсутності голос заступника голови конкурсного комітету).

Відповідно до пункту 1.5 порядку денного засідання обласного конкурсного комітету, оформленого протоколом №7 від 25.06.2014 року засідання Комітету з проведення конкурсів на перевезення пасажирів автомобільним транспортом на внутрішньообласних маршрутах загального користування Хмельницької ОДА (копія якого наявна в матеріалах справи), члени конкурсного комітету одноголосно підтримали та проголосували за допуск до конкурсу ТОВ "Мівас".

Крім того, судом в засіданні було встановлено, що ТОВ "Мівас" подало до конкурсу відомості, щодо наявності чотирьох працівників, які здійснюють щоденний контроль за технічним станом транспортних засобів, тоді як в Переліку показників балів за системою оцінки пропозицій перевізників-претендентів у Додатоку 4 до Порядку зазначається про наявність не менше трьох таких працівників для нарахування балів. Посилання позивача на те, що механік ОСОБА_6 та медичний працівник ОСОБА_7 не працює у ТОВ "Мівас" на повній ставці протягом повного календарного року є необгрунтованим, що підтверджується наявною у матеріалах справи відповіддю Головного управління ДФС у Хмельницькій області на запит Управління інфраструктури та туризму Хмельницької ОДА, де зазначається дата прийняття на роботу вищезазначених працівників.

Згідно зі статтею 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Частиною 2 ст. 71 КАС України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. А суд, згідно з ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позивачем не доведено протиправність винесеного рішення конкурсного комітету Хмельницької обласної державної адміністрації з визначення перевізника на автобусних маршрутах загального користування оформленого Протоколом №7 від 25.06.2014 в частині допущення ТОВ "Мівас" до участі у конкурсі по об'єкту №5 на маршруті Славута-Хмельницький рейси №№595/596, а судом не встановлено підстав для його скасування, тому позовні вимоги ТОВ "СЛАВУТАТРАНСАВТО" необхідно залишити без задоволення.

Керуючись ст.ст.11, 71, 86, 158-163, 186, 254 КАС України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

В задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 15 січня 2015 року 11 год. 00 хв.

Суддя/підпис/ М.Є. Ніколайчук"Згідно з оригіналом" Суддя М.Є. Ніколайчук