ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
06 січня 2015 рокум. Київ№ 826/17460/14Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись з позовною заявою
ОСОБА_1 доДержави Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України провизнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати неправомірними дії Держави Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України щодо порушення права на забезпечення своєчасною та повною медичною і лікарською допомогою з 11 липня 2014 року по 8 серпня 2014 року, дії вчинені під час прийняття рішення по скарзі від 8 серпня 2014 року, щодо порушення права на ефективність і своєчасність захисту його прав при розгляді скарги від 8 серпня 2014 року, щодо порушення його права на справедливий та повний захист з боку держави його прав та інтересів при розгляді скарги від 8 серпня 2014 року, щодо невжиття системи заходів, спрямованих на усунення правових, соціальних та інших причин не забезпечення його своєчасною та повною медичною і лікарською допомогою з 11 липня 2014 року по 8 серпня 2014 року і не попередження виникнення негативних суспільних наслідків, пов'язаних з відсутністю такого забезпечення;
- зобов'язати Державу Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України розглянути його скаргу від 8 серпня 2014 року по суті і надати рішення, постанови, накази та роз'яснення по кожному зазначеному пункту, згідно Закону України "Про звернення громадян" та Закону України "Про інформацію" окремими листами;
- визнати дії Держави Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України протиправними та такими, що змінили досягнутий рівень гарантій існуючого порядку надання своєчасної та кваліфікованої медичної лікарської допомоги, звузили зміст і обсяг його прав, свобод та інтересів, які він мав, та обмежили конституційні гарантії;
- визнати дії Держави Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України при розгляді скарги від 8 серпня 2014 року такими, що порушили його права громадянина України;
- відшкодувати моральну шкоду, завдану діями Держави Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України, та стягнути за рахунок Державного бюджету на його користь моральну шкоду в розмірі 8 200 грн.;
- стягнути з Держави Україна в особі Міністерства охорони здоров'я України витрати, пов'язані з витратами у зв'язку з провадженнями у національних судах та державних установах, включаючи витрати на копіювання, друк, папір, поїздки та поштові послуги у розмірі 100 грн.
Ухвалою суду від 12 листопада 2014 року позовну заяву залишено без руху.
На виконання ухвали суду позивач надав пояснення щодо порушення його прав та охоронюваних законом інтересів Міністерством охорони здоров'я України та докази понесення судових витрат.
Разом з тим, позивач в позовній заяві просить суд звільнити його від сплати судового збору в зв'язку із його незадовільним майновим станом, на підтвердження чого позивачем надано копію довідки Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Тернівської районної у місті ради про отримання допомоги.
Відповідно до статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.
З урахуванням наведеного суд вважає за можливе задовольнити клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору.
Також позивач просить суд поновити строк звернення до суду в зв'язку із поважними причинами його пропуску.
Як вбачається з позовної заяви, позивач обгрунтовує свої вимоги щодо протиправності дій Міністерства охорони здоров'я України неналежним розглядом його звернення від 8 серпня 2014 року.
Відповідно до статті 99 Кодексу адміністративного судочинства України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Враховуючи, що Департамент медичної допомоги Міністерства охорони здоров'я України повідомив ОСОБА_1 про результати розгляду його звернення листом від 13 жовтня 2014 року, а до суду позивач звернувся 1 листопада 2014 року, суд зазначає, що позивач звернувся до суду в межах строку, встановленого статтею 99 Кодексу адміністративного судочинства України.
Враховуючи наведене, суд визнає подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 104-107 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись колегіально. Підготовчі дії у справі здійснює суддя Бояринцева М.А.
2. Призначити попереднє судове засідання на 05 лютого 2015 року о 15:00 год.
3. Судове засідання відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 81-а, зал судового засідання № 101.
4. Викликати повноважних представників сторін в судове засідання.
5. Витребувати від позивача:
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення з такого спору;
- всі оригінали доданих до позовної заяви документів або письмові пояснення з зазначенням поважних причин їх відсутності.
6. Запропонувати відповідачу подати суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у відповідача.
7. Витребувати від відповідача:
- завірені належним чином копії матеріалів розгляду звернення ОСОБА_1 від 8 серпня 2014 року.
Суддя М.А. Бояринцева
Додаток на адресу відповідача: позовна заява з додатками.
Додаток на адресу сторін: інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Інформація про процесуальні права і обов'язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.