Постанова № 42354405, 13.01.2015, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.01.2015
Номер справи
824/3216/14-а
Номер документу
42354405
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

13 січня 2015 р. м. Чернівці Справа № 824/3216/14-а

10:29

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Брезіної Т.М.;

секретаря судового засідання - Хміля С.Р.;

за участю:

представника позивача - Коубіш А.П.;

представник відповідача - не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Кіцманської об"єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області до Громадської організації "Кіцманська районна організація Народного руху України за єдність" про припинення юридичної особи,-

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позові позивач просить суд припинити підприємницьку діяльність Громадської організації "Кіцманська районна організація Народного руху України за єдність", оскільки відповідач не подає до органів державної податкової інспекції податкових декларацій, передбачених чинним законодавством.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не прибув, письмових заперечень до суду не надіслав, про час, місце і дату судового засідання повідомлено, про що свідчить поштове повідомлення про вручення. Згідно з ч. 8, 11 ст. 35 КАС України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином (а.с.18-19).

Судом встановлено, що відповідач є неприбутковою установою, ідентифікаційний код 25075269, адреса: 59300, Чернівецька область, Кіцманський район, м. Кіцмань, вул. Незалежності, 85 та взятий на облік, як платник податків 03.08.2001 р. №29 (а.с.4, 5, 6).

Згідно довідки від 20.11.2014 р. Кіцманської ОДПІ про нездачу податкової звітності протягом року Кіцманської районної організації Народного Руху України за єдність, відповідач не звітує до Кіцманської ОДПІ більше року. Остання звітність подана 25.01.2013 р. Заборгованість зі сплати податків і зборів у відповідача відсутня. Відповідач відповідно до відомостей, що мітяться в податковій інспекції є неприбутковою організацією, керівником організації зазначено Лукаша Михайла Дмитровича, згідно класифікаційних даних організація є політичною партією. (а.с.7,8).

За приписами п.п. 37 п. 1 ст. 20, п.67.2 ст. 67 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи.

Відповідно до п. 67.2 ст. 67 Податкового кодексу контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців. Частиною 2 ст. 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" визначено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Відповідно до ч. 1 ст. 238 Господарського кодексу України за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків.

Частиною 1 ст. 33 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 р. № 755-ІV (далі - Закон №755) передбачено, що юридична особа припиняється в результаті передання всього свого майна, прав та обов'язків іншим юридичним особам - правонаступникам у результаті злиття, приєднання, поділу, перетворення (реорганізації) або в результаті ліквідації за рішенням, прийнятим засновниками (учасниками) юридичної особи або уповноваженим ними органом, за судовим рішенням або за рішенням державного органу, прийнятим у випадках, передбачених законом.

Згідно зі ст. 247 Господарського кодексу України у випадках, встановлених законом, до суб'єкта господарювання може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді його ліквідації за рішенням суду.

Згідно положень частини 7 ст. 11 Закону України "Про політичні партії в Україні" від 05.04.2001 року № 2365-III (далі - Закон № 2365-III) реєстрація обласних, міських і районних організацій або інших структурних утворень, передбачених статутом партії, здійснюється відповідним центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань, на місцевому рівні, якщо інший порядок не передбачений законом, лише після реєстрації політичної партії центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, інших громадських формувань. Після реєстрації обласних, міських та районних організацій політичних партій вони можуть набувати статусу юридичної особи, якщо це передбачено статутом партії.

Відповідно ст. 23 Закону України "Про політичні партії в Україні" від 05.04.2001 року № 2365-III політичні партії припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску) або в разі заборони її діяльності чи анулювання реєстраційного свідоцтва в порядку, встановленому цим та іншими законами України.

Способи припинення діяльності громадського об'єднання визначено у ст.25 Закону України «Про громадські об'єднання» від 22.03.2012 №4572-VI, що здійснюється: 1) за рішенням громадського об'єднання, прийнятим вищим органом управління громадського об'єднання, шляхом саморозпуску або реорганізації шляхом приєднання до іншого громадського об'єднання такого самого статусу; 2) за рішенням суду про заборону (примусовий розпуск) громадського об'єднання.

Згідно ст. 36 Конституції України громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей.

За статтею 11 Конвенції кожен має право на свободу об'єднання з іншими особами, включаючи право створювати профспілки та вступати до них для захисту своїх інтересів. Здійснення цих прав не підлягає жодним обмеженням, за винятком тих, що встановлені законом і є необхідними у демократичному суспільстві в інтересах національної або громадської безпеки, для запобігання заворушенням чи злочинам, для охорони здоров'я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб. Ця стаття не перешкоджає запровадженню законних обмежень на здійснення цих прав особами, що входять до складу збройних сил, поліції чи адміністративних органів держави.

У відповідності до положень Податкового кодексу України органи державної податкової служби, в установленому законом порядку, мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб, однак відповідач є неприбутковою організацією і не займався підприємницькою діяльністю. З огляду на це, вимоги позивача припинити саме підприємницьку діяльність громадської організації "Кіцманська районна організація Народного руху України за єдність" є безпідставними і задоволенню не підлягають.

Відповідно до ч.5 ст. 94 КАС України у разі відмови у задоволенні позовних вимог позивача, звільненого від сплати судових витрат, а також залишення адміністративного позову без розгляду судові витрати, понесені відповідачем, компенсуються за рахунок Державного бюджету України. У зв'язку із тим, що такі витрати відповідачем не заявлені до відшкодування, зазначене питання не вирішується судом.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 11, 71, 76, 79, 86, 94, 158-163, 167 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. В задоволенні адміністративного позову відмовити в повному обсязі.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Відповідно до частини першої статті 185, частин першої-другої статті 186 КАС України сторони, які беруть участь у справі, мають право оскаржити в апеляційному порядку дану постанову шляхом подання апеляційної скарги до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Скарга про апеляційне оскарження даної постанови подається протягом десяти днів з дня її проголошення або в разі відсутності сторони в судовому засіданні з дня одержання її копії. У разі проголошення судом вступної та резолютивної частини рішення апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанову у повному обсязі сторони можуть отримати 19 січня 2015 р.

Суддя Т.М. Брезіна