Дата документу 19.01.2015
Справа № 320/4522/14-а
(8а/320/1/15)
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
„17" січня 2015 року Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області в складі:
головуючого - судді Кучеренко Н.В.
при секретарі - Левандовській О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати протиправними дії відповідача щодо відмови йому у здійсненні перерахунку пенсії як державному службовцю, виходячи з розрахунку отриманої ним матеріальної допомоги та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року, зобов'язати відповідача здійснити йому перерахунок пенсії з моменту її призначення з урахуванням матеріальної допомоги у сумі 5 635,45 грн. та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат у сумі 1 035,00 грн., отриманої ним за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року, стягнути з відповідача на його користь сплачений судовий збір у сумі 73,08 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що 09 квітня 2014 року після звільнення з посади в органах місцевого самоврядування він надав до Управління Пенсійного фонду України у м. Мелітополі та Мелітопольському районі заяву про перерахунок пенсії, в якій просив додатково включити до заробітку для обчислення йому пенсії суми отриманої ним матеріальної допомоги за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року у загальному розмірі 5635, 45 грн. та премії до державних, професійних свят та ювілейних дат у сумі 1035,00 грн. Зазначає, що відповідно до змісту довідки від 08 квітня 2014 року за № 67 на всі виплати, включені у довідку, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01 січня 2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування. Однак, відповідач відмовив у здійсненні перерахунку призначеної йому пенсії, оскільки, на переконання відповідача, матеріальна допомога та індексація, як складові заробітної плати державного службовця відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» при призначенні пенсії не враховуються. Вважає таку позицію відповідача хибною та такою, що не узгоджується з приписами чинного законодавства України, яке регулює порядок нарахування та призначення пенсії. Уточнив позовні вимоги, відповідно до яких просив зобов'язати відповідача здійснити йому перерахунок пенсії з моменту її призначення з урахуванням матеріальної допомоги у сумі 17 562,56 грн. та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат у сумі 1 035,00 грн., отриманої ним за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року
Позивач у судове засідання не з'явився, від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутністю, на задоволенні позовних вимог наполягає, просить їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явилась, від неї надійшла заява про слухання справи за її відсутності, просить відмовити в задоволенні позовних вимог з підстав, викладених в письмових запереченнях, згідно яких Постановою Пенсійного фонду України від 14 лютого 2011 року № 5-1 затверджено нову форму довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за буд-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 18.02.2011 за № 210/18948. В нову форму довідки введено додаткову колонку «Інші виплати». При цьому, установа, яка видає довідку для призначення (перерахунку) пенсії при заповненні колонки «Інші виплати» має надати розшифровку цих виплат та несе відповідальність та обґрунтованість видачі довідки. Зазначила, що згідно із статтею 33 Закону України «Про державну службу» заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Матеріальна допомога, компенсація відпустки та індексація не входить до інших надбавок та не може враховуватися в суму заробітної плати з якої обчислюється пенсія. Отже, зміни до чинного законодавства, зокрема, Закону України «Про державну службу» та постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2000 року № 865 «Про деякі питання вдосконалення визначення розмірів заробітку для обчислення пенсії» не вносилися і, відповідно, при визначенні заробітної плати для обчислення пенсії державною службовця включаються складові заробітної плати, передбачені вищезазначеними нормативно-правовими актами. Крім того, відповідно до ст. 100 КАС України, просить відмовити в задоволенні позову у зв'язку з пропуском позивачем строку звернення до суду.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, в зв'язку з заявами сторін про розгляд справи за їх відсутності, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, враховуючи доводи позивача, що викладені в позовній заяві, заперечення представника відповідача, дослідивши інші матеріали справи, вважає, що адміністративний позов підлягає повному задоволенню за наступних підстав.
Частиною 1 ст. 2 КАС України, передбачено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно з вимогами частини 2 статті 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Як вбачається з вимог ч.1 ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
У відповідності до вимог ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги і заперечення.
Згідно з вимогами ч.2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Як вбачається з матеріалів справи, 31 січня 2014 року позивачу було призначено пенсію, що підтверджується пенсійним посвідченням № НОМЕР_1, виданим 30 травня 2012 року та записами у відповіді Начальника УПФУ у м. Мелітополі та Мелітопольському районі від 28 квітня 2014 року № 61/І-7.
Увесь цей час, включаючи дату призначення пенсії ОСОБА_2 працював у органах місцевого самоврядування - Начальником відділу житлового господарства, звідки звільнився 31 березня 2014 року за власним бажанням та виходом на пенсію, що підтверджується записами в трудовій книжці.
09 квітня 2014 року після звільнення з посади в органах місцевого самоврядування ОСОБА_2 надав до Управління Пенсійного фонду України у м. Мелітополі та Мелітопольському районі заяву про перерахунок пенсії, в якій просив додатково включити до заробітку для обчислення позивачу пенсії суми отриманої матеріальної допомоги за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року у загальному розмірі 5 635,45 грн. та премії до державних, професійних свят та ювілейних дат у сумі 1035,00 грн.
З метою здійснення перерахунку пенсії ОСОБА_2 були подані до Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області довідка від 08.04.2014 року за № 67 про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» станом на 31.03.2014 року, довідка від 08.04.2014 року № 68 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за період з 01 квітня 2012 року по 31 березня 2014 рік.
Відповідно до змісту вказаних довідок, на всі виплати, включені у довідки, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, а з 01.01.2011 року - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Згідно відповіді від Начальника управління ПФУ у м. Мелітополь та Мелітопольському районі Христової С.В. від 28.04.2014 року за № 61/1-7, відповідач відмовився здійснити перерахунок призначеної позивачу пенсії, оскільки, на переконання відповідача, матеріальна допомога та індексація, як складові заробітної плати державного службовця відповідно до Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» при призначенні пенсії не враховуються.
30 травня 2014 року постановою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 30 липня 2014 року, позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії задоволено в повному обсязі. Визнано дії Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополь та Мелітопольському районі Запорізької області щодо відмови ОСОБА_1, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, у здійсненні перерахунку пенсії як державному службовцю, виходячи з розрахунку отриманої ним матеріальної допомоги та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат за період з 01.04.2012 року до 31.03.2014 року протиправними. Зобов'язано Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополь та Мелітопольському районі Запорізької області (код ЄДРПОУ 37927773, місцезнаходження: Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Крупської, 2) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1, з моменту її призначення з урахуванням матеріальної допомоги у сумі 5 635,45 грн. та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат у сумі 1 035,00 грн., отриманої ОСОБА_1 за період з 01.04.2012 року до 31.03.2014 року, відповідно до довідки від 08.04.2014 року за № 67 про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» станом на 31.03.2014 року, довідки від 08.04.2014 року № 68 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу»за період з 01.04.2012 року по 31.03.2014 рік. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області виплатити ОСОБА_1 недоплачену суму пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум. Стягнуто з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 року народження, ідентифікаційний код НОМЕР_1, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 73 /сімдесят три/ гривні 08 копійок.
Однак, відповідно до довідки про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за період з 01 квітня 2012 року по 31 березня 2014 рік від 22 жовтня 2014 року № 171 встановлено, що у попередній довідці було невірно зазначено суму матеріальної допомоги та індексації, а саме замість 17 562,56 грн., зазначено 5 635,45 грн.
На звернення ОСОБА_1 до відповідача щодо перерахунку пенсії, ним була отримана відповідь № 192/І-7 від 20 листопада 2014 року, якою відмовлено у здійсненні перерахунку пенсії з урахуванням різниці між довідкою № 68 від 08 квітня 2014 року та довідкою, складеною за результатами перевірки № 171 від 22 жовтня 2014 року, в зв'язку з тим, що в постанові суду чітко визначена сума, яка повинна враховуватись під час перерахунку пенсії, а саме 5635,45 грн.
В зв'язку з чим, ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 24 грудня 2014 року заяву ОСОБА_1 про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами задоволено. Скасовано постанову Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 30 травня 2014 року, винесеної у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії.
Частиною другою статті 37 Закону України "Про державну службу" встановлено, що пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, на які нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Тобто, об'єктом обчислення розміру пенсії при призначенні пенсії для позивача є сума заробітної плати, з якої справляється збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Відповідач повинен був, виходячи з отриманої позивачем суми заробітної плати, у тому числі індексації заробітної плати та матеріальної допомоги, на які нарахований збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, перерахувати позивачу розмір пенсії. Неврахування цих виплат у складі заробітної плати є порушенням діючого законодавства, оскільки Пенсійний фонд не є органом, який наділений повноваженнями самостійно визначати структуру заробітної плати державного службовця, оскільки це є порушенням компетенції Пенсійного органу (ч. 7 ст. 99 Закону України "Про державну службу"), тобто умови оплати праці державних службовців, розміри їх посадових окладів, надбавок, матеріальної допомоги,компенсацій за невикористану відпустку, доплат та інших виплат визначається безпосередньо Кабінетом Міністрів України.
Відповідно абзацу 4 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 року № 1078 «Про затвердження Порядку проведення індексації грошових доходів населення» індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, а також інші компенсаційні виплати, що мають постійний характер. Індексація заробітної плати являє собою дохід, з якого відповідно до статті 66 Закону України "Про пенсійне забезпечення "справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів відповідно до діючого законодавства на день одержання заробітку (виплат, доходу).
Згідно частини другої статті 33 цього Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року «Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата - це винагорода, обчислена, як правило у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.
Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.
Окрім цього, затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року №5-1 довідка про складові заробітної плати , що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» вказує на необхідність пенсійного органу врахувати позивачці "Інші виплати".
Довідки Управління Комунального Господарства Мелітопольської міської ради Запорізької області підтверджують, що на всі виплати, включені в довідки, нараховані страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Стаття 66 закону України «Про пенсійне забезпечення» передбачає включення до заробітку для обчислення пенсії всіх видів оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання заробітку (виплат, доходу).
Стаття 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема , до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до чинного законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Окрім цього, затверджена постановою Правління Пенсійного фонду України від 14.02.2011 року №5-1 довідка про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» вказує на необхідність пенсійному органу врахувати позивачці «Інші виплати».
За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Зокрема, як вказано вище, із суми нарахованої та виплаченої матеріальної допомоги та премії були нараховані страхові внески.
Таким чином, висновок відповідача про те, що матеріальна допомога та премія, на яку нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а у подальшому - єдиний соціальний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, однак яка не включається до складу заробітної плати державного службовця, не враховується при обчисленні розміру його пенсії, є наслідком порушення правил застосування норм права: перевагу було надано положенням законів України «Про державну службу» та «Про службу в органах місцевого самоврядування», які щодо спірних відносин є загальними.
Верховний Суд України вирішував питання про усунення розбіжностей у застосуванні статей 33, 37 Закону України «Про державну службу» і в постановах від 20.02.2012 року, 14.05.2013 року, 28.05.2013 року (справи № 21-430а11, 21-125а13, 21-97а13 відповідно) зазначив, що отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються у заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
За змістом ч. 1 ст. 244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
Таким чином, враховуючи вищевикладені обставини, відсутні будь-які законні підстави для відмови у перерахунку позивачеві призначеної пенсії та включення до складу отриманого ним заробітку матеріальної допомоги, а тому, дії відповідача щодо відмови у перерахунку позивачу пенсії як державному службовцю, виходячи з розрахунку отриманої ним матеріальної допомоги, є протиправними.
Оцінюючи доводи представника відповідача щодо пропуску встановленого строку звернення до суду з вказаними вимогами, суд виходить з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Частиною 4 ст. 99 КАС України передбачено, що якщо законом передбачена можливість досудового порядку вирішення спору і позивач скористався цим порядком, то для звернення до адміністративного суду встановлюється місячний строк, який обчислюється з дня, коли позивач дізнався про рішення суб'єкта владних повноважень за результатами розгляду його скарги на рішення, дії або бездіяльність суб'єкта владних повноважень.
Судом встановлено, що позивач від відповідача отримав відповідь 28 квітня 2014 року, а звернувся до суду 14 травня 2014 року.
Отже, суд вважає, що позивачем не пропущений місячний строк для звернення до суду із адміністративним позовом.
Аналізуючи зібрані у справі матеріали і докази, кожний окремо та всі в сукупності, суд вважає, що адміністративний позов ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - законний, обґрунтований та підлягає задоволенню.
З урахуванням вищевикладеного, відповідно ч. 1 ст. 94 КАС України, стягненню з Державного бюджету України на користь позивача підлягають судові витрати в розмірі 73,08 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 41, 99, 159,163, 183-2 КАС України, ст.ст. 33, 37 Закону України «Про державну службу», ст.ст. 1, 2 Закону України « Про оплату праці», ст. 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення», ст. 41 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суд -
П О С Т А Н О В И В:
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного Фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити перерахунок пенсії - задовольнити в повному обсязі.
Визнати дії Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополь та Мелітопольському районі Запорізької області щодо відмови ОСОБА_1, (РНОКПП НОМЕР_1), проживаючому за адресою: АДРЕСА_1, у здійсненні перерахунку пенсії як державному службовцю, виходячи з розрахунку отриманої ним матеріальної допомоги та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року - протиправними.
Зобов'язати Управління Пенсійного Фонду України у м. Мелітополь та Мелітопольському районі Запорізької області (код ЄДРПОУ 37927773, місцезнаходження: Запорізька область, м. Мелітополь, вул. Крупської, 2) здійснити перерахунок пенсії ОСОБА_1, (РНОКПП НОМЕР_1), проживаючому за адресою: АДРЕСА_1, з моменту її призначення з урахуванням матеріальної допомоги у сумі 17 562 (сімнадцять тисяч п'ятсот шістдесят два) гривень 45 копійок та премії до державних, професійних, святкових та ювілейних дат у сумі 1 035 (одна тисяча тридцять п'ять) гривень 00 копійок, отриманої ОСОБА_1 за період з 01 квітня 2012 року до 31 березня 2014 року, відповідно до довідки від 08 квітня 2014 року за № 67 про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка (винагорода) за вислугу років), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» станом на 31 березня 2014 року, довідки від 22 жовтня 2014 року № 171 про складові заробітної плати (за останні 24 календарні місяці роботи або за будь-які 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією), що подається для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу» за період з 01 квітня 2012 року по 31 березня 2014 рік.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в м. Мелітополі та Мелітопольському районі Запорізької області виплатити ОСОБА_1 недоплачену суму пенсії, з урахуванням раніше виплачених сум.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1, (РНОКПП НОМЕР_1), проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 судовий збір в розмірі 73 /сімдесят три / гривні 08 копійок.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня оголошення цієї постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги постанова набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя: Н.В.Кучеренко