Ухвала суду № 42338878, 25.12.2014, Миколаївський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.12.2014
Номер справи
814/3907/14
Номер документу
42338878
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

25 грудня 2014 р. № 814/3907/14

Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Лебедєва Г.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спорту, на стороні відповідача - Президента України про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

До Миколаївського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спорту, на стороні відповідача - Президента України про визнання неправомірною бездіяльності Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України щодо забезпечення поновлення порушеного права вибору однієї з мов, якою буде оформлено паспорт громадянина України та зобов'язання Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України повернути заяву позивача від 20.11.2014 року до Президента України, зобов'язання Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України утримуватися від найменування по батькові осіб, в національних традиціях яких немає звичаю зафіксувати по батькові.

Відповідно до пункту 4 частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.

Як вбачається зі змісту позовної заяви, ОСОБА_1 оскаржує бездіяльність Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України.

Згідно з пунктами першим та другим частини другої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності, а також на спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження та звільнення з публічної служби.

Відповідно до пункту сьомого частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до статті 75 Конституції України єдиним органом законодавчої влади в Україні є парламент - Верховна Рада України.

Статтею 89 Основного Закону України визначено, що Верховна Рада України для здійснення законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до її повноважень, виконання контрольних функцій відповідно до Конституції України створює з числа народних депутатів України комітети Верховної Ради України та обирає голів, перших заступників, заступників голів та секретарів цих комітетів.

Організація і порядок діяльності комітетів Верховної Ради України, її тимчасових спеціальних і тимчасових слідчих комісій встановлюються законом.

Так, відповідно до статті 1 Закону України від 4 квітня 1995 року № 116/95-ВР «Про комітети Верховної Ради України» (далі - Закон № 116/95-ВР) комітет Верховної Ради України (далі - комітет) - орган Верховної Ради України, який утворюється з числа народних депутатів України для здійснення за окремими напрямами законопроектної роботи, підготовки і попереднього розгляду питань, віднесених до повноважень Верховної Ради України, виконання контрольних функцій.

Таким чином, позивачу необхідно визначитись у позовній заяві, чи є комітет Верховної Ради України суб'єктом владних повноважень у розумінні ст.. 3 КАС України та наділений повноваженнями бути стороною у суді.

Разом з цим, відповідно до частини четвертої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України до предметної підсудності Вищого адміністративного суду України як суду першої інстанції віднесені лише справи щодо встановлення Центральною виборчою комісією результатів виборів або всеукраїнського референдуму, справи про дострокове припинення повноважень народного депутата України, а також справи щодо оскарження актів, дій чи бездіяльності Верховної Ради України, Президента України, Вищої ради юстиції, Вищої кваліфікаційної комісії суддів України.

Згідно ч. 1 ст.108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. За таких обставин, враховуючи, що виявлені недоліки перешкоджають суду вирішити питання про відкриття провадження в адміністративній справі, суддя доходить висновку, що адміністративний позов повинен бути залишений без руху, а позивачу наданий термін для усунення недоліків.

Керуючись ст.ст. 106, 108, 160 КАС України, суд, -

У Х В А Л И В:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Голови комітету з питань культури і духовності Верховної Ради України за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спорту, на стороні відповідача - Президента України про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність в строк до 15.01.15 року усунути недоліки та роз'яснити, що в іншому випадку позов буде визнаний неподаним та повернутий позивачу.

Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського окружного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя Г. В. Лебедєва