ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 грудня 2014 року
Справа № 808/8354/14
ДО/808/1147/14
м.Запоріжжя
Запорізький окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді Калашник Ю.В., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою Державної податкової інспекції у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Комунального підприємства «Архітектура і Кадастр» Краматорської міської ради про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція у м. Краматорську Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі – позивач) звернулась до суду із позовом до Комунального підприємства «Архітектура і Кадастр» Краматорської міської ради (далі - відповідач) про стягнення коштів за податковим боргом у розмірі 128 066,05 грн.
Позивач обґрунтовує свої вимоги тим, що відповідач має недоїмку перед бюджетом зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування у сумі 128 066,05 грн. Недоїмка виникла внаслідок самостійного визначення відповідачем у звітах про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацій) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування за жовтень 2013 року, грудень 2013 року, січень 2014 року, березень 2014 року, травень 2014 року, червень 2014 року, липень 2014 року, серпень 2014 року, вересень 2014 року сум зобов’язань з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
23.12.2014 представник позивача в судове засідання не з’явився, надіслав клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання також не з’явився, до суду надав клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження. Позовні вимоги визнає.
Відповідно до ч. 3 ст. 122 КАС України, особа, яка бере участь у справі має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження
Керуючись приписами ст. 41 КАС України суд розглянув справу на підставі наявних доказів, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.
Розглянувши матеріали та з’ясувавши всі обставини адміністративної справи, які мають юридичне значення для розгляду та вирішення спору по суті, дослідивши наявні у справі докази у їх сукупності, судом встановлено наступне.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців відповідача зареєстровано в якості юридичної особи Краматорським міським управлінням юстиції Донецької області 01.03.2006 за № 12701020000001533.
Так, судом встановлено, що за відповідачем рахується заборгованість з єдиного соціального внеску за кодом платежу 71010000 в розмірі 128 066,05 грн.
Позивачем було подано звіт про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсацій) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування:
- за жовтень 2013 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 11296,51 грн.;
- за грудень 2013 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 21577,69 грн.;
- за січень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 18257,11 грн.;
- за березень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 16528,27 грн.;
- за травень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 11063,93 грн.;
- за червень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 10626,81 грн.;
- за липень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 14180,31 грн.;
- за серпень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 14733,49 грн.;
- за вересень 2014 року, яким самостійно нараховано зобов’язання з єдиного внеску у сумі 14237,26 грн.;
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем було частково сплачено наявну суму заборгованості у розмірі 4435,33 грн.
Отже, загальна сума заборгованості відповідача з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування складає 132 501,38 грн. – 4435,33 грн. = 128 066,05 грн.
Вищезазначена сума грошового зобов’язання відповідачем не була сплачена.
Крім того, відповідно до Акту №3357-20 від 24.10.2014 відповідач підтвердив наявність заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у розмірі 128 066,05 грн.
У зв’язку з несплатою відповідачем самостійно визначених у звітах зобов’язань з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування позивачем складено вимоги:
- №Ю-24/1-25 від 07.07.2014 на суму 79245,84 грн., що отримана відповідачем 07.08.2014;
- №Ю-24/24-25 від 05.06.2014 на суму 68181,91 грн., що отримана відповідачем 25.06.2014;
- №Ю-24/3-25 від 31.08.2014 на суму 104856,31 грн., що отримана відповідачем 19.09.2014;
- №Ю-24/2-25 від 31.07.2014 на суму 101169,16 грн., що отримана відповідачем 27.08.2014;
- №Ю-24/4-25 від 30.09.2014 на суму 115267,66 грн., що отримана відповідачем 14.10.2014.
Надаючи оцінку вимогам позивача, суд виходить з наступного.
Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначені Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI (далі – Закон № 2464-VI).
Відповідно до ст. 1 Закону № 2464-VI єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування;
органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що формує податкову і митну політику (в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів, єдиного внеску) та забезпечує її реалізацію (центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), та його територіальні органи;
недоїмка - сума єдиного внеску, своєчасно не нарахована та/або не сплачена у строки, встановлені цим Законом, обчислена органом доходів і зборів у випадках, передбачених цим Законом.
За приписами п. 1 ст. 4 Закону № 2464-VI платниками єдиного внеску є роботодавці підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
За приписами ч. 2 ст. 6 Закону № 2464-VI платник єдиного внеску зобов'язаний, серед іншого: своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок; вести облік виплат (доходу) застрахованої особи та нарахування єдиного внеску за кожним календарним місяцем і календарним роком, зберігати такі відомості в порядку, передбаченому законодавством; допускати посадових осіб органу доходів і зборів до проведення перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску, а до проведення перевірки щодо достовірності відомостей про осіб, які підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню, та для призначення пенсій - посадових осіб органів Пенсійного фонду за наявності направлення та/або наказу про перевірку та посвідчення осіб, надавати їм передбачені законодавством документи та пояснення з питань, що виникають у процесі перевірки; подавати звітність до органу доходів і зборів за основним місцем обліку платника єдиного внеску у строки, порядку та за формою, встановленими центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування. У разі надсилання звітності поштою вона вважається поданою в день отримання відділенням поштового зв’язку від платника єдиного внеску поштового відправлення із звітністю.
Згідно ч. 5, 7, 8 Закону № 2464-VI оплата єдиного внеску здійснюється у національній валюті шляхом внесення відповідних сум єдиного внеску на рахунки органів доходів і зборів, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів для його зарахування, крім єдиного внеску, який сплачується в іноземній валюті розташованими за межами України підприємствами, установами, організаціями (у тому числі міжнародними) за працюючих у них громадян України та громадянами України, які працюють або постійно проживають за межами України, відповідно до договорів про добровільну участь у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - договір про добровільну участь).
Єдиний внесок сплачується шляхом перерахування платником безготівкових коштів з його банківського рахунку.
Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця.
За приписами ч. 1, 2, 3 ст. 25 Закону № 2464-VI рішення, прийняті органами доходів і зборів та органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
У разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею.
Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів.
Судом встановлено, що відповідач не сплачував у встановлені законом строки самостійно визначені у звітах суми зобов’язань з єдиного внеску внаслідок чого за ним утворилась недоїмка, що складає 128 066,05 грн.
Відповідно до ч. 4 ст. 25 Закону № 2464-VI орган доходів і зборів у порядку, за формою та у строки, встановлені центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти календарних днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі незгоди з розрахунком суми недоїмки платник єдиного внеску узгоджує її з органом доходів і зборів шляхом оскарження вимоги про сплату єдиного внеску в адміністративному або судовому порядку.
Орган доходів і зборів також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Судом встановлено, що у зв’язку з несплатою відповідачем самостійно визначених у звітах зобов’язань з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування позивачем складено вимоги №Ю-24/1-25 від 07.07.2014 на суму 79245,84 грн.; №Ю-24/24-25 від 05.06.2014 на суму 68181,91 грн.; №Ю-24/3-25 від 31.08.2014 на суму 104856,31 грн.; №Ю-24/2-25 від 31.07.2014 на суму 101169,16 грн.; №Ю-24/4-25 від 30.09.2014 на суму 115267,66 грн.
Зазначені вимоги були отримані відповідачем, про що свідчать позначки на корінцях вимог. Зазначені вимоги не оскаржувались відповідачем, у порядку передбаченому Законом № 2464-VI.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
Крім того, відповідно до Акту №3357-57-20 від 24.10.2014 відповідач підтвердив наявність заборгованості з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у розмірі 128 066,05 грн.
Відповідно до ч. 16 Закону № 2464-VI строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
Відповідно до п. 7 ст. 13 Закону № 2464-VI органи доходів і зборів мають право стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску.
Отже, на підставі вищезазначеного суд приходить до висновку, що оскільки грошові зобов'язання відповідачем не сплачено, суд вважає позовні вимоги правомірними та обґрунтованими.
Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, а отже з відповідача має бути стягнена сума недоїмки з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування у розмірі 128 066,05 грн..
Згідно частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 11, 17, 160, 163 КАС України,суд -
ПОСТАНОВИВ:
1. Адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з рахунків у банках, обслуговуючих Комунальне підприємство «Архітектура і Кадастр» Краматорської міської ради (код ЄДРПОУ 34215605) в рахунок погашення податкового боргу у розмірі 128 066,05 грн. (сто двадцять вісім тисяч шістдесят шість гривень 05 копійок) зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на р/р 37190201000515, код платежу 71010000, отримувач ДПІ у м. Краматорську ГУ Міндоходів у Донецькій області, код ЄДРПОУ 38696004, банк отримувача ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО 834016. Видати виконавчий лист.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України – з дня отримання такої постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Ю.В.Калашник