Постанова № 42329893, 17.01.2015, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.01.2015
Номер справи
821/4030/14
Номер документу
42329893
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

____________

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2015 р.м. ХерсонСправа № 821/4030/14 Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гомельчука С.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом прокурора Скадовського району Херсонської області в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції у Херсонській області до Ульянівської сільської ради Скадовського району Херсонської області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Прокурор Скадовського району Херсонської області (далі - прокурор) звернувся до суду з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Державної екологічної інспекції в Херсонській області (далі - екологічна інспекція) до Ульянівської сільської ради Скадовського району Херсонської області (далі - відповідач, сільрада) про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії щодо усунення порушень природоохоронного законодавства.

В обґрунтування позовних вимог прокурор посилається на те, що прокуратурою Скадовського району проведено перевірку в частині охорони земель та поводження з відходами на території Ульянівської сільської ради. За результатами перевірки виявлені порушення та факти невжиття сільською радою заходів щодо виконання вимог чинного законодавства у сфері поводження з відходами. В 2013 році екологічною інспекцією вже проводилася перевірка дотримання вимог природоохоронного законодавства в частині поводження з відходами, проте порушення не усунені. Просив визнати неправомірною бездіяльність сільської ради щодо усунення порушень природоохоронного законодавства, а саме ст.ст.21, 27, 28, 31, 32, 33 Закону України "Про відходи", та зобов'язати її усунути виявлені порушення.

Відповідач в судове засідання не прибув, просив справу розглянути без його участі. До суду надав письмові заперечення, в яких позовні вимоги не визнає, пояснюючи, що в січні 2014 року сільрадою отримано розпорядження голови райдержадміністрації про дозвіл на розробку проекту землеустрою земельної ділянки під сміттєзвалище. У лютому 2014 року замовлено виготовлення проекту землеустрою. Правовстановлюючі документи знаходяться на стадії виготовлення. Суб'єктів господарювання, які займаються вивезенням побутових відходів на території ради немає, такі відходи жителі сільради вивозять самостійно. Сільрадою проводяться певні природоохоронні заходи, зокрема, прийнята відповідна програма поводження з відходами на 2013-2017 роки, виконання якої заслуховувалося на виконкомі 18 грудня 2013 року. Схеми санітарного очищення населених пунктів сільради розроблені і погоджені з головним лікарем Скадовської держсанепідслужби. Роздільне збирання відходів не здійснюється в зв'язку з відсутністю коштів.

Державна екологічна інспекція в Херсонській області до суду свого представника не направила, хоча була повідомлена належним чином про дату, час і місце розгляду справи.

Від прокурора надійшло клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.

Відтак, суд розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, що не суперечить вимогам ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до ч.1 ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать підготовка і подання на затвердження ради проектів місцевих програм охорони довкілля, участь у підготовці загальнодержавних і регіональних програм охорони довкілля, визначення території для розміщення відходів.

Статтями 21, 27, 28, 31, 32, 33 Закону України "Про відходи" на сільські ради покладені обов'язки щодо організації збирання і видалення побутових відходів, створення полігонів для їх захоронення, організацію роздільного збирання корисних компонентів, затвердження місцевих та регіональних програм поводження з відходами та контроль за їх виконанням, вирішення питань щодо розміщення на своїй території об'єктів поводження з відходами.

Прокуратурою Скадовського району Херсонської області, на підставі постанови від 08 вересня 2014 року № 102, проведено перевірку охорони земель та поводження з відходами на території Ульянівської сільської ради Скадовського району Херсонської області. В ході перевірки встановлено, що у порушення вищезазначених вимог закону відповідачем не оформлено документи на будівництво та експлуатацію полігону твердих побутових відходів та земельну ділянку для цієї мети, не отримано спеціального паспорту на місце видалення твердих побутових відходів та не визначено виконавців послуг з перевезення побутових відходів на території сільради.

Відповідачем надано до суду розпорядження Скадовської районної державної адміністрації № 546 від 18 листопада 2013 року про надання дозволу на виготовлення проекту землеустрою, проте до теперішнього часу правовстановлюючі документи на земельну ділянку не оформлені.

Відповідно до статей 71, 86 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд оцінює докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та обєктивному досліджені.

Отже, на думку суду, відповідачем не проведено належної роботи щодо виконання на території Ульянівської сільської ради вимог природоохоронного законодавства, в тому числі законодавства про відходи, як то визначено ст.21 Закону України "Про відходи", ст.33 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

За таких умов, вимоги прокурора є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись ст. ст. 71, 86, 159, 161-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

постановив:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Визнати неправомірною бездіяльність Ульянівської сільської ради Скадовського району Херсонської області щодо неоформлення документів на будівництво та експлуатацію полігону твердих побутових відходів на території сільської ради згідно вимог чинного законодавства.

Зобов'язати відповідача вжити заходи для оформлення документів, що посвідчують право користування або володіння земельною ділянкою під розміщення полігону твердих побутових відходів на території Ульянівської сільської ради.

Зобов'язати відповідача отримати спеціальний паспорт на місце видалення відходів.

Зобов'язати відповідача провести конкурс на визначення виконавців послуги з перевезення побутових відходів на території сільради.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Гомельчук С.В.

кат. 7.1