Ухвала суду № 42312645, 15.01.2015, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.01.2015
Номер справи
279/7015/14-а
Номер документу
42312645
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Снігір В.М.

Суддя-доповідач:Кузьменко Л.В.

ПОСТАНОВА

іменем України

"15" січня 2015 р. Справа № 279/7015/14-а

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Кузьменко Л.В.

суддів: Зарудяної Л.О.

Іваненко Т.В.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області на постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "29" жовтня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області Центру поштового зв'язку №2 Житомирської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" про визнання дій неправомірними та зобов'язання здійснити перерахунок та виплату коштів ,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від 29 жовтня 2014 року адміністративний позов задоволено частково.

Визнано дії відповідача - управління праці та соціального захисту населення Коростенської міські ради щодо невиплати ОСОБА_3 у повному розмірі коштів, передбачених ст.ст. 37,39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" протиправними.

Зобов'язано управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_3 недоплачену щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісячно, та доплату до заробітної плати в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат щомісяця, передбачену ст.39 вказаного Закону України, за період з 31.03.2014 року по 16.08.2014 року, з урахуванням фактично виплачених коштів.

В задоволенні решти позову відмовлено .

В апеляційній скарзі Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області порушує питання про скасування постанови та направлення справи на новий судовий розгляд.

Також, наголошує на тому, що підстав для задоволення позовних вимог з 03.08.2014 року по 16.08.2014 року немає, оскільки відповідно до ст.6-7 Прикінцевих положень Закону України "Про державний бюджет на 2014 рік" встановлено, що у 2014 році норми положення ст.ст.37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах встановлених КМУ, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів на 2014 рік.

Перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, дослідивши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 працює в Центрі поштового зв'язку №2 Житомирської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта", віднесена до категорії громадян, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи, отримує підвищення до пенсії передбачену ст. ст. 37, 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", але у розмірах, встановлених постановами Кабінету Міністрів України.

Рішенням Конституційного Суду України від 25 січня 2012 року за № 3-рп/2012, дано тлумачення, що нормативно-правові акти Кабінету Міністрів України під час вирішення справ про соціальний захист підлягають застосуванню тоді, коли вони видані у межах його компетенції, на основі і на виконання Бюджетного кодексу України, закону про Державний бюджет України на відповідний рік та інших законів України.

Відповідно до ст. 39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" передбачено, що громадянам, які працюють на територіях радіоактивного забруднення, провадиться доплата в таких розмірах: у зоні гарантованого добровільного відселення - дві мінімальні заробітні плати. Непрацюючі пенсіонери отримують доплату до пенсії в цих же розмірах.

Закони України "Про державний бюджет на 2011 рік", "Про державний бюджет на 2012 рік" та "Про державний бюджет на 2013 рік", встановлювали обмеження щодо виплат додаткових пенсій, доплат особам, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС, та пенсії по інвалідності.

Законом України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 16 січня 2014 року № 719-VII, що набрав чинності з 1 січня 2014 року (п. 1 Прикінцевих положень Закону) такі обмеження у спірний період часу встановлені не були.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2014 року є чинними і підлягають застосуванню:

- ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", в редакції, відповідно до якої підвищення до пенсії як непрацюючим пенсіонерам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення не може бути нижчим ніж дві мінімальні заробітні плати.

- ст.37 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи", громадянам, які проживають на територіях радіоактивного забруднення, виплачується щомісячна грошова допомога у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства в зоні гарантованого добровільного відселення - 40% від мінімальної заробітної плати;

Однак, суд першої інстанції при прийнятті постанови не врахував те, що Законом України "Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" від 31 липня 2014 року Прикінцеві положення Закону України "Про Державний бюджет на 2014 рік" доповнено п. 6-7, яким установлено, що норми і положення статей 20, 21, 22, 23, 30, 31, 37, 39, 48, 50, 51, 52 та 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів бюджетів усіх рівнів, бюджету Пенсійного фонду України та бюджетів інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування на 2014 рік.

Вказані норми закону набули чинності з 03 серпня 2014 року, відтак, позивач має право на отримання коштів у розмірах, передбачені ст.39 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи" до 02 серпня 2014 року включно.

Згідно зі ст. 202 Кодексу адміністративного судочинства України, підставами для скасування постанови або ухвали суду першої інстанції та ухвалення нового рішення є порушення норм матеріального або процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи або питання.

За таких підстав апеляційна скарга підлягає задоволенню, а постанова суду першої інстанції скасуванню з прийняттям нової постанови про відмову в задоволенні позовних вимог ОСОБА_3 за період з 03 серпня 2014 року по 16 серпня 2014 року.

Інші доводи скарги не спростовують висновків суду першої інстанції і не впливають на правильність прийнятого судового рішення.

В іншій частині постанова суду першої інстанції не оскажувалась.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 202, 205, 207 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області задовольнити частково. Постанову Коростенського міськрайонного суду Житомирської області від "29" жовтня 2014 р. скасувати в частині зобов'язання управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради зробити перерахунок та виплатити ОСОБА_3 недоплачену щомісячну грошову допомогу у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та особистого підсобного господарства, передбачену ст. 37 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» в розмірі 40% мінімальної заробітної плати щомісячно, та доплату до заробітної плати в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат щомісяця, передбачену ст.39 вказаного Закону України, за період з 03.08.2014 року по 16.08.2014 року, з урахуванням фактично виплачених коштів.

Відмовити ОСОБА_3 в задоволенні позовних вимог у цій частині.

У решті постанову суду першої інстанції залишити без змін.

Постанова набирає чинності з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.

Головуючий суддя Л.В. Кузьменко

судді: Л.О. Зарудяна

Т.В. Іваненко

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачам: Управління праці та соціального захисту населення Коростенської міської ради Житомирської області вул.Кірова, 8,м.Коростень,Житомирська область,11500

4- Центр поштового зв'язку №2 Житомирської дирекції Українського державного підприємства поштового зв'язку "Укрпошта" вул. Грушевського, 9,м. Коростень,Коростенський район, Житомирська область,11500

- ,