Справа № 570/39/15-п
Номер провадження 3/570/50/2015
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 січня 2015 року м.Рівне
Cуддя Рівненського районного суду Рівненської області Красовський О.О., з участю прокурора прокуратури Рівненського району Рівненської області ОСОБА_1, розглянувши матеріали, які надійшли від Управління по боротьбі з організованою злочинністю УМВС України в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, депутата Грушвицької сільської ради Рівненського району Рівненської області,
за ст.172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
в с т а н о в и в:
ОСОБА_2, будучи депутатом Грушвицької сільської ради Рівненського району Рівненської області, згідно пп «б» п.1.ч.1.ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» - являючись субєктом відповідальності за корупційні правопорушення, порушила встановлену Законом вимогу щодо необхідності врегулювання конфлікту інтересів.
А саме, 27 лютого 2014 року в приміщенні Грушвицької сільської ради Рівненського району Рівненської області відбулось чергове засідання сесії сільської ради, на якому розглядались питання згідно раніше затвердженого регламенту. Одним із питань було затвердження технічної документації із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будівель та ведення особистого селянського господарства.
Відповідно до дотатку №2 до рішення № 350 Грушвицької сільської ради Рівненського району Рівненської області від 27 лютого 2014 року, на підставі раніше поданих заяв громадян, було затверджено список громадян яким було затверджено технічну документацію із землеустрою щодо передачі земельних ділянок у власність для обслуговування житлових будівель та ведення особистого селянського господарства на території Грушвицької сільської ради.
Разом із тим, в ході засідання сесії сільської ради депутатом Грушвицької сільської ради Рівненського району Рівненської області ОСОБА_2 не було повідомлено присутніх депутатів у письмовій чи будь-якій іншій формі про наявний конфлікт інтересів під час розгляду на сесії власної заяви щодо затвердження технічної документації із землеустрою.
Згідно вимог ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» року передбачено, що особам, зазначеним у пункті 1 та підпунктах "а", "б" пункту 2 частини першої статті 4 а це народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, зобов'язані уживати заходів щодо недопущення будь-якої можливості виникнення конфлікту інтересів та невідкладно у письмовій формі повідомляти безпосереднього керівника про наявність конфлікту інтересів.
Незважаючи на те, що ОСОБА_2 була попереджена про спеціальні обмеження, встановлені Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про службу в органах місцевого самоврядування» та «Про засади запобігання і протидії корупції», та усвідомлюючи про наявний конфлікт інтересів, не повідомила про це депутатів сесії Грушвицької сільської ради та не вжила усіх необхідних заходів, спрямованих на запобігання конфлікту інтересів, оскільки дані обставини могли вплинути на обєктивність і неупередженість при прийнятті рішення № 350 від 27.02.2014 року.
На момент вчинення даного діяння ОСОБА_2 була субєктом відповідальності за корупційні правопорушення.
Вищевказане доведено матеріалами справи та визнанням вини самою правопорушницею, що є в матеріалах справи, зокрема у письмовій заяві ОСОБА_2 про розгляд протоколу про корупційне адміністративне правопорушення за її відсутності, з якого вбачається, що вину визнає та зобов'язується в подальшому таких дій не вчиняти.
Крім показів ОСОБА_2, її вина у вчиненому правопорушенні за наведених вище обставин підтверджується сукупністю інших досліджених в судовому засіданні доказів, які не викликають сумнівів у своїй достовірності і допустимості. За таких обставин суд дійшов висновку, що в діянні особи є склад правопорушення, що передбачений ст. 172-7 КУпАП (Порушення вимог щодо повідомлення про конфлікт інтересів).
При накладенні стягнення згідно з вимогами ст. 33 КУпАП враховується характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, яка характеризується позитивно, до адмінвідповідальності притягається вперше.
При визначенні виду адміністративного стягнення враховується, що такий вид покарання, як штраф забезпечать належний вплив на подальшу поведінку особи та недопущення в подальшому вчинення подібних правопорушень.
На підставі викладеного, керуючись ст. 172-7, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_2 за вчинене адміністративне правопорушення, передбачене ст.172-7 КУпАП, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 170 грн.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави (Отримувач коштів УДКСУ у Рівненському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38012756. Банк отримувача ГУДКСУ в Рівненській області. Код банку отримувача (МФО) 833017. Рахунок отримувача 31217206700295. Код класифікації доходів бюджету 22030001) судовий збір в розмірі 36 грн. 54 коп.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Рівненської області через Рівненський районний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Красовський О.О.