Постанова № 42282525, 13.01.2015, Хаджибейський районний суд міста Одеси (до 25.04.2025 - Малиновський районний суд м. Одеси)

Дата ухвалення
13.01.2015
Номер справи
521/20568/14-п
Номер документу
42282525
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

521/20568/14-п

3/521/6772/14

ПОСТАНОВА

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.12.2014 року Малиновський районний суд міста Одеси у складі:

головуючого Жуковський С.О.

при секретарі Феслер О.С.

представника Південної митниці Міндоходів Ткаченко О.В.

розглянув у відкритому судовому засіданні у місті Одесі справу № 0684/50009/14, що надійшла 24.11. 2014 року з Південної митниці Міндоходів відносно гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) , ІНФОРМАЦІЯ_1, що мешкає: АДРЕСА_1 про порушення митних правил, передбачених ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

11.09.2014 року о 08 год. 50 хв. у зону спрощеного митного контролю міжнародного пункту пропуску «Кучурган-Первомайськ» митного поста «Роздільна» Південної митниці Міндоходів, напрямком з Молдови до України, по смузі руху «зелений коридор» в'їхав автомобіль «Toyota Seguoia», реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням громадянина України ОСОБА_4 з яким, в якості пасажира їхав його брат ОСОБА_3, які відповідно до п.п. 2,4,5 ст.366 МК України, обрали формою проходження митного контролю "Зелений коридор", який є спрощеною системою митного контролю, тобто шляхом вчинення таких дій заявили по відсутність товарів в обсягах, що підлягають оподаткуванню митними платежами або письмовому декларуванню

З метою здійснення спільного прикордонного та митного контролю, автомобіль НОМЕР_2, було переведено на смугу руху «червоний коридор».

В ході огляду багажу ОСОБА_3 було виявлено 12 (дванадцять) штук мобільних телефонів з зарядними пристроями та навушниками та 3 (три) штуки планшетів іноземного виробництва, бувші у використанні.

Згідно проведеної оцінки TOB «Експоцентр Одеса» від 11.09.2014р. №0499-іnf, загальна вартість виявлених товарів складає 29800.00 грн, неоподаткована норма становить 8355,00 грн.

Згідно ст. 268 КпАП України справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, за відсутністю цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи, і, якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи. Гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) у встановленому законом порядку був повідомлений, що розгляд вчиненого ним порушення відбудеться 16.12.2014 року о 9 годині 30 хвилин у приміщенні Малиновського районного суду міста Одеси, днак у призначений час остання до суду не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.

Згідно п.5 ст. 366 МК України, обрання каналу «зелений коридор» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Згідно п.6 ст.366 МК України громадяни, які проходять (проїжджають) через «зелений коридор», звільняються від подання письмової декларації. Звільнення від подання митної декларації не означає звільнення від обов'язкового дотримання порядку переміщення товарів через митний кордон України.

Згідно ч.1 ст.374 МК України товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 500Євро та сумарна вага яких не перевищує 50 кг, що ввозяться громадянами на митну територію України у ручній поклажі та/або у супроводжуваному багажі через інші ніж відкриті для повітряного сполучення, пункти пропуску через державний кордон України, не підлягають письмовому декларуванню та не є об'єктами оподаткування митними платежами.

Згідно ч.4 ст.374 МК України товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищують обмеження, встановлені частиною першою цієї статті, але загальна вартість яких не перевищує еквівалент 10000 Євро, підлягають письмовому декларуванню в порядку, встановленому для громадян, з поданням документів, що видаються державними органами для здійснення митного контролю та митного оформлення таких товарів, та оподатковуються ввізним митом за ставкою 10 відсотків і податком на додану вартість за ставкою, встановленою Податковим кодексом в частині, що перевищує еквівалент 500 Євро або вартість товарів, обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг. Базою оподаткування таких товарів є частина їх сумарної фактурної вартості, що перевищує еквівалент 500 Євро або вартість товарів обчислена пропорційно до ваги, що перевищує 50 кг.

Згідно ч.8 ст.374 МК України товари (крім підакцизних), сумарна фактурна вартість яких перевищують еквівалент 10000 Євро, що пересилається (переміщуються) на митну територію України в міжнародних поштових відправленнях, міжнародних експрес-відправленнях, у ручній поклажі, супроводжуваному та несупроводжуваному багажі, а також товари (крім підакцизних), незалежно від їх фактурної вартості, що переміщуються на митну територію України у вантажних відправленнях, підлягають декларуванню та митному оформленню з поданням митної декларації, передбаченої законодавством України для підприємств, а також дозволів (ліцензій), сертифікатів відповідності чи свідоцтв про визнання відповідності у випадках, установлених законодавством України для суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та оподатковуються ввізним митом та за повними ставками Митного тарифу України і податком на додану вартість за ставкою встановленою Податковим кодексом України.

У своєму поясненні ОСОБА_3 повідомив, що 11.09.2014 він слідував з Молдови до України у автомобілі «Тоуота Seguoia», реєстраційний номер НОМЕР_1, під керуванням свого брата ОСОБА_4 та мав при собі мобільні телефони та планшети. При цьому він вважав, що загальна вартість цього товару не перевищує 500Євро.

Таким чином, гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) порушив встановлений Митним кодексом України порядок проходження митного контролю у зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто перемістив через «зелений коридор» товари в обсягах, що перевищують неоподатковану норму переміщення товару через митний кордон України у зв'язку з чим, відносно нього було складено протокол про порушення митних правил № 0684/50009/14 від 11.09.2014 року, за ознаками правопорушення передбаченого ст. 471 Митного кодексу України.

Представник Південної митниці Міндоходів у суді подання підтримав та вважав, що вина гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) доведена повністю матеріалами справи.

Вислухавши думку представника Південної митниці Міндоходів та дослідивши матеріали справи, суддя вважає, що в діях гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) вбачаються ознаки складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, за кваліфікуючою ознакою: переміщення через митний кордон України особою, яка формою проходження митного контролю обрала проїзд через «зелений коридор», товарів, в обсягах, що перевищує неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

У відповідності до Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом, затверджених наказом Держмитслужби України від 18 лютого 2006 року № 137, «зелений» коридор - це зона спрощеного митного контролю, яка є частиною зони митного контролю на території (у приміщенні) аеропорту, облаштована належним технічним та інформаційним обладнанням і призначена для здійснення в спрощеному порядку митного контролю товарів, що переміщуються громадянами через митний кордон України, не підлягають обов'язковому письмовому декларуванню, а також оподаткуванню й на переміщення яких через митний кордон України не встановлено заборон або обмежень. Згідно з п.1.9 даних Правил, громадянин самостійно приймає рішення про проходження спрощеного митного контролю чи митного контролю з поданням митної декларації - „зеленим" чи „червоним" коридором. Митний контроль предметів громадян закінчується з моменту переміщення цих предметів за межі зони митного контролю - у разі обрання громадянином «зеленого» коридору; відповідальність за порушення митних правил настає для громадянина, який обрав проходження митного контролю „зеленим" коридором, - з моменту перетину громадянином білої лінії, що позначає закінчення „зеленого" коридору.

Згідно статті 366 МК України, громадянин самостійно обирає відповідний канал ("зелений коридор" або "червоний коридор") для проходження митного контролю за двоканальною системою. Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Санкцією ст. 471 МК України передбачена відповідальність за порушення порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю у вигляді накладення штрафу в розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а у разі якщо безпосередніми предметами правопорушення є товари, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, - також конфіскацію цих товарів.

Крім викладеного, вина гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) підтверджується зібраними в справі доказами, а саме: протоколом про порушення митних правил № 0684/50009/14 від 11.09.2014 року, службовою запискою, та іншими матеріалами справи.

Суддя при накладенні стягнення враховує: характер вчиненого правопорушення, ступінь вини гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3), його ставлення до вчиненого проступку, тому вважає необхідним і достатнім стягненням для останнього є штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Керуючись ст. 4 Закону України «Про судовий збір», ст. ст. 27, 33, 34, 252, 280, 283, 284 КпАП України, ст. ст. 464, 465, 483, 527, 528, 529 МК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Притягнути гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 471 МК України, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 1700 гривень.

Відповідно до вимог ст. 511 МК України, 11 вересня 2014 року у гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) для забезпечення стягнення штрафу, було вилучено 1700 гривень 00 копійок, які необхідно звернути у державний бюджет України в рахунок сплати штрафу та штраф вважати сплаченим (а.с. 7).

Стягнути з гр. Молдови ОСОБА_3 (ОСОБА_3) на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУ ДКС України в Одеській області (м. Одеса, Малиновський район), 22030001; код за ЄДРПОУ 37607526; банк отримувача ГУ ДКС України в Одеській області; МФО 828011; рахунок 31216206700007; код класифікації доходів бюджету 22030001 «Судовий збір (ДСА України, 050)», символ звітності 206; призначення платежу - судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).

Постанова суду (судді) у справі про порушення митних правил може бути оскаржена особою, стосовно якої вона винесена, представником такої особи або митним органом, який здійснював провадження у цій справі. На цю постанову також може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя Жуковський С.О.