ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 У Х В А Л А
про залишення заяви про вжиття заходів забезпечення позову без руху
13 січня 2015 року №813/7730/14
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Костецький Назар Володимирович, розглянувши заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у адміністративній справі за позовом Першого заступника прокурора м.Львова до Департаменту містобудування Львівської міської ради треті особи, що не заявляють вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання нечинним наказу,-
в с т а н о в и в :
На розгляді Львівського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовною заявою Першого заступника прокурора м.Львова до Департаменту містобудування Львівської міської ради треті особи, що не заявляють вимог на предмет спору на стороні позивача - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про визнання нечинним наказу.
12.01.2015 року за вх.№397 на адресу Львівського окружного адміністративного суду надійшло клопотання за підписом третьої особи ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову відповідно до ст.117 КАС України. Заявник просить забезпечити позов шляхом заборони здійснювати ПП «Піраміда» будь-які будівельні роботи з будівництва готелю з вбудованими приміщеннями ресторану та фізкультурно-оздоровчого центру на АДРЕСА_1.
Суд, перевіривши заяву, вважає за необхідне залишити її без руху, з огляду на наступне.
За змістом ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення позову у разі, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 статті 87 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Згідно вимог ч.3 ст. 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про судовий збір» за подання до адміністративного суду заяви про забезпечення позову сплачується судовий збір 0,1 розміру мінімальної заробітної плати.
Пільги щодо сплати судового збору встановлюються ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Перевіривши заяву, суд встановив, що заявником не сплачений судовий збір за подання до суду заяви про забезпечення позову, як того вимагає Закон України «Про судовий збір», та не зазначено підстав для звільнення від сплати судового збору із наданням підтверджуючих документів. Крім цього заявником не зазначено передбачених законом підстав для звернення з вказаним клопотанням.
Інформацію про платіжні реквізити для перерахування судового збору до Львівського окружного адміністративного суду можна довідатися, зокрема, на офіційному веб-порталі «Судова влада України» (http://court.gov.uа), в розділі «реквізити для сплати судового збору». Такими реквізитами є: отримувач коштів: УДКСУ у Залізничному районі м. Львова; код отримувача: 38007594; банк отримувача: ГУ ДКСУ у Львівській області; код банку отримувача (МФО): 825014; рахунок отримувача: 31217206784003, код класифікації доходів бюджету: 22030001, призначення платежу: судовий збір, за позовом (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Львівський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ (суду, де розглядається справа). На згаданому вище порталі є також можливість розрахувати та сформувати квитанцію для сплати судового збору.
Оскільки пряма норма, яка регулює порядок залишення клопотання про забезпечення позову без руху в Кодексі адміністративного судочинства України відсутня, суд у відповідності до п.7 ст.9 КАС України застосовує аналогію закону та зазначає наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність документу про сплату судового збору у визначеному розмірі, або клопотання про звільнення від сплати такого із наданням підтверджуючих документів, суд дійшов висновку про необхідність залишення без руху заяви про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст.106, 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
у х в а л и в :
1. Заяву ОСОБА_1 про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову - залишити без руху.
2. Позивачу надати строк до 23.01.2015 року для усунення зазначених в мотивувальній частині ухвали недоліків, шляхом надіслання на адресу суду квитанції про сплату судового збору у розмірі передбаченому ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
3. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, встановленому ст.254 КАС України.
Суддя Костецький Н.В.