ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ВІДСТРОЧЕННЯ СПЛАТИ СУДОВОГО ЗБОРУ
18 грудня 2014 року
Справа № 808/8603/14
провадження
м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Матяш О.В., розглянувши клопотання Дніпровського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про звільнення від сплати судового збору,
ВСТАНОВИВ:
02.12.2014 Дніпровське теруправління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернулося до суду із позовом до ЗАТ «Запоріжжя-Млин» про стягнення штрафу й клопотанням про звільнення від сплати судового збору у зв’язку з тим, що Дніпровське теруправління повністю фінансується з державного бюджету, проте, відповідно до ст. 5 Закону України «Про судовий збір», їх не звільнено від сплати судового збору. Згідно з постановою КМУ «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» №65 від 01.03.2014, здійснення таких витрат як сплата судового збору не відноситься до платежів першочергового порядку; у його кошторисі на 2014 рік заплановані кошти на сплату судового збору у сумі 1170 гривень.Дані витрати віднесені до складу КЕКВ 5000 «Інші видатки», проте станом на 30.10.2014 недофінансування цього пункту складає 11090 гривень. На теперішній час управління має кредиторську заборгованість поточного та минулого років по видатках на утримання теруправління по КЕКВ 5000 у сумі 17000 гривень.
Дослідивши матеріали позову та клопотання, суддя вважає, що клопотання необхідно задовольнити частково - сплату судового збору відстрочити до розгляду справи по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України, «суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк». Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 КАС України, принципом здійснення правосуддя в адміністративних судах є рівність усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.
Згідно зі ст. 10 КАС України, «усі учасники адміністративного процесу є рівними перед законом і судом. Не може бути привілеїв чи обмежень прав учасників адміністративного процесу за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками». Таким чином, звільнення позивача від сплати судового збору не урівнює учасників процесу у даній справі.
Оскільки клопотання не є обґрунтованим в частині незадовільного майнового стану - позивачем не надано доказів на підтвердження цього, тому суддя не вбачає підстав для задоволення клопотання в частині звільнення позивача від сплати судового збору. Суд вважає, що сплату судового збору слід відстрочити до вирішення спору по суті.
Керуючись ст. ст. 88, 160 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
клопотання задовольнити частково.
Відстрочити Дніпровському територіальному управлінню Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку сплату судового збору до винесення судового рішення у даній справі.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя О.В. Матяш