ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
12 січня 2015 року № 813/25/15
Суддя Львівського окружного адміністративного суду Ланкевич А.З. перевіривши матеріали позовної заяви Львівського комунального підприємства «Львівський ліхтар» до Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови,-
в с т а н о в и в :
Львівським окружним адміністративним судом отримано позовну заяву, в якій позивач просить визнати протиправною та скасувати постанову Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції №44400341 від 13.08.2014 року про відкриття виконавчого провадження.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі -КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Згідно з ч. 1 ст. 99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби передбачено у статті 181 КАС України, відповідно до частини першої якої учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Згідно з частиною другою статті 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Судячи із вимог позовної заяви, позивач оскаржує постанову державного виконавця від 13 серпня 2014 року про відкриття виконавчого провадження з виконання вимоги про сплату боргу №Ю-14 від 23.06.2014 року, яку видало управління Пенсійного Фонду України у Франківському районі м. Львова. Відповідно до наведених вище норм закону, для звернення до суду з такою позовною заявою встановлено десятиденний строк, який обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
З даною позовною заявою позивач звернувся до суду 31.12.2014 року (дата, проставлена штампом органу поштового зв’язку на поштовому конверті, у якому позовна заява надійшла до суду), тобто більш, ніж через чотири місяці після винесення спірної постанови державного виконавця від 13.08.2014 року. Про причини такого тривалого зволікання зі зверненням до суду, зокрема про те, коли позивачу стало відомо про прийняту державним виконавцем постанову від 13.08.2014 року №44400341, у позовній заяві не зазначено. З долучених до позовної заяви документів також немає можливості встановити причини пропуску позивачем десятиденного строку на звернення до суду.
Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Беручи до уваги наведені вище обставини, суд вважає, що в даному випадку немає достатніх і обґрунтованих підстав для визнання поважними причини пропуску позивачем десятиденного строку звернення до суду, відтак позовну заяву ЛКП «Львівських ліхтар» слід залишити без розгляду.
Разом з тим суд роз’яснює позивачу, що особа, позовна заява якої залишена без розгляду, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду, має право звернутися до адміністративного суду в загальному порядку. В даному випадку позивачу при повторному зверненні до суду з таким позовом слід також обґрунтувати та документально підтвердити поважність причин пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до п.4 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі залишення заяви або скарги без розгляду (крім випадків, якщо такі заяви або скарги залишені без розгляду у зв'язку з повторним неприбуттям позивача або за його клопотанням).
Відповідно до ч. 1 ст. 98 КАС України суд вирішує питання щодо судових витрат у постанові суду або ухвалою.
Таким чином, судовий збір в сумі 73,08 грн., сплачений позивачем за подання цього позову відповідно до платіжного доручення №2142 від 17.12.2014 року, підлягає поверненню позивачу.
Керуючись ст.ст. 98, 99, 100, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-
у х в а л и в :
Позовну заяву Львівського комунального підприємства «Львівський ліхтар» до Франківського відділу державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції про скасування постанови – залишити без розгляду.
Стягнути з Державного бюджету України на користь Львівського комунального підприємства «Львівський ліхтар» (м. Львів, вул. Коновальця, 27; код ЄДРПОУ 20807029) судовий збір в сумі 73 (сімдесят три) гривні 08 копійок.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала не набрала законної сили.
На ухвалу подається апеляційна скарга протягом п'яти днів з дня отримання її копії до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ланкевич А.З.