ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
19 грудня 2014 р. 804/20751/14
Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Юрков Е.О., перевіривши матеріали позовної заяви Громадської організації «Незалежна правозахисна громадська організація «Право на захист», яка виступає в інтересах члена своєї громадської організації ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії, -
в с т а н о в и в:
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Громадської організації «Незалежна правозахисна громадська організація «Право на захист», яка виступає в інтересах члена своєї громадської організації ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України з вимогами:
- визнати бездіяльність Кабінету Міністрів України, яка виразилася у повному не забезпеченні приведення органом виконавчої влади, якому делеговані повноваження - директору Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради ОСОБА_2 та підпорядкованим ним комунальним закладом «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради - їх нормативно-правових актів у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації» - неправомірною;
- зобов'язати Кабінет Міністрів України вчинити певну дію ( ч.1 п.4 підпункту 5 ст. 105 КАС України), не вчинену останнім дію, а саме: забезпечити приведення нормативно - правових актів Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради - у відповідність із законом України «Про доступ до публічної інформації»;
- зобов'язати Кабінет Міністрів України з дня набрання рішення суду законної сили : вчинити певну дію, а саме в межах ст.19 Конституції України віддячити письмовою подякою директора Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради ОСОБА_2 та головного лікаря Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради ОСОБА_3 за створення підстав для подання цього адміністративно позову, а копію письмової подяки ,яка вже створена та задокументована розпорядником інформації на носіях - направити письмово в 5-ти денний строк у відповідності до вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» на адресу : ГО НПГО «Право на Захист» проспект Героїв б. 20, кв. 114 , м. Дніпропетровськ, 49100;
- зобов'язати Кабінет Міністрів України відповідно до ч.1 ст. 267 Кодексу адміністративного судочинства України подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Відповідно до п.3 ч.1 ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Судом встановлено, що позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.
Пунктом 4 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Відповідно до ч.2 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається із поданого позову, позивачем не конкретизовано які саме нормативно-правові акти та їх положення Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради не приведено у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації», також не зазначено про наявні суперечності між нормативно-правовими актами Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради та Законом України «Про доступ до публічної інформації».
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом подання до суду уточненого адміністративного позову із зазначенням конкретних нормативно-правових актів та, в разі наявності, окремих їх положень Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради які необхідно привести у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та зазначити яким саме чином Кабінет Міністрів України повинен забезпечити приведення нормативно-правових актів Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
Відповідно до ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 106-108, 165, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
у х в а л и в:
Позовну заяву Громадської організації «Незалежна правозахисна громадська організація «Право на захист», яка виступає в інтересах члена своєї громадської організації ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Встановити позивачу строк до 12 січня 2015 р. для усунення недоліків, а саме: позивачу необхідно надати уточнений адміністративний позов для суду та відповідача із зазначенням конкретних нормативно-правових актів та окремих їх положень Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради які необхідно привести у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації» та зазначити яким саме чином Кабінет Міністрів України повинен забезпечити приведення нормативно-правових актів Департаменту охорони здоров'я Дніпропетровської міської ради та підпорядкованого ним Комунального Закладу «Центр первинної медико-санітарної допомоги № 11» Дніпропетровської міської ради у відповідність до Закону України «Про доступ до публічної інформації».
В разі невиконання ухвали і не усунення недоліків до вказаного строку позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута особі, яка подала позов.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд в порядку та в строки, встановленні статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя (підпис) Е.О. Юрков