Постанова № 42259713, 14.10.2014, Дніпровський районний суд міста Запоріжжя (до 25.04.2025 - Ленінський районний суд м. Запоріжжя)

Дата ухвалення
14.10.2014
Номер справи
334/6182/14-а
Номер документу
42259713
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Дата документу 14.10.2014

Справа № 334/6182/14-а

Провадження № 2-а/334/215/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 жовтня 2014 року Ленінський районний суд м. Запоріжжя

у складі : головуючого - судді Лихосенко М.О.,

при секретарі Череп М.О.,

розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Запоріжжі справу за адміністративним позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району до ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплачену допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

в с т а н о в и в :

УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району звернулось в суд з адміністративним позовом до ОСОБА_1 про відшкодування надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в розмірі 8 грн. 70 коп.

В позові зазначено, що 20.12.2011р. ОСОБА_1 звернулась до УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району із заявою про призначена їй державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний, на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 та додала відповідні документи.

Рішенням про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 27.12.2011 відповідачу була призначена державна допомога на період з 01.12.2011р. по 31.05.2012р.

29.05.2012р. ОСОБА_1 повторно звернулась до УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району із заявою про призначення їй державної допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний.

Рішенням про призначення допомоги сім`ям з дітьми від 01.06.2012р відповідачу була призначена державна допомога на період з 01.05.2012р. по 31.10.2012р.

За результатами перевірки справи гр. ОСОБА_1 виявлено, що відповідач в період отримання державної допомоги надала недостовірні відомості про доходи у вигляді виплат по акції, нараховані ПАТ КБ "ПриватБанк" у 4 кварталі 2011р. на суму 23,53 грн., що підтверджується актом ДПІ у Хортицькому районі від 31.07.2014р. № 4 про передачу інформації та листом ПАТ КБ "ПриватБанк" від 24.12.2013р. № 20.1.0.0.0/7-20131218/293.

Факт надміру виплачених ОСОБА_1 бюджетних коштів у вигляді державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відображений у акті проведення перевірки правильності та повноти інформації, що надається заявниками для призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (з урахуванням доходів) від 27.01.2014р., який складено державним соціальним інспектором управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району. Розрахунок надміру виплачених коштів доданий до акту.

Фактично за заявою від 20.12.2011р. допомога виплачувалася з 01.12.2011р. по 30.04.2012р.

Фактично за заявою від 29.05.2012р. допомога виплачувалася з 01.05.2012р. по 30.09.2012р. Сума надміру перерахованих коштів за період з 01.12.2011р. по 30.04.2012р., з 01.05.2012р. по 30.09.2012р. складає 8 грн. 70 коп. (4,35 + 4,35).

З метою повернення надміру виплачених бюджетних коштів ОСОБА_1 було надіслано повідомлення від 27.01.2014р. № 01-05/0511 про необхідність повернення надміру виплаченої державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку в сумі 8 грн. 70 коп.

Відповідач погодилася повернути кошти в добровільному порядку, повідомивши свій намір у телефонній розмові 09.06.2014р. Крім того, 11.06.2014р. відповідач була на співбесіді в УПСЗН, що підтверджується журналом особистого прийому спеціалістами відділу державних соціальних інспекторів, запис № 48.

До теперішнього часу відповідач не повернула надміру виплачені бюджетні кошти.

Просить стягнути з ОСОБА_1 на користь УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району надміру виплачені бюджетні кошти у вигляді допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного вікув розмірі 8 грн. 70 коп. та покласти на неї судові витрати, пов`язані з розглядом справи.

В судовому засіданні представник позивача - Шульц В.В. надала пояснення по суті позову та просила задовольнити їх в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена неодноразово.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Статтею 17 КАС України визначено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних та юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності

Згідно ст. 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні цсі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб»єктами власних повноважень , з приводу обчислення, призначення, перерахунку, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов»язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, допомоги, пільг..

Відповідно до ст.71 ч.1 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.

Судом встановлено, що в УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району перебуває на обліку ОСОБА_1 щодо призначення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі, що перевищує мінімальний, на дитину ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1

У заяві на призначення допомоги відповідач взяла на себе зобов`язання повідомити про всі обставини, що впливають на призначення державної соціальної допомоги, ставила свій підпис і усвідомлювала, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім`ї, пов`язаною з наданням допомоги, уповноваженими особами УПСЗН.

Згідно рішення про призначення державної допомоги сім`ям з дітьми від 27.12.2011р. відповідачу призначена державна допомога на період з 01.12.2011р. по 31.05.2012р.

Згідно рішення про призначення державної допомоги сім`ям з дітьми від 01.06.2012р. відповідачу призначена державна допомога на період з 01.05.2012р. по 31.10.2012р.

При зверненні до УПСЗН відповідач особисто поставила свій підпис на заяві і таким чином погодилась з Порядком надання державної допомоги та умовами при яких виплата вказаної допомоги припиняється, одночасно вона надала згоду про отримання інформації відносно себе, та членів своєї родини, пов`язаної із наданням допомоги, уповноваженими особами Управляння.

Відповідно до ст. 15 Закону України "Про державну допомогу сім`ям з дітьми" та п. 22 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751 допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується у розмірі, що дорівнює різниці між 100 відсотками прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім`ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менш як 130 грн. Для призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, подається в установленому порядку довідка про склад сім`ї та декларація про доходи та майновий стан (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім`ї).

Згідно ст. 19 Порядку виплата допомоги в розмірі, що перевищує мінімальний, здійснюється протягом шести календарних місяців. Якщо особа, якій призначена допомога, після закінчення зазначеного строку не підтвердила право на призначення допомоги у розмірі, що перевищує мінімальний, допомога виплачується у мінімальному розмірі.

При перевірці справи гр. ОСОБА_1 було виявлено, що в період отримання державної допомоги відповідач надала недостовірні відомості про доходи у вигляді виплат по акції, нараховані ПАТ КБ "ПриватБанк" у 4 кварталі 2011р. на суму 23,53 грн., що підтверджується актом ДПІ у Хортицькому районі від 31.07.2014р. № 4 про передачу інформації та листом ПАТ КБ "ПриватБанк" від 24.12.2013р. № 20.1.0.0.0/7-20131218/293.

Відповідно до п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, особи, яким виплачується державна допомога сім`ям з дітьми, зобов`язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім`ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).

Суми державної допомоги сім`ям з дітьми, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, які впливають на призначення і виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно із законом.

Відповідач повинна була повернути вищевказану надміру виплачену державну допомогу за періоди : з 01.12.2011р. по 30.04.2012р. та з 01.05.2012р. по 30.09.2012р. в розмірі 8 грн. 70 коп. (4,35 + 4,35).

Відповідач в добровільному порядку кошти не повернула та не спростувала вказані в позовній заяві обставини.

Зазначеними діями відповідача порушені вимоги чинного законодавства України, що перешкоджає проведенню державної політики в частині розподілення бюджетних коштів для виплати державної допомоги сім`ям з дітьми і не сприяє ефективному проведенню державної соціальної політики в напрямку захисту населення та завдає шкоди державі.

Надміру перераховані кошти державної допомоги в розмірі 8 грн. 70 коп. підлягають стягненню з відповідача на користь держави в особі УПСЗН Запорізької міської ради по Хортицькому району.

Оскільки позивача звільнено від сплати судового збору на підставі ст. 5 п. 20 Закону України «Про судовий збір», то він підлягає стягненню з відповідача на користь держави в сумі 1827 грн. 00 коп.

Керуючись ст.ст. 2, 6, 18, 70 -71, 100, 102, 122, 138, 158 -163 КАС України, п.18, 22, 23, 46, 49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім`ям з дітьми, затвердженого постановою КМУ № 1751 від 27.12.2001р., Закону України № 2811 від 21.11.1992р. "Про державну допомогу сім`ям з дітьми", ст. 5 п.20 Закону України "Про судовий збір", суд -

п о с т а н о в и в :

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави в особі Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Хортицькому району надміру виплачені бюджетні кошти в розмірі 8 (вісім) грн. 70 коп.

Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 на користь держави судовий збір в сумі 1827 грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів.

Суддя: Лихосенко М. О.