ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
15 листопада 2011 р. № 2а-4831/11/1370
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Брильовського Р.М.,
при секретарі Падляк О.І.
за участю:
представника позивача -Закоморного В.В
представника відповідача -Карпина В.Я.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Львові справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Західно-Українська енергетична компанія" до ДПІ у Залізничному районі м. Львова про скасування податкового повідомлення-рішення, -
Встановив:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Західно-Українська енергетична компанія" звернулось до суду з адміністративним позовом до ДПІ у Залізничному районі м. Львова та, з врахуванням уточнень до позовних вимог, просить суд скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 07.04.2011 р. №0001092302/0/12649.
Позовні вимоги позивач мотивує тим, що ДПІ у Залізничному районі м. Львова винесено рішення від 08.04.2011 р. №12733 про застосування адміністративного арешту майна та податкове повідомлення-рішення від 07.04.2011 р. №0001092302/0/12649.
На підставі вказаного рішення в про застосування адміністративного арешту відповідачем застосовано умовний адміністративний арешт майна позивача згідно п. 94.2 ст. 94 Податкового кодексу України, а саме "відмова від проведення позапланової виїзної перевірки ТзОВ "Західно-Українська енергетична компанія" (код ЄДРПОУ 36461945) внаслідок ненадання документів, необхідних для перевірки.
Вказаним податковим повідомленням-рішенням до позивача застосовано штрафні санкції в розмірі 510,00 грн. згідно п. 54.3.2. п. 54.3 ст. 54 ПК України на підставі акту про ненадання документів до проведення перевірки від 06.04.2011 р. №122/23-2/36461945.
Позивач вважає рішення про застосування адміністративного арешту та податкове повідомлення-рішення необґрунтованими та незаконними, оскільки відповідно до п. 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 ПК України арешт майна може бути застосовано, якщо з'ясовується одна з таких обставин, а саме платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб органу державної податкової служби.
Позивач стверджує, що всі документи та пояснення на обов'язкові запити позивачем надавались відповідачу вчасно (в рішенні не конкретизовано на які саме запити позивач не надав вчасно відповіді на думку відповідача), представники відповідача до позивача на перевірку не з'являлись, акт про ненадання документів до проведення перевірки від 06.04.2011 р. №122/23-2/36461945 позивачу відповідачем для ознайомлення не надавався.
Позивач просить суд позов задовольнити та скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 07.04.2011 р. №0001092302/0/12649.
Представник позивача в судовому засіданні просить позов задовольнити з наведених підстав.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову, посилаючись на те, що позивачем не було надано пояснень та їх документальних підтверджень на запити позивача від 21.03.2011 року № 10245/10/23-2 та від 23.03.2011 року № 10636/10/23-2. В результаті цього позивачем, на виконання наказу начальника ДПІ в Залізничному районі м. Львова від 05.04.2011 року № 379, було видано направлення від 06.04.2011 року № 316 та № 317 на проведення позапланової виїзної перевірки ТзОВ "Західно-українська енергетична компанія". Керівник суб'єкта господарювання відмовився отримати під розписку направлення на перевірку, не допустив працівників інспекції до проведення позапланової виїзної перевірки, необхідних для проведення перевірки документів не надав. Тому 08.04.2011 року ДПІ в Залізничному районі м. Львова було прийнято рішення № 12733 про застосування адміністративного арешту майна платника податків відповідно до норм п. 94.2 ст. 94 ПК України.
Крім того, у зв'язку з порушенням позивачем вимог п.п.54.3.2 п.54.3 ст.54 ПК України, відповідно до п. 123.1 ст.123 ПК України та на підставі акту про ненадання документів до проведення перевірки від 06.04.2011 р. №122/23-2/36461945, ДПІ у Залізничному районі м. Львова прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.04.2011 р. №0001092302/0/12649, яким застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 510 грн.
Представник відповідача просить відмовити в задоволенні позову.
Заслухавши доводи представників сторін, з'ясувавши обставини, на які сторони посилаються як на підставу своїх вимог і заперечень та дослідивши докази, якими вони обґрунтовуються, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.
Матеріали справи свідчать, що ДПІ у Залізничному районі м. Львова звернулась до Львівського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТзОВ "Західно-Українська енергетична компанія" про арешт коштів на рахунку платника податків (справа №2а-4236/11/1370).
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2011 р. у справі №2а-4236/11/1370 було відмовлено в задоволенні позову ДПІ у Залізничному районі м. Львова.
Як вбачається із вказаної постанови, судом досліджувались питання правомірності накладення арешту коштів та представлені сторонами докази. Суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, дійшов до висновку, що ТзОВ "Західно-Українська енергетична компанія" повинне було надати запитувану податковим органом інформацію до 06.04.2011 року включно. Що і було зроблено та підтверджено матеріалами справи №2а-4236/11/1370. Натомість, позивачем було передчасно прийнято наказ №379 про проведення позапланової перевірки ТзОВ "Західно-українська енергетична компанія", оскільки такий був прийнятий до закінчення передбачених законодавцем 10 робочих днів для надання пояснення та їх документальні підтвердження на письмовий запит органу державної податкової служби.
Суд також дав відповідну правову оцінку акту про неможливість проведення позапланової перевірки відповідача № 120/23-2 від 06.04.2011 року та акту про ненадання документів до проведення перевірки ТзОВ "Західно-українська енергетична компанія" № 122/23-2 від 06.04.2011 року. Вказані документи були складені не за місцем знаходження ТзОВ "Західно-українська енергетична компанія", а в приміщенні ДПІ в Залізничному районі м. Львова, що вбачається із тексту самих актів. Крім того, акти підписані сторонніми особами, що не мали направлення на перевірку ТзОВ "Західно-українська енергетична компанія" і, відповідно, не виходили за місцем проведення перевірки підприємства. Відтак, судом було встановлено відсутність обставин, за яких здійснюється документальна позапланова виїзна перевірка і відсутність законних підстав для допуску посадових осіб ДПІ в Залізничному районі м. Львова до її проведення.
Згідно матеріалів справи, Львівським апеляційним адміністративним судом була розглянута апеляційна скарга ДПІ у Залізничному районі м. Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25 травня 2011 року у справі за позовом Державної податкової інспекції у Залізничному районі м. Львова до товариства з обмеженою відповідальністю "Західно-українська енергетична компанія" про арешт коштів на рахунках платника податків (справа №2а-4236/11/1370) .
Ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2011 р. №50222/11/9104 апеляційну скаргу ДПІ у Залізничному районі м. Львова залишено без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2011 р. залишено без змін.
Суд апеляційної інстанції дійшов до висновку, що судом першої інстанції повно і об'єктивно встановлено обставини, що мають значення для справи, висновки суду відповідають обставинам справи, постанова суду від 25.05.2011 року є достатньо обґрунтованою, прийнята у відповідності до норм матеріального і процесуального права.
Стаття 19 Конституції України встановлює, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти на підстава, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Частиною 1 ст. 72 КАС України передбачено, що обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Як вбачається із матеріалів справи, постанова Львівського окружного адміністративного суду від 25.05.2011 року та ухвала Львівського апеляційного адміністративного суду від 30.09.2011 р. набрали законної сили.
Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що позов підлягає до задоволення.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати належить стягнути з Державного бюджету України на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 2, 4, 7-14, 23, 69, 70, 71, 86, 160-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,-
Постановив:
Позов задовольнити.
Скасувати податкове повідомлення-рішення ДПІ у Залізничному районі м. Львова від 07.04.2011 р. №0001092302/0/12649.
Стягнути з державного бюджету на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Західно-Українська енергетична компанія" 3,40 грн. судового збору.
Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
повний текст постанови виготовлено 21.11.2011 р.
Суддя Брильовський Р.М.