ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
30 грудня 2014 року м. Київ № 826/20641/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва – Шулежко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви Фонду гарантування вкладів фізичних осіб до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві про визнання неправомірними дій, скасування постанов, зобов’язання вчинити дії,
В С Т А Н О В И В:
З позовом до Окружного адміністративного суду міста Києва звернувся Фонд гарантування вкладів фізичних осіб до відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві про визнання неправомірними дій, скасування постанови від 15.12.2014 р. ВП №45496951 про стягнення з боржника виконавчого збору, постанови від 15.12.2014 р. ВП №45496951 про накладення штрафу, зобов’язання вчинити дії.
Водночас, в позовній заяві позивач просить забезпечити позов шляхом зупинення виконавчого провадження до вирішення спору по суті.
Відповідно до ч. 1 ст. 118 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
Розглянувши клопотання позивача про забезпечення позову, дослідивши матеріали, додані до позовної заяви, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно з ч. 1 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидним є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень.
Тобто, для вжиття заходів забезпечення позову повинні існувати реальні обставини наведені у вищезазначеній нормі.
Згідно ч. 3 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.
Зокрема, заходами забезпечення адміністративного позову є зупинення дії рішення суб'єкту владних повноважень, що оскаржується (ч.3 ст.117 КАС України) та заборона вчиняти певні дії (ч. 4 ст. 117 КАС України).
Позивач, обґрунтовуючи клопотання, зазначив, що невжиття заходів забезпечення позову може призвести до прийняття відповідачем рішень щодо застосування примусових заходів стягнення, що, в свою чергу, призведе до унеможливлення здійснення Фондом гарантування вкладів фізичних осіб, покладених на нього законодавством функцій.
Суд зазначає, що обов'язковою умовою застосування заходів забезпечення позову є наявність хоча б однієї з таких обставин: очевидність небезпеки заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі; доведення позивачем того, що захист його прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат; очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Однак позивач, заявляючи клопотання про забезпечення позову, не навів обставин та не надав суду доказів, що свідчать про очевидність ознак протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно з частинами 3, 4 ст. 117 Кодексу адміністративного судочинства України, суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються, та заборонити вчиняти певні дії.
Вжиття ж заходів забезпечення позову у запропонований позивачем спосіб є неможливим, оскільки позивач фактично просить зупинити виконавче провадження, однак порядок і підстави зупинення виконавчого провадження передбачені статтями 37 - 39 Закону України «Про виконавче провадження» і відповідно до цих норм суд не має повноважень зупиняти виконавче провадження.
За таких обставин, суд приходить до висновку про необґрунтованість заяви про забезпечення позову та відсутність підстав для її задоволення.
Керуючись ст.ст. 117, 118, 160, 165 КАС України, суд,
У Х В А Л И В:
У задоволенні заяви Фонду гарантування вкладів фізичних осіб про забезпечення адміністративного позову - відмовити.
Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.П. Шулежко