760/20206/14-а
2-а-766/14
У Х В А Л А
23 вересня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кицюк В.С., дослідивши позовну заяву ОСОБА_1, подану в інтересах ОСОБА_2, до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в м. Києві про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
18.09.2014 ОСОБА_1 в інтересах ОСОБА_2 звернувся до Солом`янського районного суду м. Києва з адміністративним позовом до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в м. Києві про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження.
22.09.2014 після автоматичного розподілу справи згідно Положенню про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року № 30 із змінами, і формування відповідного реєстру згідно Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 року № 173, матеріали позовної заяви були передані головуючому судді.
Дослідивши матеріали вищезазначеної позовної заяви, приходжу до наступного висновку.
Статтею 106 КАС України передбачені імперативні вимоги, яким повинна відповідати позовна заява при зверненні до суду адміністративної юрисдикції. Проте всупереч ч. 3 ст. 106 КАС України позивач при зверненні до суду їх не дотримався. Так, до позовної заяви не долучений документ, що підтверджує сплату судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір. Підстави, за якими особи звільняються від сплати судового збору за подачу позову або заяви, зазначені у ч.1 ст. 5 цього Закону.
Як вбачається з позовної заяви позивачем заявлено вимогу немайнового характеру, за яку відповідно до Закону України «Про судовий збір» справляється судовий збір у розмірі - 73 грн. 08 коп.
Вказані кошти повинні бути сплачені на наступні реквізити
- за сплату судового збору: УДКСУ у Солом'янському районі
Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812
Банк отримувача ГУ ДКУ у м. Києві
Код банку отримувача (МФО) 82 00 19
Рахунок отримувача 312 122 067 000 10
Код класифікації доходів бюджету 220 300 01
Призначення платежу Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом'янський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02896762 (суду, де розглядається справа)
Дотримання вимог ст. 106 КАС України та Закону України «Про судовий збір» при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом в тому числі і для суду на предмет перевірки позову і долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження і призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього ж Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Якщо ж позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає всі вимоги, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
Також в разі надання позивачем заяви про усунення зазначених вище недоліків суд пропонує останньому визначитися із особою, до якої адресовані вимоги за позовом. Як зазначає Вищий адміністративний суд України в п. 11 постанови від 13.12.2010 за №3 «Про практику застосування адміністративними судами законодавства у справах із приводу оскарження рішень, дій чи бездіяльності державної виконавчої служби» відділи примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в м. Києві не визначені Законом України «Про державну виконавчу службу» як самостійні органи державної виконавчої служби, що виключає можливість їхньої участі як відповідачів у справах вищезазначених категорій.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 108 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1, подану в інтересах ОСОБА_2, до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції в м. Києві про визнання незаконною та скасування постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних судом недоліків, який не може перевищувати 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
В разі не усунення вказаних недоліків, дана заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена до апеляційного суду через Солом`янський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя