Дата документу 18.12.2014
Справа № 517/953/14-ц
н/п2/517/325/2014
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 грудня 2014 року смт. Фрунзівка
Фрунзівський районний суд Одеської області в складі:
головуючого судді Гончар І.В.
при секретареві Заболотній Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт. Фрунзівка Одеської області цивільну справу за позовом Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманих коштів, суд -
В С Т А Н О В И В:
Позивач Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області звернулось до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 незаконно отримані кошти у сумі 2 267,30 гривень.
Позовні вимоги обґрунтовує тим, що 12 липня 2012 року до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області з заявою про призначення державної допомоги малозабезпеченій сім'ї звернулась ОСОБА_2 Разом із зазначеною заявою відповідач надала пакет документів, які необхідні для призначення державної допомоги, а саме: декларацію в якій задекларувала відсутність доходів та довідку про те, що в її приватній власності немає земельної ділянки.
За результатами розгляду наданих документів ОСОБА_2 була призначена державна соціальна допомога в розмірі 792, 54 гривень за період з 01 липня 2012 року по 30 вересня 2012 року, 803,84 гривень за період з 01 жовтня 2012 року по 30 листопада 2012 року, 827,28 за період з 01 грудня 2012 року по 31 грудня 2012 року. Сума допомоги за період з липня по листопад 2012 року отримана відповідачем складає 3 985, 30 гривень.
З грудня 2012 року виплата державної допомоги ОСОБА_2 була призупинена в зв'язку з виявленням неправдивих даних про доходи останньої.
При наступному зверненні відповідачки до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області вона задекларувала пенсію, яку отримувала до травня 2012 року, в зв'язку з втратою годувальника. Також при співбесіді з відповідачем було встановлено, що вона навчалась в Лиманському професійному аграрному ліцеї та в період з 01 січня 2012 року по 31 травня 2012 року отримувала стипендію. Крім цього, при зверненні 19 червня 2013 року, ОСОБА_2 надала довідку про наявність земельної ділянки площею 2,0 га, а через рік при зверненні 11 червня 2014 року, надала державний акт на право приватної власності на зазначену земельну ділянку, який був виданий на її ім'я 15 січня 2004 року.
Відповідач неодноразово надавала згоду про повернення незаконно отриманих коштів, що підтверджують її заяви. Сума яку вона до цього часу повернула складає 1718 гривень, зазначене підтверджується платіжними документами. Однак, останнє повернення незаконно отриманих коштів було в червні 2014 року. На повідомлення позивача про повернення ще 2 267,30 грн., відповідач не звертає уваги.
В зв'язку з чим, позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить стягнути з відповідача ОСОБА_2 незаконно отримані кошти у сумі 2 267,30 гривень.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримує та просить їх задовольнити в повному обсязі.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі та не заперечує проти їх задоволення.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 12 липня 2012 року до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області з заявою про призначення державної допомоги малозабезпеченій сім'ї звернулась ОСОБА_2 Разом із зазначеною заявою відповідач надала пакет документів, які необхідні для призначення державної допомоги, а саме: декларацію в якій задекларувала відсутність доходів та довідку про те, що в її приватній власності немає земельної ділянки.
Згідно рішення Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області від 13 липня 2012 року, ОСОБА_2 була призначена державна соціальна допомога в розмірі 792, 54 гривень за період з 01 липня 2012 року по 30 вересня 2012 року, 803,84 гривень за період з 01 жовтня 2012 року по 30 листопада 2012 року, 827,28 за період з 01 грудня 2012 року по 31 грудня 2012 року. Сума допомоги за період з липня по листопад 2012 року отримана відповідачем складає 3 985, 30 гривень.
З грудня 2012 року виплата державної допомоги ОСОБА_2 була призупинена в зв'язку з виявленням неправдивих даних про доходи останньої.
Згідно довідки Центру по нарахуванню та виплаті пенсій № 2716(2) від 22 листопада 2012 року, до травня 2012 року, відповідач отримувала пенсію в зв'язку з втратою годувальника.
Відповідач в період з 01 січня 2012 року по 31 травня 2012 року навчалась та отримувала стипендію в Лиманському професійному аграрному ліцеї. Даний факт підтверджується довідкою виданою зазначеним навчальним закладом № 65 від 01 липня 2013 року.
Згідно довідки Войничівської сільської ради Фрунзівського району Одеської області № 301 від 19 червня 2013 року, за ОСОБА_2 значиться земельна частка (пай) площею 2,0 га для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Даний факт також підтверджується державним актом на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД № 015576, який був виданий на ім'я відповідача.
ОСОБА_2 визнала факт незаконно отриманих коштів надавши заяву на ім'я начальника Управління соціального захисту населення про повернення зазначених грошей.
Згідно платіжних доручень № 188 від 26 лютого 2014 року, № 290 від 27 березня 2014 року, № 672 від 18 червня 2014 року, відповідач повернула Управління соціального захисту населення 1718 гривень.
Оскільки останнє повернення коштів відповідачем було 18 червня 2014 року, позивач повідомленням № 2051 від 07 серпня 2014 року попередив ОСОБА_2 про те, що в разі не повернення нею зазначеної грошової допомоги вони будуть вимушені звернутися до суду з заявою про стягнення незаконно отриманих коштів в сумі 2 267,30 гривень.
Відповідно до ст. 7 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», державна соціальна допомога не призначається у випадках, коли у власності чи володінні малозабезпеченої сім'ї (крім сімей, що складаються лише з дітей та осіб, які досягли 65-річного віку або є інвалідами I та II групи, та сімей, в яких є діти-інваліди) є земельна ділянка площею понад 0,6 га, крім випадків, коли така земельна ділянка з незалежних від сім'ї причин не приносить дохід.
В п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям зазначено, якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі врахування надміру виплачених коштів при виплаті соціальної допомоги у наступні періоди провадять щомісячні відрахування на підставі своїх рішень у розмірі не більш як 20 відсотків суми, що підлягає виплаті; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.
Враховуючи те, що відповідач надав до Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області неправдиві данні про свої доходи та майно, приховав факти отримання пенсії в зв'язку з втратою годувальника та стипендії за місцем навчання, наявність в своїй приватній власності земельної ділянки, суд прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі.
Згідно з ст. 88 ЦПК України підлягають задоволенню також вимоги позивача про стягнення з відповідача судових витрат.
На підставі ст. 7 ЗУ «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям», п. 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, керуючись ст.ст. 88, 209, 212, 214-215 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позовну заяву Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації Одеської області до ОСОБА_2 про повернення незаконно отриманих коштів - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешканки с. Савчинське Фрунзівського району Одеської області, на користь Управління соціального захисту населення Фрунзівської районної державної адміністрації населення (на рахунок УСЗН 32411028010378, код 03195062, МФО 828011 ГУДКСУ в Одеській області) незаконно отримані кошти у розмірі 2 267 (дві тисячі двісті шістдесят сім) грн. 30 коп.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, мешканки с. Савчинське Фрунзівського району Одеської області, судовий збір в дохід держави у розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.
Рішення може бути оскаржено, до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10 днів з дня проголошення рішення.
Суддя: