Справа № 314/6328/14-п
Провадження № 3/314/957/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
25.11.2014 року м. Вільнянськ
Суддя Вільнянського районного суду Запорізької області Кіяшко В.О., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Державтоінспекції ВДАІ по обслуговуванню Вільнянського районну про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, працюючого начальником філії «Вільнянський райавтодор» ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» (юридична адреса: 70002, Запорізька область, м. Вільнянськ, вул. Жовтнева, 180, код ЄДРПОУ 26249783), зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, паспорт серії СВ № 550857, ІПН в матеріалах справи відсутній,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 188-28 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В:
Згідно протоколів про адміністративне правопорушення серії АВ2 №009628 від 29.10.2014 та АВ2 №009629 від 29.10.2014 ОСОБА_1 29.10.2014 р. перебуваючи посадовою особою не виконав приписи № 32, № 33, № 34 від 22.08.2014 р. Державтоінспекції, чим порушив вимоги ст. 12 ЗУ «Про дорожній рух» за що передбачена відповідальність за ст. 188-28 КУпАП.
Обставини правопорушення викладені в протоколах про адміністративне правопорушення серії АВ2 №009628 від 29.10.2014 та АВ2 №009629 від 29.10.2014 р.
В судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 не заперечує проти встановленого факту порушення, але просить врахувати наступні пояснення щодо причин невиконання вимог Державтоінспекції.
Філія «Вільнянський райавтодор» є складовою частиною ДП «Запорізький облавтодор» без права юридичної особи, тобто відокремленим підрозділом головного підприємства, що безпосередньо здійснює функції ДП «Запорізький автодор» на певній території Запорізької області.
ДП «Запорізький облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України» є підрядним підприємством, що здійснює ремонт та утримання автомобільних доріг на замовлення Служби автомобільних автодоріг в Запорізькій області. При цьому власником доріг обласного значення та безпосереднім розпорядником бюджетних коштів, що виділяються Державою для утримання та проведення ремонту доріг залишається Служба автомобільних доріг в Запорізькій області. Тобто ДП «Запорізький автодор» виконує роботи в тому обсязі, в якому замовила Служба автомобільних доріг в Запорізькій області (без замовлення роботи не ведуться).
Однак на даний час Замовником Службою автомобільних доріг у Запорізькій області не було зроблено замовлення на виконання робіт передбачених вимогами № 32, № 33, № 34 Державної автомобільної інспекції від 22.08.2014 р. що підтверджується Дефектними актами від 04.08.2014 р., та 01.09.2014 р.
У звязку з чим вважає, що невиконання вимог виникло не з його вини, в свою чергу він здійснив всі необхідні дії направлені на виконання вимог Державтоінспекції.
До Вільнянського районного суду 04.11.2014 надійшов адміністративний матеріал з Державтоінспекції ВДАІ по обслуговуванню Вільнянського районну про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 188-28, згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії АВ 2 № 009629 від 29.10.2014, того ж дня надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії АВ 2 № 009628 від 29.10.2014 відносно вище вказаної особи.
Відповідно з ч. 2 ст. 36 КУпАП України, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
У зв'язку з тим, що до адміністративної відповідальності за двома протоколами про адміністративне правопорушення притягується одна і таж особа суд вважає за необхідне об'єднати в одне провадження ці адміністративні справи та присвоїти єдиний номер 314/6328/14-п.
Відповідно до ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку, законом передбачено адміністративну відповідальність. Адміністративна відповідальність за правопорушення, передбачені КУпАП настає, якщо ці порушення за своїм характером не тягнуть за собою, відповідно до закону, кримінальної відповідальності.
Необхідною умовою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення, тобто передбаченої нормами права сукупності обєктивних і субєктивних ознак, за наявності яких, те чи те діяння, можна кваліфікувати як адміністративне правопорушення, що включає в себе: а) обєкт; б) обєктивну сторону; в) субєкт; г) субєктивну сторону.
З урахуванням досліджених доказів, суд приходить до висновку, що провадження у справі підлягає закриттю у звязку з відсутністю в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, а саме невиконання вимог Державтоінспекції.
Відповідно до ст. 247 ч. 1 п. 1 КУпАП провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю, у разі відсутності складу адміністративного правопорушення.
На підставі вкладеного, керуючись ст. ст. 247, 283, 284, 287-290 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення за ст. 188-28 КУпАП відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, у звязку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Суддя В.О. Кіяшко
Суддя : Кіяшко
25.11.2014