Постанова № 42230885, 16.12.2014, Краматорський міський суд Донецької області

Дата ухвалення
16.12.2014
Номер справи
234/8691/14-а
Номер документу
42230885
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 234/8691/14-а

Провадження № 2-а/234/234/14

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2014 року місто Краматорськ

Краматорський міський суд Донецької області

в складі головуючого судді Кравченко О.Ю.,

при секретарі Каліберді А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів ,-

В С Т А Н О В И В :

Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулося до Краматорського міського суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів.

Із позову вбачається, що 30 червня 2011 року до управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради звернулась ОСОБА_1 із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. Рішенням від 22 липня 2011 року допомога була призначена у розмірі 392,23 грн. з 01.06.2011 року по 31.09.2011 року, у розмірі 436,53 грн. з 01.10.2011 року по 30.11.2011 року. 15.06.2012 року ОСОБА_1 зверталась із заявами про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, відповідно до якої їй призначена та виплачувалася державна допомога малозабезпеченим сім'ям.

Актом відділу державних соціальних інспекторів № 12-13 від 20.03.2014 року проведена перевірка і з'ясовано, що ОСОБА_1 при зверненні із заявами від 30.06.2011 року та 15.06.2012 року було надано не повну інформацію про аліменти отримані у квітні 2011 року та доходи нараховані ДП «Ейвон Косметикс Юкрейн».

Таким чином, відповідач приховала відомості, що вплинули на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, та з її вини виникла переплата бюджетних коштів.

Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 01.04.2014 року відповідно до п.п.5 п.28 Постанови КМУ № 250 від 24.02.2003 року ОСОБА_1 зроблено перерахунок державної соціальної допомоги.

ОСОБА_1 незаконно були отримані бюджеті кошти у розмірі 2441,98 грн., які на теперішній час відповідачкою не сплачені.

Позивач просить суд ухвалити рішення яким стягнути з відповідачки суму переплачених бюджетних коштів у розмірі 2441,98грн.

У судове засідання представник позивача Голованік М.А. не з'явилася, надала заяву про слухання справи у її відсутність, на задоволенні позову наполягала.

Відповідачка у судове засідання не з'явилася, по невідомій суду причині, про час та місце розгляду справи повідомлялася належним чином.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ст.3 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» від 01.06.2000 року №1768-ІІІ (далі - Закон) право на державну соціальну допомогу мають малозабезпечені сім'ї, які постійно проживають на території України.

Відповідно до абз.4 ст.1 Закону малозабезпечена сім'я - сім'я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний доход нижчий від прожиткового мінімуму для сім'ї.

Згідно до ст.11 Закону покриття витрат на виплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям здійснюється за рахунок субвенцій з державного бюджету до місцевих бюджетів.

Відповідно до п.14 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затв. Постановою КМУ від 24.02.2003 року №250 (далі - Порядок) розмір соціальної допомоги визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та її середньомісячним сукупним доходом, але не може бути більшим ніж 75 відсотків прожиткового мінімуму для сім'ї. Середньомісячний сукупний дохід сім'ї визначається згідно з Методикою обчислення сукупного доходу сім'ї для всіх видів соціальної допомоги, що затверджується Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіном, Держстатом, МОНмолодьспортом. Під час обчислення середньомісячного сукупного доходу сім'ї, у складі якої протягом періоду, за який обчислюється дохід, відбулися зміни (розірвання шлюбу або коли шлюб між подружжям не розірвано, але в цей період набрало законної сили рішення суду про стягнення з батька (матері) аліментів), враховується місячний розмір аліментів за період, за який обчислюється середньомісячний сукупний дохід для призначення соціальної допомоги.

Судом встановлено, що відповідачка перебувала на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради та отримувала державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям з 01.06.2011 року по 30.11.2011 року, з 01.06.2012 року по 30.11.2012 року.

Як вбачається декларацій про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, які ОСОБА_1 заповнювала при кожному зверненні за призначенням допомоги, відповідачка зазначала про відсутність додаткових джерел доходів (а.с.7-8, 15-16).

Згідно заяви від 30 липня 2011 року та 15 червня 2012 року відповідачка вказала, що у шлюбі не перебуває, з батьком дитини не проживає, сумісного господарства не веде (а.с.5-6, 13-14).

Перевіркою, проведеною відділом державних соціальних інспекторів управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради (акт № 12-13 від 20.03.2014 року) було встановлено, що ОСОБА_1 отримала аліменти у квітні 2011 року та кошти на систематичній основі від ДП «Ейвон Косметикс Юкрейн», яке ОСОБА_1 не вказувала в деклараціях про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги, при кожному зверненні (а.с.19, 21).

Відповідно до п.12 Порядку у разі, коли особи, які входять до складу сім'ї , навмисно подано недостовірні відомості чи приховано відомості, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на соціальну допомогу та визначення її розміру, виплата соціальної допомоги припиняється з місяця, в якому виявлено порушення.

Розпорядженням управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради від 01.04.2014 року відповідно до п.п.5 п.28 Постанови КМУ № 250 від 24.02.2003 року ОСОБА_1 зроблено перерахунок державної соціальної допомоги.

Таким чином, відповідачкою незаконно були отримані бюджетні кошти у розмірі 2441,98 грн. (а.с.25).

Відповідно до п. 28 Порядку якщо сім'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про її доходи та майновий стан, що вплинуло на встановлення права на призначення соціальної допомоги та визначення її розміру, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, органи праці та соціального захисту населення: визначають обсяг надміру виплачених коштів та встановлюють строки їх повернення залежно від матеріального стану сім'ї; повідомляють уповноваженого представника малозабезпеченої сім'ї про обсяг надміру виплачених коштів та строки їх повернення; у разі неповернення надміру виплачених коштів добровільно в установлені строки вирішують питання про їх стягнення у судовому порядку.

На підставі наведеного, враховуючи те, що відповідач відмовляється в добровільному порядку відшкодувати завдані збитки, суму переплати державної допомоги слід стягнути з нього примусово та позов УПтаСЗН задовольнити в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.3, 4, 6-11, 14, 94, 99,128, 160-162, 164 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1, ІПН НОМЕР_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка мешкає за адресою: АДРЕСА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Краматорської міської ради переплату державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 2441,98 грн. (дві тисячі чотириста сорок одна грн. 98 коп.) на р/р 35415006022516 для УПСНЗ м.Краматорська у ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 843016, код ЄДРПОУ 25953617.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо вона не скасована, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Апеляційна скарга на постанову суду подається Донецькому Апеляційному адміністративному суду через Краматорський міський суд Донецької області протягом десяти днів з дня отримання її копії.

Суддя О. Ю. Кравченко