ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про відмову щодо вжиття заходів забезпечення позову
05 січня 2015 року м. Київ № 826/20958/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Бояринцева М.А., ознайомившись із клопотанням Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі № 826/20958/14
за позовом
Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України"
до
1) Кабінету Міністрів України,
2) Міністерства соціальної політики України
про
визнання нечинними окремих положень постанови та наказу,
ВСТАНОВИВ:
Тернопільська обласна організація Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" звернулася до суду з позовом, в якому просить суд:
- визнати нечинним абзац 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2014 № 267 "Про реорганізацію деяких казенних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики": "Реорганізувати Тернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство шляхом його приєднання до Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування";
- визнати нечинним пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2014 № 267 "Про реорганізацію деяких казенних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики", яким внесено зміни до переліку державних підприємств, які перетворюються у казенні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 1998 року № 987 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 26, ст. 953; 1999 р., № 5, ст. 160, № 19, ст. 834; 2004 р., № 51, ст. 3374; 2006 р., № 30, ст. 2150; 2009 р., № 15, ст. 480), а саме: абзац 5 змін, що вносяться до переліку державних підприємств, які перетворюються у казенні: "Тернопільська область 14053827 Тернопільське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство";
- визнати нечинним наказ Міністерства соціальної політики України від 01.09.2014 № 610 "Про реорганізацію Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства".
Разом з тим, позивачем подане клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом:
1. зупинення дії:
- абзацу 3 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2014 № 267 "Про реорганізацію деяких казенних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики": "Реорганізувати Тернопільське казенне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство шляхом його приєднання до Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування";
- пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 17.07.2014 № 267 "Про реорганізацію деяких казенних підприємств, що належать до сфери управління Міністерства соціальної політики", яким внесено зміни до переліку державних підприємств, які перетворюються у казенні, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 1998 року № 987 (Офіційний вісник України, 1998 р., № 26, ст. 953; 1999 р., № 5, ст. 160, № 19, ст. 834; 2004 р., № 51, ст. 3374; 2006 р., № 30, ст. 2150; 2009 р., № 15, ст. 480), а саме: абзац 5 змін, що вносяться до переліку державних підприємств, які перетворюються у казенні: "Тернопільська область 14053827 Тернопільське державне експериментальне протезно-ортопедичне підприємство";
- наказу Міністерства соціальної політики України від 01.09.2014 № 610 "Про реорганізацію Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства";
2. заборони Міністерству соціальної політики України здійснювати заходи, пов'язані з реорганізацією Тернопільського казенного експериментального протезно-ортопедичного підприємства шляхом його приєднання до Львівського казенного експериментального підприємства засобів пересування і протезування до завершення розгляду справи адміністративним судом.
В обгрунтування заявленого клопотання позивач зазначає, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" до ухвалення рішення в адміністративній справі, а захист прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль. Також позивач вказує на наявність очевидних ознак протиправності рішень та дій суб'єктів владних повноважень.
Відповідно до частини першої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Згідно частини першої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України клопотання про забезпечення адміністративного позову розглядається не пізніше наступного дня після його одержання й у разі обґрунтованості та терміновості вирішується ухвалою негайно без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
За результатами розгляду клопотання позивача про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, суд не вбачає підстав для його задоволення, оскільки судом не встановлено, що захист прав, свобод та інтересів Тернопільської обласної організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.
Крім того, суд зазначає, що у разі задоволення клопотання позивача про забезпечення позову суд фактично вирішить позовні вимоги.
Враховуючи наведене, суд не вбачає підстав для задоволення клопотання позивача про забезпечення позову.
Керуючись положеннями ст.117 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, —
У Х В А Л И В:
Відмовити Тернопільській обласній організації Всеукраїнської організації інвалідів "Союз організацій інвалідів України" в задоволенні клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову.
Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Суддя М.А. Бояринцева