Постанова № 42207624, 30.12.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
30.12.2014
Номер справи
820/20880/14
Номер документу
42207624
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

30 грудня 2014 р. № 820/20880/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Лук'яненко М.О.,

за участю секретаря судового засідання Звягіна Я.І.,

сторін:

представника позивача - Джумаєвої К.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за поданням державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до підприємства об'єднання громадян "Всесвіт-2" Харківської обласної громадської організації "Союз інвалідів ЧАЕС та Афганістану" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна, -

В С Т А Н О В И В:

Заявник, державна податкова інспекція у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з поданням до підприємства об'єднання громадян "Всесвіт-2" Харківської обласної громадської організації "Союз інвалідів ЧАЕС та Афганістану", в якому просить суд: підтвердити обґрунтованість умовного адміністративного арешту ПОГ "ВСЕСВІТ-2" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ" СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧАЕС ТА АФГАНІСТАНУ" (код 33119696), застосованого на підставі рішення начальника ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова ГУ Міндоходів у Харківської області від 29.12.2014 року №21242/10/20-30-22-03-21.

В обґрунтування подання позивач зазначив, що посадовими особами державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області 23.12.2014 року, 24.12.2014 року, 25.12.2014 року, 26.12.2014 року здійснено вихід на адресу відповідача, однак посадові особи підприємства були відсутні, про що складено акти. 29.12.2014 року посадовими особами заявника здійснено вихід на адресу відповідача, про те, фахівців державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області не допущено до проведення документальної позапланової виїзної перевірки, про що складено акт №4021/20-30-22-03 від 29.12.2014 року. Таким чином, платником порушено право заявника на проведення документальної позапланової виїзної перевірки.

У судове засідання представник заявника підтримав доводи заявленого подання, просив задовольнити його у повному обсязі.

Відповідач, в судове засідання свого представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином та своєчасно, про причини своєї неявки суду не повідомив, заяви про відкладення розгляду справи чи розгляд справи за його відсутністю не надавав.

Вислухавши представника заявника, дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.

З матеріалів справи встановлено, що 23.12.2014 року начальником державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області винесено наказ №2666 про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПОГ "ВСЕСВІТ-2" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ" СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧАЕС ТА АФГАНІСТАНУ" (код 33119696) (а.с. 13).

На підставі наказу від 23.12.2014 року №2666 та направлень на перевірку від 23.12.2014 року №2888, №2889 (а.с. 14-15) співробітниками державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області здійснено вихід за місцем проведення перевірки з метою перевірки відповідача по взаємовідносинам з контрагентами з питань формування загального обсягу податкового кредиту (витрат) та податкових зобов'язань (доходів) згідно декларації за період жовтень 2014 року.

Старшим державним ревізором - інспектором 29.12.2014 року складено акт про не допуск до проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПОГ "ВСЕСВІТ-2" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ" СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧАЕС ТА АФГАНІСТАНУ" (код 33119696) №4021/20-30-22-03/33119696 (а.с. 16).

Рішенням про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 29.12.2014 року №4021/20-30-22-03/33119696 начальником державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області застосовано умовний адміністративний арешт майна платника податків ПОГ "ВСЕСВІТ-2" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ" СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧАЕС ТА АФГАНІСТАНУ" (код 33119696), податкова адреса: 61166, м. Харків, вул. Бакуліна, буд. 11, кв. 3-46 (а. с. 6).

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулюються Податковим кодексом України.

Як встановлено з матеріалів справи, а саме: наказу державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області від 23.12.2014 року №2666, проведення документальної позапланової виїзної перевірки ПОГ "ВСЕСВІТ-2" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ" СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧАЕС ТА АФГАНІСТАНУ" (код 33119696) призначено на підставі п.п.78.1.1 п.78.1 ст. 78, ст. 82 Податкового кодексу України.

Згідно п.п.78.1.1 п.78.1 ст. 78 Податкового кодексу України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин: за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит контролюючого органу, в якому зазначаються порушення цим платником податків податкового, валютного та іншого законодавства протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.

Відповідно до ст. 81 Податкового кодексу України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки.

Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки.

Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється.

При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.

У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.

З матеріалів справи вбачається, що у направленнях на перевірку №2888, №2889 від 23.12.2014 року та у наказі №2666 від 23.12.2014 року, які видані для проведення перевірки підприємства відповідача, відсутні будь які записи про їх отримання посадовими особами ПОГ "ВСЕСВІТ-2" ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ" СОЮЗ ІНВАЛІДІВ ЧАЕС ТА АФГАНІСТАНУ" (а.с. 14-15).

Акт, який засвідчує факт відмови платника податків від розпису у направленнях на перевірку та наказі №2666 від 23.12.2014 року, як доказ намагання співробітниками заявника вручити дані направлення та наказ, заявником до суду надано не було.

Суд зазначає, що заявником відповідно до ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України не доведено, що відповідачу надавались направлення на перевірку та наказ про її проведення, але їм було відмовлено у їх отриманні.

З урахуванням викладеного вище, суд дійшов висновку про необґрунтованість адміністративного арешту майна платника податків - підприємства об'єднання громадян "Всесвіт-2" Харківської обласної громадської організації "Союз інвалідів ЧАЕС та Афганістану" (код ЄДРПОУ 33119696), застосованого на підставі рішення начальника державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 29.12.2014 року №4021/20-30-22-03/33119696, відтак подання державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись 8-14, 71, 86, 94, 159, 160-163, 167, 183-3, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

У задоволенні подання державної податкової інспекції у Дзержинському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до підприємства об'єднання громадян "Всесвіт-2" Харківської обласної громадської організації "Союз інвалідів ЧАЕС та Афганістану" про підтвердження обґрунтованості адміністративного арешту майна - відмовити.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги у 10-денний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили у порядку, передбаченому ст. 254 КАС України.

Повний текст постанови виготовлено 31 грудня 2014 року.

Суддя М.О. Лук'яненко