Провадження № 2а/537/190/2014
Справа № 537/6580/14-а
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18.12.2014 року Крюківський районний суд м.Кременчука Полтавської області в складі:
головуючого судді Якимець Т.Є.
при секретарі Курченко С.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Кременчуці адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекція у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративного-господарського штрафу,
встановив:
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до Управління Укртрансінспекція у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративного-господарського штрафу. В позові зазначив, що згідно постанови заступника начальника Управління Укртрансінспекція у Полтавській області ОСОБА_2 № 032511 від 18.08.2014 року його притягнено до відповідальності у вигляді адміністративно-господарського штрафу в сумі 1700,00 грн. за допущення порушення ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт». Вважає, що постанова № 032511 від 18.08.2014 року є протиправна та підлягає скасуванню.
Згідно ч. 1 ст. 18 КАС України, місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні: 1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам; 2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності; 3) виключено;4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг; 5) адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті; 6) адміністративні справи щодо примусового повернення в країну походження або третю країну та примусового видворення іноземців та осіб без громадянства за межі території України.
У відповідності до ч. 2 ст. 18 КАС України, окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи: 1) однією зі сторін в яких є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам; 2) про застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням; 3) щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.22 КАС України, суд, передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Положенням про Державну інспекцію України з безпеки на наземному транспорті, затвердженого Указом Президента України від 06.04.2011 року № 387/2011, встановлено, що Державна інспекція України з безпеки на наземному транспорті (Укртрансінспекція) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України. Укртрансінспекція входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики з питань безпеки на автомобільному транспорті загального користування, на перевезення яким видано ліцензію, міському електричному, залізничному транспорті, експлуатації автомобільних доріг загального користування.
З огляду на вищевикладене, враховуючи те, що Управління Укртрансінспекції у Полтавській області є центральним органом державної влади і не відноситься до органів місцевого самоврядування та даний спір не стосується оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності, а відтак даний позов, за предметною підсудністю не підсудний місцевому загальному суду як адміністративному суду, суд вважає за необхідне адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекція у Полтавській області передати до Полтавського окружного адміністративного суду.
Керуючись ст. ст.18, 22 КАС України, -
ухвалив:
Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління Укртрансінспекція у Полтавській області про визнання протиправною та скасування постанови про застосування адміністративного-господарського штрафу - передати до Полтавського окружного адміністративного суду для розгляду.
Ухвала може бути оскаржена протягом п'яти днів до Харківського апеляційного адміністративного суду.
Суддя: