Справа № 444/3139/14-п
Провадження № 3/444/1274/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 грудня 2014 року суддя Жовківського районного суду Львіської області Мартинишин Я. М. , оглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області про притянення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, не працюючої, пенсіонер , -
- за ст.184 ч.1 КпАП України ,-
в с т а н о в и в :
17.12.2014 року о/у СКМСД Жовківського РВ ГУМВС України у Львівській області капітаном міліції ОСОБА_2 складено відносно гр.ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії ЛВ №247422 за ст.184 ч.1 КпАП України.
Відповідно ст.278 КпАП України під час підготовки до розгляду справи про адміністративне правопорушення суддя повинен перевірити правильність складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Статтею 256 КпАП України встановлені вимоги щодо змісту протоколу про адміністративне правопорушення. Зокрема, статтею 184 ч.1 КпАП України, передбачено накладення адміністративного стягнення за ухилення батьків або осіб, які їх замінюють, від виконання передбачених законодавством обов'язків щодо забезпечення необхідних умов життя, навчання та виховання неповнолітніх дітей. Однак,в матеріалах справи відсутні докази про те, що гр.ОСОБА_1 є матір»ю неповнолітнього ОСОБА_3 (належно завіреної копії свідоцтва про народження, тощо).
Підставою для розгляду справи про адміністративне правопорушення та вирішення питання про притягнення особи до адміністративної відповідальності є протокол про адміністративне правопорушення. Відповідно до ст.251 КпАП України протокол про адміністративне правопорушення є джерелом доказів у справі. Невідповідність протоколу про адміністративне правопорушення вимогам закону перешкоджає постановленню у справі законного й обґрунтованого судового рішення. Тому, без усунення зазначеного вище недоліку протоколу, розгляд справи є неможливим.
Верховним судом України визнано правильною практику тих суддів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені не уповноваженою на те посадовою особою або без додержання вимог ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення (п.24 постанови Пленуму Верховного Суду України від 23.12.2005р. №14).
А відтак, приходжу до висновку, що даний протокол не може бути розглянутий в суді по суті, і разом з доданими до нього матеріалами підлягає поверненню до Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області, як такий, що оформлений з порушенням вимог ст.256 КпАП України.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 283, 284 КпАП України, суддя,-
п о с т а н о в и в :
Адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за правопорушення, передбачене ст.184 ч.1 КпАП України, направити до Жовківського РВ ГУ МВС України у Львівській області на доопрацювання.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду шляхом подачі скарги через Жовківський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її постановлення.
СуддяМартинишин Я. М.