Дата документу 24.12.2014
№ 320/13110/14-а
У Х В А Л А
24 грудня 2014 року суддя Мелітопольського маськрайонного суду Урупа І.В., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м. Мелітополі про визнання дій неправомірними,
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до Мелітопольського міськрайонного суду з адміністративним позовом, в якому просить визнати неправомірними дії Управління Держкомзему у м. Мелітополі щодо ненадання публічної інформації на його запит від 12.02.2014 року та від 09.12.2014 року та стягнути судові витрати.
Відповідно до вимог ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви зясовує чи належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства і чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у адміністративній справі.
Згідно з п.1 ч.1 ст.3 КАС України, справа адміністративної юрисдикції - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Приписами п.1 ч.1 ст.17 КАС України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Статтею 18 КАС України, визначені правила предметної підсудності адміністративних спорів.
Частиною 2 статті 18 КАС України визначено, що окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем у даній справі позивачем зазначено Управління Держкомзему у м. Мелітополі.
Відповідно до указу Президента України «Про Державне агентство земельних ресурсів України» від 8 квітня 2011 року № 445, установлено, що Державне агентство земельних ресурсів України є правонаступником Державного комітету України із земельних ресурсів, у тому числі за укладеними міжнародними договорами України, стороною в яких є Державний комітет України із земельних ресурсів.
Згідно з положенням «Про Державне агентство земельних ресурсів України», що затверджено указом Президента України від 8 квітня 2011 року № 445 Державне агентство земельних ресурсів України (Держземагентство України) є центральним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів та топографо-геодезичної і картографічної діяльності, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра аграрної політики та продовольства України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері земельних відносин та топографо-геодезичної і картографічної діяльності.
Тобто фактично відповідачем по справі виступає Управління Держземагенства у Мелітопольському районі Запорізької області, яке є органом державної виконавчої влади, а відтак, враховуючи положення ч.2 ст.18 КАС України, така справа належить до предметної підсудності окружного адміністративного суду.
Відповідно до п. 6 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Таким чином, адміністративний позов слід повернути позивачу для подачі позовної заяви в Запорізький окружний адміністративний суд.
Відповідно до ст. 7 ч. 1 Закону України «Про судовий збір», сплачена сума судового збору повертається за ухвалою суду в разі повернення заяви.
Керуючись ст.ст.17,18,107,108 КАС України, ст. 7 ЗУ «Про судовий збір», суддя
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Держкомзему у м. Мелітополі про визнання дій неправомірними повернути позивачу.
Зобовязати Мелітопольське управління Державної казначейської служби України Запорізької області (код за ЄДРПОУ 37968956, банк отримувача: ГУДКСУ у Запорізькій області, код банку отримувача: 813015) повернути ОСОБА_1, (і.н. невідомий), що проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, судовий збір сплачений на доходний рахунок 31215206700013, призначення платежу: судовий збір, отримувач: УК/Мелітополь/22030001, Код отримувача: 37968956, банк отримувача ГУДКСУ у Запорізькій області, МФО: 813015, у касу ПАТ «Ощадбанк» по квитанції № 37 від 23.09.2014 року в сумі 73(сімдесят три) грн. 08 коп.
Розяснити позивачу його право звернутися з даним адміністративним позовом в Запорізький окружний адміністративний суд.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Дніпропетровського апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд протягом пяти днів з дня отримання її копії. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя: