Дата документу 07.10.2014
Справа № 334/5981/14-а
Провадження № 2-а/334/206/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2014 року Ленінський районний суд м.Запоріжжя у складі: головуючого - судді Лисенко Л.І.,
при секретарі - Піка А.А.,
розглянув у відкритому судовому засіданні у м.Запоріжжі адміністративну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району до ОСОБА_1 про відшкодування коштів надміру перерахованої державної допомоги,
у с т а н о в и в:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому вказує, що на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району знаходиться справа по призначенню державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку ОСОБА_1, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_2, фактично мешкає: АДРЕСА_1.
На підставі заяви відповідача та декларації про доходи та майновий стан від 20.06.20І2р., довідки Комунальної установи «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» № 20 від 29.02.2012 про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідачу виплачувалася державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Згідно рішення про призначення допомоги сім'ям з дітьми від 19.07.2012 відповідачу призначена державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з 01.06.2012 по 18.03.2013 у сумі по 130 грн. щомісяця та з 01.10.2012 по 31.11.2012 по 801,33 грн. щомісяця (від доходів сім'ї).
У заяві на призначення допомоги відповідач взяла на себе зобов'язання повідомити про вихід на роботу до закінчення строку догляду за дитиною, ставила свій підпис і усвідомлювала, що надання неточних чи неповних відомостей тягне за собою відповідальність за законодавством України та одночасно давала згоду на отримання інформації відносно себе, та членів своєї сім'ї, пов'язаною з наданням допомоги, уповноваженими особами Управління.
При одержанні управлінням документів з Комунальної установи «Запорізька обласна багатопрофільна клінічна лікарня № 9» 23.11.2012, стало відомо, що 09.10.2012 року відповідач була звільнена з Комунальної установи «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер», а з 19.10.2012 року прийнята на роботу до Комунальної установи «Запорізька обласна багатопрофільна клінічна лікарня № 9».
Відповідач не повідомила управління про звільнення та працевлаштування на роботу, чим порушила взяті на себе зобов'язання повідомляти про зміну обставин, що впливають на призначення державної допомоги на дітей, згідно чинного законодавства України, внаслідок чого була надмірно виплачена призначена допомога з 09.10.2012 по 30.11.2012 в сумі 1622,32 грн.
Сума допомоги, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого не подання громадянином документів при зміні обставин, що впливає на виплату допомоги, повертається ним за вимогою органу, що призначив допомогу. У разі коли громадянин добровільно не повернув надміру перераховану (виплачену) суму допомоги, питання про її стягнення органи, що призначають допомогу, вирішують у судовому порядку.
Управління відповідача повідомило про необхідність у термін до 20.02.2013 повернути надміру виплачені кошти.
Був здійснений розрахунок надмірно виплаченої допомоги за період з 16.12.2011 по ЗІ .01.2012.
Управління запрошувало відповідача для вирішення питання по поверненню коштів, надміру виплачених за призначеною допомогою, 23.05.2013 року відповідачка подала до управління заяву, згідно якою взяла на себе зобов'язання сплачувати борг частками, по 200.00 грн. щомісячно. У квітні 2014 року відповідач сплатила 50,00 грн. Залишок надміру виплачених бюджетних коштів складає станом на 23.06.2014р. 1572,32 грн.
Представник позивача просить суд стягнути з ОСОБА_1 на користь держави в особі управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району надмірно виплачену допомогу у сумі 1572,32 грн., розглянути справу в її відсутність.
Відповідачка ОСОБА_1 у судове зсідання не з'явилася з невідомих суду причин, про день і час судового засідання повідомлена у встановленому законом порядку.
Вивчивши матеріали справи та надані докази, суд дійшов до такого висновку.
Згідно ст..2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Законодавство України покладає на заявників відповідальність за надані відомості, або надання інформації про зміну обставин, що впливають на виплату допомоги, п.49 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім'ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом.
Згідно ст. ст. 13, 14 Закону, п. 17-20 Порядку допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно. Особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту) на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форм власності та господарювання або у фізичних осіб, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку призначається на підставі витягу наказу (розпорядження) роботодавця про надання особі, яка фактично здійснює догляд за дитиною, відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до ст. 14 Закону у разі працевлаштування або виходу на роботу матері дитини або особи, яка фактично здійснює догляд за дитиною, до закінчення строку догляду у режимі повного робочого часу зазначена допомога виплачується особі, яка продовжує догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Згідно п. 23 Порядку виплата допомоги по догляду за дитиною, до досягнення нею трирічного віку припиняється у разі, коли особа, що отримуй в органі праці та соціального захисту населення допомогу по догляду ш дитиною до досягнення нею трирічного віку виявила бажання працювати - з дня працевлаштування (початку виконання трудових обов'язків).
Відповідно до п. 49 Порядку особи, яким виплачується державна допомога сім'ям з дітьми, зобов'язані повідомляти органи, що призначають і виплачують зазначену допомогу, про зміну всіх обставин, які впливають на виплату державної допомоги (зміни у складі сім'ї, перевищення середньомісячного сукупного доходу сім'ї тощо).
Судом встановлено, що на підставі заяви відповідача та декларації про доходи та майновий стан від 20.06.20І2р., довідки Комунальної установи «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер» № 20 від 29.02.2012 відповідачу виплачувалася державна допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Разом з тим, відповідачка не повідомила управління про те, що 09.10.2012 року вона була звільнена з Комунальної установи «Обласний клінічний ендокринологічний диспансер», а з 19.10.2012 року прийнята на роботу до Комунальної установи «Запорізька обласна багатопрофільна клінічна лікарня № 9», таким чином, не повідомила про зміну обставин, що
впливають на призначення державної допомоги на дітей, згідно чинного законодавства України, внаслідок чого була надмірно виплачена призначена допомога з 09.10.2012 по 30.11.2012.
Ст.70 КАС України передбачає, що обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись ніякими іншими засобами доказування.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких грунтуються її вимоги та заперечення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є законними та обґрунтованими, а тому підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 2,5,6,9,17,70,71,171-2,100 КАС України, ст. ст. 13, 14, 22 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми», п. п. 23, 49 Порядку призначення і виплати та допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1751 від 27.12.2001, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району м. Запоріжжя до ОСОБА_1 про відшкодування коштів надмірно перерахованої державної допомоги - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_1), на користь держави в особі управління праці та соціального захисту населення Запорізької міської ради по Ленінському району (69096, м. Запоріжжя, б. Вінтера, 14, р/с 35416014078420 в ГУДКСУ у Запорізькій області, код за ЕДРПОУ 37573796, МФО 813015) - надмірно виплачену допомогу у сумі 1572,32 грн. (одна тисяча п'ятсот сімдесят дві грн. 32 коп.).
Стягнути з Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 (ІПН НОМЕР_1) на користь держави с удовий збір у сумі 73,08 грн.
Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського адміністративного апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подачі скарги через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня її проголошення.
Суддя: Лисенко Л. І.