Справа № 344/19497/14-п
Провадження № 3/344/6977/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 грудня 2014 року м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського міського суду Івано-Франківської області Пастернак І.А., за участю представника СБУ ОСОБА_1, розглянувши адміністративну справу, яка надійшла від Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянки України, одруженої, бухгалтера Управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань ресурсного забезпечення, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2, за п. 4 ч. 1 ст. 212-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
В С Т А Н О В И В:
08 грудня 2014 року встановлено, що бухгалтер Управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань ресурсного забезпечення ОСОБА_2 маючи допуск до державної таємниці за формою 3 та доступ до інформації з грифом секретності Таємно , всупереч зобовязання громадянина щодо збереження державної таємниці, Закону України Про державну таємницю, Порядку організації та забезпечення режиму секретності в державних органах, органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах і організаціях, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18.12.2013р. №939 порушила встановлений законодавством порядок надання грифа секретності матеріальним носіям конфіденційної або іншої таємної інформації, яка не становить державної таємниці, у результаті чого виникли передумови до втрати відомостей секретного характеру або їх розголошення.
Так, всупереч вимогам ст.ст. 15, 18, 28 Закону України Про державну таємницю та вимогам п.п. 116, 117, 153-156, 283 Порядку ОСОБА_2 надала гриф секретності Таємно з посиланням на статтю 2.1.10 Зводу відомостей, що становлять державну таємницю, затвердженого наказом СБ України від 12.08.2005р. №440, із змінами документам у яких відсутні відомості, що становлять державну таємницю.
А саме:
1. Супровідному листу від 17.10.2014р. №М-82Т, Літер М, який направлявся на адресу Державної казначейської служби України, ОСОБА_2 надала гриф секретності Таємно з посиланням на ст.2.1.10 ЗВДТ, однак, у документі відсутні відомості за окремими показниками про потребу, плани асигнувань, фактичні витрати на мобілізаційну підготовку в цілому щодо обласної державної адміністрації, що свідчить про надання грифа секретності матеріальному носію конфіденційної інформації, яка не становить державної таємниці.
Разом з цим, слід зазначити, що такі самі порушення виявлено у наступних документа, а саме:
1. Супровідному листу від 14.04.2014р. №М-48Т, літер М, який направлявся на адресу Державної казначейської служби України, ОСОБА_2 надала гриф секретності Таємно з посиланням на ст.2.1.10 ЗВДТ, однак, у документі відсутні відомості за окремими показниками про потребу, плани асигнувань, фактичні витрати на мобілізаційну підготовку в цілому щодо обласної державної адміністрації;
2. Супровідному листу від 16.07.2014р. №М-63Т, літер М, який направлявся на адресу Державної казначейської служби України, ОСОБА_2 надала гриф секретності Таємно з посиланням на ст.2.1.10 ЗВДТ, однак, у документі відсутні відомості за окремими показниками про потребу, плани асигнувань, фактичні витрати на мобілізаційну підготовку в цілому щодо обласної державної адміністрації, що свідчить про надання грифа секретності матеріальному носію конфіденційної інформації, яка не становить державної таємниці.
Внаслідок цих дій (бездіяльності) ОСОБА_2 виникли передумови до розголошення державної таємниці або втрати документів, що містять державну таємницю. Зважаючи на викладене, ОСОБА_2, всупереч зобовязання громадянина щодо збереження державної таємниці не вжила заходів щодо забезпечення охорони державної таємниці та не забезпечила контроль за охороною державної таємниці, чим самим порушила встановлений законодавством порядок надання грифа секретності матеріальним носіям конфіденційної або іншої таємної інформації, яка не становить державної таємниці, у результаті чого виникли передумови до втрати відомостей секретного характеру або їх розголошення, чим вчинила адміністративне правопорушення, передбачене п. 4 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Представник Управління служби безпеки України в Івано-Франківській області в судовому засіданні обставини викладені в протоколі №330 від 08.12.2014 року про вичинення гр. ОСОБА_2 правопорушення, передбаченого п.4 ч.1 ст. 212-2 КУпАП підтримав, просив накласти адміністративне стягнення в мінімальному розмірі.
ОСОБА_2 в судове засідання не зявилася, попередньо подала до суду заяву, в якій просила справу розглянути у її відсутності, з протоколом №330 від 08.12.2014 року погоджується. За таких обставин, керуючись ст. 268 КУпАП, вважаю, що справу можна розглянути у відсутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши матеріали справи вважаю, що вина ОСОБА_2 у вчиненні правопорушення, окрім особистого визнання, що міститься в протоколі про адміністративне правопорушення №330 від 08.12.2014 р., доводиться вказаним протоколом та іншими матеріалами справи в їх сукупності.
Аналізуючи зібрані по справі докази, вважаю, що дії ОСОБА_2 вірно кваліфіковані за п. 4 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП.
Обираючи вид і розмір адміністративного стягнення враховую характер вчиненого правопорушення, його наслідки, особу порушника, яка вину у вчиненому визнала повністю, ступінь її вини, вважаю, що на неї слід накласти адміністративне стягнення у виді штрафу.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 212-2, ст.ст. 7, 33, 221, 268, 280, 283-285, 289 КУпАП, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянку України, одружену, бухгалтера Управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань ресурсного забезпечення, проживаючу в ІНФОРМАЦІЯ_2 визнати винною у вчиненні правопорушення, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 212-2 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 170 (сто сімдесят) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, громадянки України, одруженої, бухгалтера Управління Івано-Франківської обласної державної адміністрації з питань ресурсного забезпечення, проживаючої в ІНФОРМАЦІЯ_2 в м. Івано-Франківську в спеціальний фонд Державного бюджету України з зарахуванням на рахунок 31214206700002, отримувач коштів УДКСУ у м. Івано-Франківську Івано-Франківської обл., код за ЄДРПОУ 37952250, банк отримувача ГУДКС України в Івано-Франківській області, код банку отримувача (МФО) 836014, код класифікації доходів бюджету 22030001, код ЄДРПОУ суду 02891693 - 36 грн. 54 коп. судового збору.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження або внесення на неї подання прокурора такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Апеляційна скарга, протест прокурора на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя Пастернак І.А.
Копія вірно