Постанова № 42078699, 18.12.2014, Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
18.12.2014
Номер справи
182/10986/13-а
Номер документу
42078699
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 182/10986/13-а

Провадження № 2-а/0182/29/2014

П О С Т А Н О В А

Іменем України

18.12.2014 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області у складі:

головуючого-судді Кобеляцької-Шаховал І.О.

за участю секретаря Скоробогатової А.О.

представника позивача ОСОБА_1

представника відповідача Дружиніної Ю.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Нікополі справу за адміністративним позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в м.Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання неправомірними дій та зобов"язання вчинити певні дії, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_3 звернулась до Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області з позовом до Управління Пенсійного фонду України в м.Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області про визнання неправомірним рішення та зобов"язання вчинити певні дії.

Свої вимоги мотивує тим, що вона з 14.08.1995 року працювала в Нікопольському об'єднаному військовому комісаріаті Міністерства оборони України на посаді завідувача мобілізаційного діловодства, а в подальшому, з 03.05.1999 року, призначена на посаду державного службовця - помічником начальника 1 відділення та прийняла присягу державного службовця, що підтверджується відповідними записами в її трудовій книжці. З 01.03.2007 року їй було призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 50-ти років за роботу, пов'язану із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, відповідно до стажу, який вона здобула до початку роботи у Нікопольському ОМВК в 1995 році, хоча продовжувала працювати на посаді державного службовця. 30.05.2013 року, у зв'язку зі скороченням штату, вона була звільнена з Нікопольського ОМВК і, зважаючи на наявний 14-річний стаж державної служби, 31.05.2013 року звернулась із заявою до Управління Пенсійного фонду України в місті Нікополі та Нікопольському районі про переведення з одного виду пенсії - пенсії за віком на інший вид - призначення пенсії як державному службовцю та здійснення перерахунку призначеного розміру пенсії, відповідно до ст.37-1 Закону України „Про державну службу" та подані необхідні документи. Однак, відповідач листом за вих. № 10503/05/06 від 07.06.2013 року повідомив їй про відмову в перерахунку пенсії з виду на вид, у зв'язку з тим, що довідка для призначення пенсії, відповідно до Закону України „Про державну службу", не відповідає вимогам чинного законодавства та додатково повідомлено, що здійснений відповідний запит щодо витребування необхідної довідки, а розмір її пенсії залишений без змін. Усно співробітниками державного органу їй було повідомлено, що у довідці невірно зазначено розмір надбавки за стаж роботи державним службовцем і у зв'язку з цим не може бути здійснений перерахунок розміру пенсії. 07.06.2013 року листом за вих.№ 1/620 Нікопольський об'єднаний міський військовий комісаріат надав відповідь, що надбавка за вислугу років службовцю Нікопольського ОМВК ОСОБА_3 проведена на підставі п.3 постанови КМУ України від 20.12.1993 року № 1049 та постанови КМУ України від 03.05.1994 року № 283. Така надбавка виплачується залежно від сумарного стажу робітника на посаді службовця та держслужбовця, тому, відповідно, в даному випадку за сумарний стаж роботи 17 (сімнадцять) років надбавка становить 25 %. 12.07.2013 року листом за вих.№ 5/1521 Дніпропетровський обласний військовий комісаріат МОУ надав відповідь на запит УПФУ в м.Нікополі та Нікопольському районі та підтвердив факт нарахування надбавки за вислугу років у розмірі 25 % за сумарний стаж роботи в органах виконавчої влади згідно вищевказаних постанов КМУ та зазначено, що підстав для зміни поданої раніше довідки працівнику ОМВК ОСОБА_3 немає і зокрема зазначено, що з нарахованої суми надбавки відраховувались внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Лише після її поїздки до м.Дніпропетровськ та за її особистим зверненням до військового комісара Дніпропетровського ОВК, на її переконливе прохання надати довідку про складові заробітної плати, що подається для призначення пенсії, відповідно до Закону України „Про державну службу", їй було надано відповідну довідку від 07.10.2013 року за вих. № 6/12/454 із зазначенням розміру надбавки за вислугу років у розмірі 20 % (за стаж державної служби 14 років), як то наполегливо вимагали співробітники Пенсійного фонду України і тільки після надання зазначеної довідки їй було призначено пенсію за віком, згідно ЗУ „Про державну службу", але з 08.10.2013 року та здійснено відповідний перерахунок розміру пенсії з розміру 1 129,90 грн., які вона отримувала в період з червня 2013 року по 07 жовтня 2013 року до збільшення розміру пенсії до 2 342,46 грн., які вона стала отримувати з 08.10.2013 року, що підтверджується відповідною довідкою № 4846 від 14.11.2013 року, виданої Управлінням ПФУ у м.Нікополі та Нікопольському районі. Таким чином, вважає дії відповідача щодо відмови у здійсненні перерахунку пенсії з моменту подання заяви 31.05.2013 року неправомірними. Відповідно до ст.37-1 Закону України „Про державну службу", у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії. Відповідно до ч.2 та ч.5 ст.33 ЗУ „Про державну службу", заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків. Аналогічні розміри надбавок визначені також у п.2 положення "Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади та інших державних органів", затвердженого постановою КМ України, від 20.12.1993, № 1049. Відповідно до п.3 вищевказаного положення, до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується, зокрема, загальний стаж роботи в органах виконавчої влади та інших державних органах. Відповідно до п.3 Порядку обчислення державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 758 від 10.11.1994 року (далі - Порядку), до стажу державної служби включається також: час роботи на посадах службовців в органах, зазначених у пункті 2 цього Порядку і додатку до нього, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців. Пункт 3 Порядку доповнено абзацом 12. Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.94 року N 758 установлено, що для службовців, які після прийняття цієї постанови при просуванні по службі зайняли посади державних службовців, стаж державної служби для надання додаткової оплачуваної відпустки та призначення пенсії державного службовця обчислюється з дня призначення на посаду державного службовця. Стаж для виплати надбавок за вислугу років за період роботи на посадах службовців обчислюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 року N 1049, а за період роботи на посадах державних службовців - відповідно до цієї постанови, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.95 року N 397. Відповідно до п.2 вищевказаного Порядку, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах державних службовців у державних органах, передбачених у статті 25 Закону України "Про державну службу", а також на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців та на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів прокуратури, судів, нотаріату, дипломатичної служби, митного контролю, внутрішніх справ, служби безпеки, розвідувальних органів, інших органів управління військових формувань. Відповідно до Закону України „Про оборону України", до органів військового управління відносяться військові комісаріати, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Позиція щодо необхідності зарахування сумарного стажу роботи на посадах службовця та державного службовця для набуття права на надбавку за вислугу років у розмірах, встановлених ч.5 ст.33 ЗУ „Про державну службу" підтримана також у роз'ясненні Головного управління державної служби при Кабінеті Міністрів України від 01.01.1999 року щодо практичного застосування постанов Кабінету Міністрів України від 10.11.1994 року № 758 „Про доповнення до Порядку обчислення стажу державної служби" і від 08.06.1995 року № 397 „Про доповнення постанови Кабінету Міністрів України від 10.11.1994 року № 758", яке надруковано в газеті „Урядовий кур'єр" № 6 від 14.01.2000 року. В її ситуації немає спору щодо зарахованого органом пенсійного забезпечення стажу державної служби і вона не заперечує про зарахування стажу державної служби 14 років, але надбавка нараховувалась та виплачувалась роботодавцем у розмірі 25 % від посадового окладу правомірно у відповідності до вищенаведених нормативних актів, як то було зазначено у довідці і підстав для визнання довідки від 30.05.2013 року за вих.№ 6/12/128 Дніпропетровського обласного військового комісаріату, як такої, яка не відповідає вимогам чинного законодавства у відповідача не було. Їй виплачувалась надбавка у розмірі 25 % від посадового окладу, як то визначено було роботодавцем, відповідно до діючого законодавства і саме з даного розміру сплачувались внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Орган пенсійного фонду не наділений правом контролювати правомірність та законність нарахування та виплату надбавок роботодавцями. Незаконні дії Управління Пенсійного фонду в м.Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області призвели до того, що вона з 31.05.2013 року по 08.10.2013 року отримувала пенсію в заниженому розмірі, який складав 1 129,09 грн., а після здійснення перерахунку з 08.10.2013 року розмір пенсії склав 2 342,46 грн. Тобто на протязі більш ніж 4-х місяців вона недоотримала пенсії на загальну суму 5 478,14 грн., відповідно до розрахунку (2 342,46 грн. - 1 129,09 грн. = 1 213,37 грн. щомісяця та 624,66 грн. (за 8 днів) (2 342,46 грн./30 днів + 8 днів (один день травня та сім днів жовтня) = 624,66 грн.). За таких обставин звернулась до суду.

В судовому засіданні позивач свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі. Нічого додати не бажає.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги своєї довірительки підтримав в повному обсязі і додати нічого не бажає.

Представник Управління Пенсійного фонду України в м.Нікополі та Нікопольському районі в судовому засіданні позовні вимоги не визнала. Проти позову заперечувала, згідно із письмовими запереченнями, в яких посилалась на те, що ОСОБА_3 з 2007 року знаходиться на обліку в управлінні Пенсійного фонду в м.Нікополі та Нікопольському районі та отримувала пенсію на пільгових умовах за списком № 2. 31.05.2013 року позивач звернулася до управління з заявою про перехід з одного виду пенсії на інший. Розглянувши заяву та надані документи гр.ОСОБА_3, в переході з одного виду пенсії на інший було відмовлено, оскільки довідка від 30.05.2014 року № 6/12/128 не відповідала вимогам чинного законодавства. Разом з тим управління Пенсійного фонду в м.Нікополі та Нікопольському районі зробило запит до Обласного військомату про надання нової довідки, виданої з дотриманням норм чинного законодавства. Про, що 07.06.2013 року було повідомлено пенсіонерку. Для розрахунку пенсії була надана довідка про складові заробітної плати з урахуванням надбавки за вислугу років в розмірі 25% за стаж державної служби 17 років. Орган, що призначає пенсію, здійснює попередню правову експертизу змісту і належного оформлення представлених документів. У зв'язку з цим управління Пенсійного фонду України в м.Нікополі та Нікопольському районі зробило запит до управління Пенсійного фонду України в Красногвардійському районі м.Дніпропетровська щодо здійснення перевірки довідки про заробітну плату № 6/12/128 від 30.05.2013 року та належність первинних документів, на підставі яких було видано вищезгадану довідку. Для перевірки було надано відомості та особові рахунки по нарахуванню зарплати. 13.09.2013 року спеціалістом управління проведено перевірку в результаті якої було встановлено, що ОСОБА_3 працювала в Нікопольському міськвоєнкоматі з 14.08.1995 року на посаді завідуючої мобділоводством, з 01.12.1998 року переведена на посаду завідуючої діловодством; з 03.05.1999 року призначено на посаду державного службовця помічником начальника 1 відділення та прийняла присягу державного службовця з присвоєнням 15 рангу держ.службовця (Наказ № 23 від 03.05.1999 року). 30.05.2013 року звільнена у зв'язку зі скороченням штату працівників (Наказ В12 № 44 від 30.05.2013 року). Загальний стаж держслужби ОСОБА_3 складає 14 років(копія акту перевірки додається). До стажу державної служби, згідно з Постановою КМУ від 10.11.1994 року № 758 „Про доповнення Порядку обчислення стажу державної служби" та Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою КМ України від 03.05.1994 року № 283, зараховується час роботи на посадах службовців в органах, зазначених п.2 цього порядку і додатком до нього, якщо службовці, які після прийняття постанови КМУ № 397 при просуванні по службі зайняли посади державних службовців, стаж державної служби для призначення пенсії державного службовця обчислюється з дня призначення на посаду державного службовця. Посаду державного службовця позивач зайняла з 03.05.1999 року, що підтверджується актом перевірки від 13.09.2013 року та первинними документами. В Акті про здійснення перевірки, підписаному посадовими особами без заперечення, зазначається, що стаж ОСОБА_3 як держслужбовця складає 14 років, у зв'язку і з чим видана довідка № 6/12/454 від 07.10.2013 року, на підставі якої було переведено пенсіонерку на пенсію державного службовця. Відповідно до п.37 порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", орган, що призначає пенсію, розглядає питання про призначення пенсії, відстрочку часу її призначення, перерахунок та відновлення виплати раніше призначеної пенсії, а також про переведення з одного виду пенсії на інший при зверненні особи з відповідною заявою. Заяви про переведення з одного виду пенсії на інший, про перерахунок пенсії й поновлення виплати раніше призначеної пенсії приймаються органом, що призначає пенсію, при наявності в особи всіх необхідних документів. Заяви осіб про призначення, перерахунок, поновлення, переведення з одного виду пенсії на інший реєструються в журналі реєстрації рішень органу, що призначає пенсію. Особі або посадовій особі органом, що призначає пенсію, видається розписка із зазначенням дати приймання заяви, а також переліку одержаних і відсутніх документів, які необхідно подати в трьохмісячний термін з дня прийняття заяви. ОСОБА_3 пропустила строк, в період якого можливо було надавати додаткові документи. Довідка про складові заробітної плати (посадовий оклад, надбавка за ранг або кваліфікаційні класи, або класний чин, або спеціальні звання, або дипломатичний ранг, надбавка за вислугу років), що подається для призначення пенсії, відповідно до Закону України „Про державну службу" від 07.10.2013 року № 6/12/454 до управління надано разом з заявою про перехід з одного виду пенсій на інший 08.10.2013 року. Крім того, відповідно до Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій, відповідно до Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", днем звернення за пенсією вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви про призначення перерахунок, відновлення або переведення з одного виду пенсії на інший. У разі, якщо до заяви про призначення, відновлення пенсії додані не всі необхідні документи, орган, що призначає пенсію, письмово повідомляє заявника про те, які документи необхідно подати додатково, про що в заяві про призначенню пенсії робиться відповідний запис. Якщо вони будуть подані не пізніше трьох місяців із дня повідомлення про необхідність подання додаткових документів, то днем звернення за пенсією вважається день приймання заяви про призначення пенсії. Днем звернення за перерахунком пенсії, переведенням з одного виду пенсії на інший вважається день приймання органом, що призначає пенсію, заяви з усіма необхідними документами. З усіма необхідними документами ОСОБА_3 звернулась до управління Пенсійного фонду в м.Нікополі та Нікопольському районі 08.10.2014 року, з цього дня і було переведено пенсіонерку з одного виду пенсії на інший та проведено відповідні виплати. При призначенні (перерахунку) пенсії органи Пенсійного фонду України керуються нормами чинного пенсійного законодавства. Тому просять суд відмовити ОСОБА_3 в задоволенні позову в повному обсязі.

Вислухавши позивача, представника позивача та представника відповідача, розглянувши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Відповідно до ст.62 Закону України „Про пенсійне забезпечення", основним документом, який підтверджує стаж роботи, є трудова книжка.

Згідно Порядку застосування Списків № 1 та № 2 виробництв, робіт, професій, посад та показників, при нарахуванні стажу роботи, що дає право на пенсію за віком на пільгових умовах, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики від 18.11.2005 року № 383 та зареєстрованому у Міністерстві юстиції 01.12.2005 року за № 1451/11731, при визначенні права на пенсію за віком на пільгових умовах застосовуються Списки № 1, № 2, що діяли на період роботи працівника.

Відповідно до ст.100 Закону України „Про пенсійне забезпечення", застосовуються Списки № 1, № 2 виробництв, цехів, професій та посад, робота на яких дає право на державну пенсію на пільгових умовах та пільгових розмірів, затверджених Постановою Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956 року № 1173.

Згідно зі ст.37-1 Закону України „Про державну службу", у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям, а також у зв'язку із набуттям особою права на пенсійне забезпечення державного службовця за цим Законом відповідно здійснюється перерахунок раніше призначених пенсій. Перерахунок пенсії здійснюється виходячи із сум заробітної плати, на які нараховуються страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування працюючого державного службовця відповідної посади та рангу на момент виникнення права на перерахунок пенсії.

Відповідно до ч.2 та ч.5 ст.33 ЗУ „Про державну службу", заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок. Надбавка за вислугу років виплачується державним службовцям щомісячно у відсотках до посадового окладу з урахуванням доплати за ранг і залежно від стажу державної служби у таких розмірах: понад 3 роки - 10, понад 5 років - 15, понад 10 років - 20, понад 15 років - 25, понад 20 років - 30, понад 25 років - 40 відсотків.

Згідно з п.3 положення "Про надбавки за вислугу років для працівників органів виконавчої влади та інших державних органів", затвердженого постановою КМ України, від 20.12.1993 № 1049, до стажу роботи, який дає право на одержання надбавки за вислугу років, зараховується, зокрема, загальний стаж роботи в органах виконавчої влади та інших державних органах.

Відповідно до п.3 Порядку обчислення державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 758 від 10.11.1994 року, до стажу державної служби включається також час роботи на посадах службовців в органах, зазначених у пункті 2 цього Порядку і додатку до нього, якщо при просуванні по службі вони зайняли посади державних службовців. Пункт 3 Порядку доповнено абзацом 12.

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 10.11.94 року N 758, для службовців, які після прийняття цієї постанови при просуванні по службі зайняли посади державних службовців, стаж державної служби для надання додаткової оплачуваної відпустки та призначення пенсії державного службовця обчислюється з дня призначення на посаду державного службовця. Стаж для виплати надбавок за вислугу років за період роботи на посадах службовців обчислюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20 грудня 1993 року N 1049, а за період роботи на посадах державних службовців - відповідно до цієї постанови, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.95 року N 397.

Відповідно до п.2 Порядку обчислення державної служби, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 758 від 10.11.1994 року, до стажу державної служби зараховується робота (служба), зокрема, на посадах державних службовців у державних органах, передбачених у статті 25 Закону України "Про державну службу", а також на посадах, віднесених Кабінетом Міністрів України до відповідної категорії посад державних службовців та на посадах керівних працівників і спеціалістів в апараті органів прокуратури, судів, нотаріату, дипломатичної служби, митного контролю, внутрішніх справ, служби безпеки, розвідувальних органів, інших органів управління військових формувань.

Згідно до Закону України „Про оборону України", до органів військового управління відносяться військові комісаріати, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Як встановлено в судовому засіданні, позивачка з 14.08.1995 року працювала в Нікопольському об'єднаному військовому комісаріаті Міністерства оборони України на посаді завідувача мобілізаційного діловодства, а в подальшому, з 03.05.1999 року, була призначена на посаду державного службовця - помічником начальника 1 відділення та прийняла присягу державного службовця (а.с.5-6). З 01.03.2007 року позивачці було призначено пенсію за віком на пільгових умовах з 50-ти років за роботу, пов'язану із шкідливими і важкими умовами праці, - за списком N 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, відповідно до стажу, який вона здобула до початку роботи у Нікопольському ОМВК в 1995 році, хоча продовжувала працювати на посаді державного службовця (а.с.7). 30.05.2013 року позивачка була звільнена з Нікопольського ОМВК в зв'язку зі скороченням штату. 31.05.2013 року позивачка звернулась із заявою до Управління Пенсійного фонду України в місті Нікополі та Нікопольському районі про переведення її з одного виду пенсії - пенсії за віком на інший вид - призначення пенсії як державному службовцю та здійснення перерахунку призначеного розміру пенсії. Нею також були подані необхідні документи. Однак, відповідач відмовив позивачці в перерахунку пенсії з виду на вид, у зв'язку з тим, що довідка для призначення пенсії не відповідає вимогам чинного законодавства (а.с.10). Позивачку також було додатково повідомлено, що здійснений відповідний запит щодо витребування необхідної довідки, а розмір її пенсії залишений без змін. 07.06.2013 року листом за вих.№ 1/620 Нікопольський об'єднаний міський військовий комісаріат надав відповідь, в якій вказано, що надбавка за вислугу років службовцю Нікопольського ОМВК ОСОБА_3 проведена на підставі п.3 постанови КМУ України від 20.12.1993 року № 1049 та постанови КМУ України від 03.05.1994 року № 283. Така надбавка виплачується залежно від сумарного стажу робітника на посаді службовця та держслужбовця, тому, відповідно, в даному випадку за сумарний стаж роботи 17 (сімнадцять) років надбавка становить 25 % (а.с.11). В даній довідці також було зазначено, що з нарахованої суми надбавки відраховувались внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Довідку, на вимогу ПФУ із зазначенням розміру надбавки за вислугу років у розмірі 20 % (за стаж державної служби 14 років), позивачці було надано лише 07.10.2013 року за вих. № 6/12/454. Тільки після надання зазначеної довідки 08.10.2013 року позивачці було призначено пенсію за віком, згідно ЗУ „Про державну службу". Та здійснено відповідний перерахунок розміру пенсії з розміру 1 129,90 грн., які вона отримувала в період з червня 2013 року по 07 жовтня 2013 року до збільшення розміру пенсії до 2 342,46 грн., які вона стала отримувати з 08.10.2013 року (а.с.15). В даній ситуації немає спору щодо зарахованого органом пенсійного забезпечення стажу державної служби, позивачка не заперечує про зарахування стажу державної служби 14 років. Вважає, що надбавка нараховувалась та виплачувалась роботодавцем у розмірі 25 % від посадового окладу правомірно у відповідності до вищенаведених нормативних актів, як то було зазначено у довідці і підстав для визнання довідки від 30.05.2013 року за вих.№ 6/12/128 Дніпропетровського обласного військового комісаріату, як такої, яка не відповідає вимогам чинного законодавства у відповідача не було. Позивачці виплачувалась надбавка у розмірі 25 % від посадового окладу, як то визначено було роботодавцем, відповідно до діючого законодавства і саме з даного розміру сплачувались внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

За таких підстав суд вважає за необхідне позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Керуючись Законом України „Про пенсійне забезпечення", ст.104-105 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в місті Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області щодо відмови ОСОБА_3 у здійсненні перерахунку пенсії у зв'язку з переходом з одного виду пенсії за віком на інший вид - пенсію державного службовця.

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України в місті Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області здійснити ОСОБА_3, перерахунок пенсії, в зв'язку з переходом з одного виду пенсії - пенсії за віком на інший - пенсію державного службовця на підставі довідки Дніпропетровського обласного військового комісаріату від 30.05.2013 року за вих.№ 6/12/128, з 31.05.2013 року з моменту подання відповідної заяви.

Зобов"язати Управління Пенсійного фонду України в місті Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області виплатити ОСОБА_3 різницю між нарахованою пенсією державного службовця на підставі довідки Дніпропетровського обласного військового комісаріату від 30.05.2013 року за вих.№ 6/12/128 та виплаченою пенсією за період з 31.05.2013 року по 07.10.2013 року включно, внаслідок неправомірної відмови у здійсненні перерахунку пенсії.

Стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м.Нікополі та Нікопольському районі Дніпропетровської області на користь позивача ОСОБА_3 суму судового збору у розмірі 68, 82 грн.

Постанова може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції. Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови у випадках, передбачених статтею 186 КАС України.

Суддя: І. О. Кобеляцька-Шаховал