Ухвала суду № 42053182, 24.12.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
24.12.2014
Номер справи
826/20137/14
Номер документу
42053182
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

24 грудня 2014 року м. Київ № 826/20137/14

Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов

Державної архітектурно-будівельної інспекції України

до

Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Реле»

про

вжиття заходів реагування

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Державної архітектурно-будівельної інспекції України (надалі – Позивач/ДАБІ України) до Товариства з обмеженою відповідальністю «Науково-виробнича фірма «Реле» (надалі – Відповідач/ТОВ «НВФ «Реле») в якому просить суд:

1. Прийняти рішення за цим позовом, яким зупинити виконання робіт з реконструкції офісної будівлі з об’єктами сервісного обслуговування на просп. 40-річчя Жовтня, 132 (перетин вул.. Васильківської та просп. Академіка Глушкова) у Голосіївському районі м. Києва.

Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі – КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.

Як вбачається з матеріалів позову, Позивачем не було виконано вимог вищевказаних статей КАС України, а саме в частині надання доказів, а також причин неможливості подання таких доказів.

Так, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати документи на які останній посилається в адміністративному позові (разом із доказами направлення примірника таких документів Відповідачу), а саме: копію дозволу №1984-Гл/С від 29.04.2010 р.; сертифікат №ІУ164132760839 від 03.10.2013 р.

Крім того, відповідно до ч.2 ст107 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі.

Водночас, з адміністративного позові Позивач просить суд відкрити провадження у справі, при цьому посилаючись на ст.183-6 та ст.183-2 КАС України.

Так, ст.183-2 України передбачено право Позивача звернутись з адміністративним позовом, що буде розглядатись судом в порядку скороченого провадження .

Водночас, ст.183-6 КАС України передбачає звернення суб’єкта владних повноважень, щодо підтвердження обґрунтованості вжиття суб'єктами владних повноважень заходів реагування під час здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності

Таким чином, як вбачається з норм чинного законодавства провадження у справах відкритих на підставі ст.183-6 та ст.183-2 КАС України мають різний порядок звернення з адміністративним позовом та різний прядок розгляду таких справ.

Таким чином при усуненні недоліків адміністративного позову, позивачу необхідно надати пояснення в якому порядку Позивач звернувся до адміністративного суду з даною позовною заявою.

Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.

Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/20137/14 від 24.12.2014 р.), зокрема надати:

- документи, на які підтверджують обставини на які Позивач посилається у своїй позовній заяві (разом із доказами направлення таких документів Відповідачу);

- письмові пояснення щодо порядку звернення до адміністративного суду.

Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Державної архітектурно-будівельної інспекції України - залишити без руху.

2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п’ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/20137/14 від 23.12.2014 р.

3. Попередити Державну архітектурно-будівельну інспекцію України про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулась із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.

Суддя Б.В. Санін