_____________________
Справа № 520/15242/14-а
Провадження № 2-а/520/537/14
УХВАЛА
21.11.2014 року суддя Київського районного суду м. Одеси Літвінова І.А., ознайомившись з адміністративною позовною заявою ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області «Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення»,
В С Т А Н О В И В:
12 листопада 2014 року до Київського районного суду м. Одеси надійшла адміністративна позовна заява ОСОБА_1, якою позивач просить ухвалити постанову, якою скасувати постанову інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області по справі про адміністративне правопорушення від 21.10.2014 р. № 412; закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно позивача у звязку із відсутністю події та складу адміністративного правопорушення.
За правилами ч. 2 ст. 19 КАС України, адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
21 листопада 2014 року на запит суду одержано довідку відділу адресно-довідкової роботи ГУ ДМС України в Одеській області, якою підтверджена реєстрація позивача ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 в Київському районі АДРЕСА_1.
Відповідачем по справі позивач визначив юридичну особу - інспекцію державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області.
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 23 травня 2011 р. № 549 «Про утворення територіальних органів Державної архітектурно-будівельної інспекції» інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області, утворена як юридична особа публічного права територіального органу Державної архітектурно-будівельної інспекції України.
Місцезнаходження відповідача інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області значиться за адресою: 65059, м. Одеса, Адміральський проспект, 33-А, що територіально відноситься до Київського району м. Одеси.
Справа підсудна Київському районному суду м. Одеси.
Позовну заяву належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Позовна заява подана без порушення строків.
Згідно з ч. 1 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Позовна заява від імені ОСОБА_1 підписана ОСОБА_2, як представником за довіреністю від 07.07.2014 року, посвідченою приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_3, зареєстрованою в реєстрі за № 261.
При дослідженні змісту довіреності, суддею не встановлено конкретного визначення про надання ОСОБА_4 права на підпис замість довірителя позовних заяв представнику ОСОБА_2
Зразок підпису представника у довіреності відсутній, нотаріусом не посвідчений.
Враховуючи наведене, суддя не може встановити факт підписання позовної заяви повноважною особою. На припущеннях висновки суду ґрунтуватися не можуть. Отже, суддя вважає за необхідне зобовязати позивача підтвердити наявність у представника ОСОБА_2 права підпису позовних заяв замість позивача.
За правилами п. 3 ст. 107 КАС України, суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
При ознайомлені з позовною заявою ОСОБА_1 виявлені підстави для залишення позовної заяви без руху, у звязку з недодержанням вимогам ст. 106 КАС України при її оформлені.
За положеннями п. 6 ч. 2 та ч. 3 ст.106 КАС України позовна заява повинна містити перелік документів та інших матеріалів, що додаються; до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Всупереч вказаним вимогам в п. 16 переліку документів, доданих до позовної заяви, включена довіреність представника, при тому, що її єдина копія наявна лише в екземплярах документів, наданих для направлення відповідачу.
Згідно з ч. 5 ст. 106 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Позивач не виконав вимоги ч. 5 ст. 106 КАС України, в частині зазначення імені представника, його поштової адреси, в також номеру засобів звязку, адреси електронної пошти, якщо такі є.
Отже, позивачу необхідно в цій частині позову внести відповідні уточнення та повністю виконати вимоги ч. 5 ст. 106 КАС України.
Дані обставини мають істотне значення для здійснення в наступному судових викликів та направлення поштової кореспонденції за правилами ст. 33 КАС України.
За правилами ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
До позовної заяви ОСОБА_1 документ про сплату судового збору не доданий. В позовній заяві позивач посилається на те, що відповідно до ч. 4 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 288 КУпАП постанову по справі про адміністративне правопорушення можна оскаржити в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Отже, КУпАП, передбачаючи право на оскарження постанови до суду, не визначає самого порядку такого оскарження, а відсилає до Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч. 5 ст. 288 КУпАП, особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Вирішуючи питання колізії норм щодо сплати судового збору в справах про оскарження постанов про адміністративне правопорушення, зокрема ч. 5 ст. 288 КУпАП та положень Закону України «Про судовий збір», суд керується тим, що саме Законом України «Про судовий збір», як спеціальним законом, визначаються правові засади справляння судового збору та звільнення від сплати судового збору.
Частиною 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» встановлено, що судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви.
Частиною другою тієї ж статті визначені випадки, коли судовий збір не справляється, а ст. 5 Закону України «Про судовий збір» встановлює перелік категорій осіб, які звільняються від сплати судового збору.
Зазначені переліки є вичерпними і розширеному тлумаченню не підлягають.
Стаття 288 КУпАП не визначена Законом України «Про судовий збір» як підстава звільнення від сплати судового збору.
Крім того, що Закон України «Про судовий збір» є спеціальним правовим актом, що регулює питання оплати судового збору, то цей закон є ще й таким, що прийнятий у часі пізніше, порівняно із нормою ч. 5 ст. 288 КУпАП, а значить підлягають застосуванню саме норми Закону України «Про судовий збір».
На підставі викладеного суддя приходить до висновку, що позивач повинен сплатити судовий збір у встановленому законом розмірі.
За положеннями ст. 1 та ч. 1, п. 1 ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» адміністративна позовна заява є об'єктом справляння судового збору, розмір ставки якого дорівнює 0,06 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року.
Позовна заява ОСОБА_1 подана до суду у 2014 році.
Статтею 8 Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» станом на 01 січня 2014 року, встановлений показник мінімальної заробітної плати в розмірі 1218 гривень. Тобто саме цей показник необхідно взяти позивачу при розрахуванні судового збору.
Платiжнi реквізити для перерахування судового збору: отримувач коштів ГУДКСУ в Одеській області (Київський р-н м. Одеси), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37607526, банк отримувача - ГУДКСУ у Одеській області, код банку отримувача (МФО) 828011, рахунок отримувача 31218206700005, код класифікації доходів бюджету 22030001. Призначення платежу: Судовий збір, за позовом ОСОБА_1. Київський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 02892928.
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору фізичною особою зазначається ідентифікаційний код, а при його відсутності, у звязку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст. 106-108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Залишити без руху позовну заяву ОСОБА_1 до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Одеській області «Про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення».
Зобовязати позивача усунути недоліки шляхом повного та належного виконання вимог ст. 106 КАС України відповідно до мотивувальної частини цієї ухвали та надати до суду докази належного виконання протягом пяти днів з дня одержання копії ухвали.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою до суду, розяснивши, що у випадку виконання ухвали та усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона буде вважатись поданою у день первинного її подання до адміністративного суду. Інакше позовна заява буде повернута позивачеві разом із доданими до неї матеріалами, що не позбавить позивача права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Питання про наявність підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними вирішити у разі приведення позовної заяви у відповідність до вимог, встановлених статтею 106 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду протягом пяти днів з дня отримання копії ухвали, шляхом подання апеляційної скарги через Київський районний суд м. Одеси з одночасним надісланням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Літвінова І. А.