Справа № 466/8374/14-ц
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження
04 грудня 2014 р. м. Львів
Суддя Шевченківського районного суду м. Львова Невойт П.С., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Департаменту інформаційних технологій та господарського обслуговування Львівської обласної державної адміністрації про скасування державної реєстрації права власності, -
в с т а н о в и в :
24.11.2014 р. ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Департаменту інформаційних технологій та господарського обслуговування Львівської обласної державної адміністрації, в якому просить скасувати державну реєстрацію права власності Департаменту інформаційних технологій та господарського обслуговування Львівської обласної державної адміністрації на АДРЕСА_1 та відновити право власності на квартиру АДРЕСА_1 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно за ОСОБА_1, ІПН - НОМЕР_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_2.
25.11.2014 року суддею було винесено ухвалу про залишення позовної заяви без руху та вказано, в який строк та які саме порушення вимог ст.ст. 119, 120 ЦПК України позивачу слід усунути.
04.12.2014 року позивачем ОСОБА_1 подано до суду заяву про усунення недоліків та додано до неї виправлену позовну заяву, в якій зазначено посилання на норми цивільного судочинства.
У відповідності до положень п.п.1-3 ч.1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Статтею 18 КАС України, встановлені правила предметної підсудності адміністративних справ.
Згідно з положеннями ч. 2 ст. 18 КАС України - окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
В той же час, згідно з положеннями п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України - усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, - підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Згідно положень п. 8 постанови Пленуму Вищого Адміністративного Суду України від 20.05.2013 року № 8 «Про окремі питання юрисдикції адміністративних судів», відповідно до абзацу другого частини першої статті 2 Закону України від 1 липня 2004 року № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі - Закон № 1952-IV) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно - це офіційне визнання і підтвердження державою фактів виникнення, переходу або припинення прав на нерухоме майно, обтяження таких прав шляхом внесення відповідного запису до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. За змістом статті 9 цього Закону державний реєстратор є державним службовцем, крім випадку, коли державним реєстратором є нотаріус як спеціальний суб'єкт, на якого покладаються (делегуються) функції державного реєстратора прав на нерухоме майно. Відповідно до частини другої статті 30 цього Закону дії або бездіяльність державного реєстратора, державного кадастрового реєстратора, нотаріуса, державного виконавця можуть бути оскаржені до суду. Суди повинні мати на увазі, що під діями також слід розуміти рішення, прийняті зазначеними суб'єктами владних повноважень з питань реєстрації.
З огляду на вищезазначене, виходячи з характеру спору і суб'єктного складу сторін у даній справі, суд приходить до висновку, що наявний спір належить до категорії спорів, визначених ч. 2 ст. 18 КАС України, має ознаки публічно-правового спору і підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства, і, відповідно до визначеної положеннями ст. 18 КАС України предметної підсудності адміністративних справ - підсудний окружному адміністративному суду - а саме, Львівському окружному адміністративному суду, що, в свою чергу, виключає можливість вирішення його Шевченківським районним судом м.Львова.
Відповідно до п.1. ч.2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження в справі, якщо позовна заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Враховуючи вищенаведене, суд приходить до висновку, що дана позовна заява не підлягає розгляду в суді у порядку цивільного судочинства, а тому у відкритті провадження у справі слід відмовити.
Роз'яснити позивачу, що розгляд даної справи віднесено до юрисдикції Адміністративного суду.
Крім того, згідно норм п. 2 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р., сплачений позивачем судовий збір підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 122, 209, 210 ЦПК України, ст.ст. 17,18 КАС України, ст. 7 Закону України «Про судовий збір», суддя, -
у х в а л и в:
у відкритті провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Департаменту інформаційних технологій та господарського обслуговування Львівської обласної державної адміністрації про скасування державної реєстрації права власності - відмовити.
Повернути позивачу ОСОБА_1, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 суму сплаченого судового збору у розмірі 243 (двісті сорок три) гривні 60 коп., яка сплачена нею згідно квитанції № 0.0.318932510.1 від 20.11.2014 року, отримувач платежу місцевий бюджет Шевченківського району м. Львова, р/р 31219206700007, МФО 825014, код ЄДРПОУ 38007662, банк отримувач ГУ ДКСУ у Львівській області.
При цьому суддя вважає за необхідне повідомити позивача, що для вирішення такого спору потрібно звернутись до Львівському окружному адміністративному суду у порядку адміністративного судочинства.
Водночас довести до відома позивачу, що згідно положень ч. 7 ст. 122 ЦПК України відмова у відкритті провадження у справі перешкоджає повторному зверненню до суду з таким самим позовом.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Львівської області через Шевченківський районний суд м. Львова шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя: П. С. Невойт